Henüz nefes alamadığınızda, yeryüzüne daha gelmediğinizde, hayata tutunmadığınızda, acemice soluk almaya başladığınızda hiç korkmayın. Biri size bakıyor, biri sizi dinliyor, biri sizi kolluyor. Yalnız değilsiniz.

         Düşe kalka yürürken, uzun ve meşakkatli bir yolu sefer ederken, tutup kaldıranlarla birlikte ezip geçmeye çalışanlar varken yine de hiç endişelenmeyin. Çünkü biri sizi himaye ediyor. Yalnız değilsiniz.

         Çocuk oldunuz, gençliğe uzandınız. Türlü acılarla karşılaşabilir, sıkıntılar çekebilir, dertler yaşayabilirsiniz. Yeryüzünde bir maceraya atılmışsınızdır. O dikenli yollardan ürkmeyin, korkmayın, çekinmeyin. Çünkü yalnız değilsiniz.

         Okullar okudunuz, imtihanlar verdiniz, başardınız. Yine de engeller çıktı önünüze, çelme takanlar oldu ayağınıza. Kıskananlar, çekemeyenler geldi üstünüze. Asla umutsuzluğa kapılmayın. Zira herkesi gören var. Yalnız değilsiniz.

         Gençlikten hayata geçiş yaptığınızda. İş aramaya çıkıp çoluk çocuğa karıştığınızda bir korku kaplamıştır belki de benliğinizi. “Başarabilir miyim?” endişesi devamlı etrafınızda dolaşır. Siz de artık biliyorsunuz, yalnız değilsiniz.

         Evlenip barklanırsınız. Çocuklarınız olur. Dünya yüzünüze güler, mutlu bir aile kurmuşsunuzdur. Ama bazen hastalıklar endişelendirir sizi. Yakınlarınızı  kaybetmekten çok korkarsınız. Allah'tan hiç ümit kesilmez. Yalnız değilsiniz.

         Komşularınız olur, dostlarınız çoğalır. Akrabalar arasında itibarlı yere oturursunuz. Ama gün gelir en yakınlarınız uzaklaşmıştır sizden. Üzülürsünüz, kahrolursunuz, çare bulamazsınız. Yine O'na sığınırsınız. Yalnız değilsiniz.

         Kurulu bir düzeniniz vardır. Bir ihanete uğrarsınız. Gece karanlığında eşkıya basar yerinizi yurdunuzu. Savunursunuz elde avuçta ne varsa. Topraklar mukaddes, vatan candır, sevdadır. Dirilirsiniz, direnirsiniz. Yalnız değilsiniz.

         Hayalleriniz olur yetiştiremezsiniz. Rüyalarınıza girer, ideallerinizi hakikate dönüştüremezsiniz. Umutlarınız olur biteviye, söndüremezsiniz. Yine geleceğe dair fikirler, idealler ve düşler kaplar beyninizi. Yalnız değilsiniz.

         Kâinat kara renge büründüğünde, tabiat o ıssızlıkla siyaha boyandığında, çakallar ulurken yine de bir sığınağınız var. Umutsuzluğu, karamsarlığı bir yana atar, imanla, gayretle mücadeleyi devam edersiniz. Zira yalnız değilsiniz.

         Sulara düşer çırpınırsınız, ateş yalımları çevreler sizi ve sevdiğiniz yakınlarınızı. Tuzaklar kurulmuştur önünüze, yolunuz apansız kesilmiştir. Ama bu olumsuzluklar yine de umudunuzu tüketmez. İnanıyorsunuz yalnız değilsiniz.

         Gök gürlemelerini duyarsınız, korkmazsınız. Yağmur ve kar yağar, bora fırtına eser. Seller gelir, önünüze çıkan her şeyi alıp götürür. Mekânlarınızdaki eşyalar gitti, gider. Ama endişe bulutu gezmez hiç üstünüzde. Yalnız değilsiniz.

         İçeriden hainler, dışarıdan düşmanlar sizi çepeçevre sardı diyelim. Dört koldan üstünüze çullandılar. Etrafınız ateş çemberi. Diş bileyen, göz diken, hesap yapan, tuzak kuranlar var. İmanınız kavi. Onlarla baş edebilirsiniz. Yalnız değilsiniz!

         Kuytularda sıkıştınız. Sizi bekleyenler çıktı. Akrepler, yılanlar, çıyanlar sardı dört bir yanınızı. Hepsiyle mücadele ediyorsunuz. İşiniz zor, meselesiniz güç. Maziden aldığınız inanç ve ilhamla harp ediyorsunuz. O anda da yalnız değilsiniz.

         Denize atıldınız. O azgın suda dalgalar, dağlar cesametinde. Balıklar korkunç. Yunus balığı sizi yutuyor. Bir koca canlının içindesiniz artık. Dış dünya ile irtibatınız kesilmiş. Sizi, onu ve kâinatı da sevk ve idare eden biri var. Yalnız değilsiniz.

         Olaylar aleyhinizde, sebepler size karşı. Kalabalık bir kitle kaşlarını çatmış üstünüze yürüyor. Güçlüler, haklı olduklarını da vehmediyorlar. Geniş bir kitle onları destekliyor. Siz masumu, mazlumu temsil ediyorsunuz. Unutmayın yalnız değilsiniz.

         Geçmişten güç alıyorsunuz, geleceğe uzanıyorsunuz. Yoldaki dikenler ayaklarınıza batıyor. Çakıl taşları ilerlemenize engel oluyor. Çelme takanlar çıkar. Yolculuğunuz azimle devam ediyor. Sağlam dayanağınız var. Yalnız değilsiniz.

         İnancınız gereği hareket ettiniz. Emrolunduğunuz şekilde giyindiniz. Toplumla barışıksınız, ama birileri sizden rahatsız. Bakışlarıyla ezmeye çalışıyor. Özgürlüğü sadece kendileri için düşünen nadanlar var. Üzüyorlar, ama bilin ki yalnız değilsiniz.

         Tarih boyunca zulme uğrayanlar, yüzyıllar boyu işkenceye tabi tutulanlar, tahakkümle karşılaşanlar, dışlananlar, horlananlar, reddedilenler! Kıymetli yazar Üstün İnanç eseriyle size zamanüstü müjdeyi veriyor: Yalnız Değilsiniz...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.