Erdoğan'ın “Atatürk'e Atatürk dedim diye senaryo yazanlar” dediği Kemalistler değildi.

Sövünce onların ayağa kalktığını bilenler, övünce bunların ayağa kalktığını bilmiyorlar mıydı?

CHP'nin başarılı olduğu Şişli, Beşiktaş, Bakırköy, İzmir, Tekirdağ, Antalya vs her yerde AK Pparti teşkilatları BAŞARISIZ #hatta yer yer iş BİRLİĞİ içinde olduğunu söylersek herhalde kimse itiraz etmez.

Evet senaryo yazanlar işte bunlar ve daha derinde merkeze kadar yerleşmiş ve Anıtkabir'e kadar sevgi yolu döşeyen sevgi pıtırcıkları, yani BİZ kılıklılardır.

Yoksa yaptığı en iyi iş laf yapmak olan Kemalistler, Erdoğan'ın envarterlerindeki en güçlü silah ve en dayanıklı kalkan olan Atatürk'ü ellerinden almasının şoku içindeler ve psikolojik bir reaksiyonla bu şoku şimdilik alay ederek gizlemeye çalışıyorlar.

Mesela malum belgeleri yayınlayan Can Dündar dahi devlete ihanet ettiğini itiraf ederken, o belgeleri ona teslim edeni bahane edip bilimum teröristleri kortejine alıp 40 derece sıcakta 450 km yol yürüdüler…

Yine de senaryo yazanlar bunlar değiller.

Ne yani, o kadar iş yavaşlatan, milletin sinir uçlarıyla oynayan ve devletine küstürmeye çalışanlar Kemalistler miydi?

- Bir gün zabıta eliyle küçük bir esnafın kanını dökerek...

- Bir gün medya eliyle hiç tanımadığımız 2 damadı bize tanıtıp yargı eliyle onları alıp tahliye ederek...

- Bir gün polis kılıklı hainlerle Taksim’de 3 ağacı bahane ederek bu millete 100 milyar zarar verenlerin çadırlarını yakarak...

- Bir gün sosyal medyanın milli hesaplarını susturarak...

- Bir gün araçlara cam filmini serbest edip bir gün yasak ederek...

- Bir gün Diyanette halk tarafından sevilen birine operasyon yaparak...

- Bir gün bir heykelin başında HDP'li ve sakallı birine poz verdirerek...

- Bir gün bir dizide Feto’nun bir kitabının reklamını gündeme getirerek...

- Bir gün Tekirdağ teşkilat başkan yardımcısı Akşeneri’n mitinginde en önde İYİ gelecek sloganı atarak...

(Daha onlarca böyle toplum mühendisliği hareketi olan stratejik hamle örnekleri verilebilir.)

Hâsılı kelam tansiyonu ve gerilimi hiç düşürmeden;

1- Sinir uçlarımızı kontrol ediyor.
2- Kitlesel olarak bizi harekete geçirecek zaaflarımızı tespit ediyor.
3- Stratejik hamlelerle varlığının ve gücünün aynıyla yürüdüğü imajıyla bir yıldırma politikası uyguluyor.
4- Sürekli kaos atmosferini hakim kılarak içerideki mensuplarına umut, karşısında duranlara ise umutsuzluk ve korku aşılıyor.
5- Sistematik olarak sürdürdükleri bu gerginliği piyasalara mal edip maddi gerginliği daha da arttırıyor ve böylece toplumun önünü göreceği yerleri karartıyorlar.
6- Bütün bunları yaparken Reis’i bir başına öne sürüyor hatta bunu yaparken bizi kullanıyor ve sanki bu melunlara karşı direnebilen tek kişi oymuş da o gitse millet teslim-i bayrak edecekmiş gibi bir algı operasyonu yürütüyor ve Reis’i bizim elimizle yalnızlaştırıyorlar.
6- En nihayet milleti devlete küstürmeye ve koparabildikleri kadar insanı koparıp düşman etmeye çalışıyorlar.

Başaramayacaksınız!..

Peygamber Efendimiz sav :

"LÂYIK OLDUĞUNUZ ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ" buyuruyor.

İşte en önemli Sosyolojik tespit de budur.

Diğer yandan Kemalistler üzerinden başka bir okuma yapacak olursak; UYDURULAN KAHRAMAN ATATÜRK; ERDOĞANDIR!

Durun hemen celallenmeyin..
Benim bile tüylerim diken diken oldu yazarken..
Ama söylemek zorundayım..
Hani bize anlatılan bir Atatürk profili var:
1- 7 yaşında hafız olan...
2- Meclisi dualarla açan...
3- Japonyalara câmiler açtıran...
4- Kadına seçme ve seçilme hakkı ve temel özgürlüklerini veren...
5- İstikbal göklerdedir deyip havacılık ve savunma sanayisini işaret eden...
6- Gençliğe hitabesinde memleketin her köşesi ve tüm tersaneler dahi düşman tarafından ele geçirilmiş olsa onlarla mücadele eden...
7- Adalet mülkün temelidir diyen...
8- Köylü milletin efendisidiri savunan...
9- Yurtta sulh cihanda sulh dese de ömrü cephede geçen...
10- Size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum diyen...
11- Neredeyse milletin her kesimine, her iş alanına, iç ve dış politikaya dair kendisine ait olduğu iddia edilen(!) sözleri olan bir Atatürk.

Şimdi gelin günümüzle reel bir platformda örtüştürelim şu maddeleri

1- Elbette çok daha fazlası.
2- Meclisle birlikte binlerce fabrika, yol, baraj, hastanelerin de hepsini dualarla açtı.
3- Moskova'dan Bosna’ya, Kırgızistan’dan Somali’ye kadar onlarca Müslümanların kendine yurt edindiği ülkede sayısız câmi açtığı gibi kendi vatanında da binlercesini açtı ve sadece bununla kalmadı yüzlerce kilise ve sinagogun da tadilatını yaptırıp hizmete sundu.
4- Kadınların okullara ve kamu kuruluşlarına hatta meclise kadar inancına uygun (Mini etekli veya başörtülü) kıyafetleriyle dahi girebilmesini ve aktif olarak yer almasına sağladı.
5- Bayrak direği ipi yapmaya devam etmeyip sanayide devrimler yaptı ve istikbalin görüldüğü göklere uydular yollamaya başladı
6- Evet tüm tersanelere sızan ve memleketin her köşesine sızmış olan başta FETÖ, DHKP-C, PKK ve benzeri devleti ele geçirmiş örgütlerle sonuna kadar kefeni ile mücadele etti.
7- Adaleti tetikçi örgütlerin baskısından ve ETÖ ve FETÖ vesayetçilerin tekelinden çıkarıp bağımsızlığını ve tarafsızlığını bizzat referandum aracılığıyla millete tescilletip kanunlaştırdı.
8- Şapkayı dert etmeyip ayaktaki çarıklara odaklandı ve suistimali çok olmasına rağmen köy yaşantısı ile şehir yaşantısı arasında standart farkını ortadan kaldırdı.
9- Tüm İslam coğrafyasına sahip çıkıp bilimum düşmanlarımız olan Haçlı ve siyonist ülkelere rest çekti, bunu da kuru gürültü ile değil IMF gibi prangaları kopararak yaptı. İktidara geleli 7 düvel ile soğuk veya sıcak, stratejik veya finansal, psikolojik ya da algısal savaş veriyor. Onlarca kez canına kast edildi, partisi kapatılmak istendi, 4-5 defa darbe girişimi geçirdi ancak yanında her zaman milleti vardı ve Halkın takdiri ile birlikte Hakk’ın takdiri de yanındaydı Elhamdülillah.
10- En son kılıçlarını çıkarıp topyekûn devlete ve milleti işgale kalktıklarında milletine seslendi ve "Sizden ölmenizi değil yaşamanızı istiyorum, sokaklara ve meydanlara gelerek vatanı bu vampirlere bırakmayın" dedi. Ve bu aziz ve necip millet de aynen öyle yaptı.
11- Zikrettiği sözler kime aitse onu demekten çekinmedi, dünyada mevcut 10 mega projenin 6'sının altına imzasını attı, sayısız projeyi büyük bir azimle (iş makinelerini yakıp, işçileri infaz eden örgütlere rağmen) hayat geçirdi, sağlıkta dünya standartlarının üstünde reformlar yaptı, halkıyla iç içe ve samimiyetle hareket etti, onları dinledi ve toplumun vicdanına aykırı gelen her meseleyi sıcağı sıcağına çözdü, “Söz milletin, egemenlik Allah'ındır” ilkesini tatbik etti.

Hâsılı kelâm birilerinin hayran olduğu ve bize böylece servis edilen o kahramanın beden giymiş hali Erdoğan’dır.

Atatürkçü maskesi ile canhıraş sekerat günlerini geçiren bu zevattan ne kadar sık duyar olduk: "Öyle diyorsunuz ama o proje onun değildi Atanındı, diğeri Özal'ındı, yok öbürü Erbakan’ındı". Hatta Abdülhamid Han'a kadar giden bile var..
Dedikleri doğru aslında, saydığı tüm liderlerin
- Hayalini kurduğu
- Projesini çizdiği
- Canını koyduğu veya takiye yaptığı ne kadar proje varsa ve binlerce daha fazlası da olmak üzere (Mimarlar ve Tabipler Odası gibi tek vazifesi takozluk olan kurumlara, DİSK ve KESK gibi komünist oluşumlara, FETÖ ve PKK gibi okul, baraj ve fabrikaları yıkanlara rağmen) hayata geçiren Erdoğanın Türkiye Cumhuriyetinde gelen tüm liderlerin biriktirip yapamadığı projeleri ve daha fazlasını yaptığını (itiraf ile) ifade ediyorlar.

Peki şimdi Erdoğan’a haddinden fazla anlam mı yüklemiş oluyoruz?

Hayır, Atatürkçü kılıklılar bizzat fiilen ifade ediyor bunu. Kudurmaları da bundan.

Erdoğan, tıpkı Fatih Sultan Mehmet Han gibi boşuna demiyor: "Benim kudretimin ulaştığı yere onların hayalleri bile ulaşamaz."

Eğer o bize anlattıkları gibi hayali bir kahraman varsa, gördüğünüz gibi o profili Erdoğan canlandırıyor ve sahip çıkmaları gerekiyor değil mi?

Peki sizce sahip çıkarlar mı?

Bu soru cevabını bulur mu bilemiyorum ancak yüzyıla yakındır bize istibdat olarak yansıyan Kemalizmin fişini Erdoğan, Atatürk dediği gün (10 Kasım 2017) çekti.

O günden beri  onlarca kardeşim sordu:

"Erdoğan’ın Atatürk’e övgüler demesi ne anlama geliyor?" diye..

Ben de "En son FETÖ’yü övmüştü şimdi kökünü kazıyor" dedim ve ilave ettim; yıllardır Erdoğan’ın vesayetler ile mücadelede yürüttüğü en bariz politika budur.

Yani ;

- Ortadan kaldırmıyor ama

- Pasifize ediyor,

- Yok etmiyor ama

- Hükmünü iptal ediyor.

YÖK Başkanı veya AYM Başkanı veya Genelturmay Başkanı ya da medya patronları ve sair bu liste uzar gider böyle.

100 yıldır siyonizmi arkasına alıp milleti kandıran liderlerden veya siyonizmi karşısına alıp daha nefes alamadan ya darbe yiyen veya öldürülen liderlerden sonra, siyonizmin yanında görünüp milleti arkasına alan ve alayını kanıdıran bu yüzyıldaki ilk ve tek kişi Kemalizme karşı da yine aynı politikayı uyguluyor..

Görürsünüz; Reis, Atatürkü CHP'nin elinden bugün aldı ve istibdat anlamına gelen ve can çekişen Kemalizmin bitişe geçtiği gündür bugün, bir kenara not ediniz.

Ve Erdoğan, FETÖ’nün altına saklanıp yeni darbe aleti gördüğü Kemalist perdeyi de yırttı aldı böylece.

Erdoğan, Hristiyan vatandaşlarının Christmas’ını kutlasa, evinin önüne çam dikip hindi kesecek yalakalar da kendini açık etti. Anıtkabir’e sevgi yolu döşeyip, İmam Hatip’te kareografi yaptıranlar gibi nice örneklerle.

Allah başta nefsimi hidayet, istikamet ve feraset nasip etsin, cümlemize inşallah.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet Çakır 2017-11-20 08:31:19

Ağzına yüreğine kalemine sağlık hocam
Rabb'imin izni kuvveti ile İnşAllah

Avatar
Nihat Boylu 2017-11-20 10:00:56

Esselamu Aleyküm kıymetli Hikmet Hocaoğlu kardeşim yüreğinizden dökülen BU ilim derslerinin aklımızdaki bulanıklığın durulmasına sebep olur inşAllah...Naçizane düşüncelerinize kesinlikle katılıyorum...Yüzyıldır bu ülkenin asıl kahrını ve sıkıntılarını çeken halis ve vatanını seven bu milletin karşısına Atatürk maskesi ile çıkıp milleti kendilerince terbiye eden , susturan , hakkını yiyen , elindekini alan kemalist ifade edilen bu insanların yüzündeki Atatürk maskesi alınmalıydı ve geç kalındı fakat bu nasıl alınacaktı işte mesele burda bunu yaparken maskeyi yırtmadan çıkarmak gerekiyordu...Tabi bu kemalistler bu güne kadar kullandıkları bütün argümanlarını TEK TEK kaybettiler ve ellerinde bir tek Atatürk maskesi kalmıştı...işte burası çok tehlikeli ellerindeki son güç'e dokunmak onların NEFES lerinin kesilmesi olacak nasıl bir hayvan ölürken nefesi kesilirken , can verirken her yere şuursuzca hareketler yapar , avazı çıktıkça öfkesini dışarı kusar ise bugün bunlarda bu durumlara düşmektedir. Yapmadıkları hiçbir şey kalmadı.Bir teröristen daha çok etkili çalıştılar , akla gelmedik her ihanete imza attılar...bunları yaparken nerde havasız kalsalar , nerde dara düşseler hep Atatürk maskesinin arkasına kaçmışlardır ..Bu ülkeye dışarıdaki düşmanın veremediği en büyük zararları vermişler ve diğer örgütlerin vermesine de en büyük destekçisi olmuşlardır.
Nihat Boylu

Avatar
Mustafa Kaya 2017-11-20 14:32:52

Hocam Allah razı olsun kalemin keskin olsun yüreğini ve bileğinizi daim etsin

banner623

banner624