“Bir akıl gelecek ki, akıllar delirecek. Ve bir devrim, evvela devrimi devirecek.” Hakikaten büyük üstad Necip Fazıl yıllar öncesinden bugüne işaret ediyordu. Akıl geldi akılları delirtti ve muhteşem bir devrimle önce devrimi devirdi.

9 Temmuz 2018 yeni bir çağın da başladığı tarihtir. Bu tarihle birlikte sadece Türkiye’nin değil, bütün mazlumların vesayet prangalarının kırılmaya başladığı gün olacak.

İslam Alemi’ni çeşitli oyunlarla köleleştiren, zenginliklerini sömüren Batılı çakalların dişlerinin söküleceği bir çağ başlıyor. Dünyada bütün mazlumlar Türkiye’nin özüne dönüşünün sevincini yaşıyor.

Vesayetler kimi zaman görünür boyuttadır, kimi zaman görünmez, vücuda giren mikroplar, aklımızı işgal eden virüsler gibi. Bir buçuk asırdır bu vesayetlerin etkisiyle birtürlü kendimize gelip toparlanamadık. Suni tedavi yöntemleri ile hayatta kalmayı başardıksa da bir türlü içimizdeki virüslerden temizlenemediğimiz için ayağa kalkma gücünü bulamadık.

Yıllarca Batı ziniyeti tarafından içimize ve dışımıza bir çok virüsler ilka edildi. Biz buna şimdilik vesayetler diyelim. Yâni bizim biz olmamızı engelleyen her türlü maddi ve manevi prangalar. Bunları da kısaca siyasi, askeri, iktisadi, kültürel prangalar yada vesayetler olarak sınıflandırabiliriz. Bu vesayetlerden birer birer kurtulduğumuz gün tam özgür olacağımız da kesin. Varoluşumuzun nedenini yeniden yaşam amacı haline getirebileceğimiz gerçek bir özgürlük... 

Bu vesayetlerden kurtulabilmek için ne badirelerden geçmek zorunda kalındı. Bu yolu yürüyenler bu badirelerden bizzat yaşayarak geçtiler. Siyasi vesayetlerin askeri darbelerle birlikte geldiğini arkasından iktisadi vesayetlerle iyice perçinlendiğini çok iyi biliyoruz. Bunlardan şükürler olsun büyük mücadeleler verilerek kutrulundu. 15 Temmuz belki de halkın bu vesayetlere verdiği en son ve kalıcı cevabı oldu.

15 Temmuz başta şer gibiydi ama ne kadar hayırlara vesile olduğununu şimdilerde, özellikle de, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin resmen başlaması ile daha iyi anlıyoruz. Şehitlerimizin kanları bu millete yep yeni bir Çağın kapılarını araladı. Olağanüstü Hal (OHAL) ile içimize çöreklenmiş virüslerden daha hızlı kurtulabilmek için devletin kanun gücü de elde edilmiş oldu. Halkımızın özgürlüğe düşkünlüğü, çalışkanlığı, üretmeye olan azmi, başarıya olan inancı ve yeni sistemin başlamış olması ile siyasi, askeri ve iktisadi prangalardan neredeyse kurtulduk sayılar.

Ama son ve en önemli pranga ise  kültürel prangalar. Yani eğitimle bizi vesayet altına almış oldukları prangalar. Bu prangalardan da kurtulabilmemiz için tam milli bir kültür temizliğine gidilmeli. Batının bizi kendine benzetebilmek, efendisine hayran köleler haline getirmek için zihinlerimizi esir aldığı eğitim sistemimizi yeniden ve acilen gözden geçirmeye ihtiyacımız var.

Kültürel vesayetten kurtulmadan diğer vesayetlerden kurtulmuş olmanın bir anlamı kalmayabilir. Bir milleti millet yapan en önemli değer milli ve manevi değerleridir. Bunları da kültürü, gelenek ve görenekleri oluşturur. Bizim kültürümüz, geleneğimiz ve göreneğimiz İslam medeniyetinin damarlarından beslenir.

Kültür vesayetinden kurtulurken de bir çok badireleri aşmamız gerektiğinin de bilincinde olarak yola devametmek zorunda olduğumuzu bilmeliyiz.

Gerçi yolu Hak yol olanlar için badirelerin hiçbir önemi yoktur. Çünkü kendisine hediye edilmiş iki büyük nimetin varolduğunu bilir. Sabır ve şükür nimeti. Sabırla insan zorlukların üstesinden gelmesini öğrenir, engelleri bu nimete sarılarak aşar. Şükürle de erişmiş olduğu nimetlerin kıymetini yeniden hatırlayarak bu erişilen nimetlerin süreklilik kazanmasını sağlar.

O yüzden müminin başına gelen herşey bir bakıma kazançtır...

Yeni bir Çağın kapılarını açmış olan bu Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi’nin hem ülkemize hem de İslam Alemi’ne hayırlı açılımlar getirmesini dilerim. Bu yolda yeni umutlar yeşertecek herbir ferde, Başta Cumhurbaşkanımıza, şahlanış kadrosu olacak Bakanlar kuruluna ve mesai arkadaşlarına Allah'tan muvaffakiyetler diliyorum.

Sıratı müstakimden ayırmasın. Nefislerinin değil, Kur’an ve Sünnetin öğretilerine göre vizyonlar biçip, misyonlar inşa etsinler. Rabbim yâr ve yardımcıları olsun...

Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müz de kutlu olsun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
metin 2018-07-12 15:12:34

Allah rızası için bu ak parti hükümetleri döneminde hangi yerli kültür değerlerimizle ilgili bir tedbir kanun yapıldı.zina suç olmaktan çıkarıldı.hiçbir vicdan ve merhamete sığmayan süresiz nafaka.vs.kumarın devlet eliyle daha da büyük oynatılması.sütten çıkmış ak kaşık mı ak parti.bir makyaj değişikliğiyle hiçbir sorun çözülmüyor.