YAZARLAR

Tüm Yazıları Abdulkadir İkbal

Atasoy Müftüoğlu’na itirazname

21.12.2018 00:01

Yıl 1992 olsa gerek bir arkadaşımla birlikte Eskişehir’e gelmiştim. Merhum Molla İzzettin Yıldırım’ın  ikâmet ettiği Tanış sokaktaki  dört katlı Risale-i Nur medresesinde;  zatı aliniz, Urfalı şair Atilla Maraş ve o zamanın Et ve Balık Kombinası Müdürü Hasan Gençdal da sohbete iştirak etmişlerdi.

Malumu olduğu üzere yeme içme bahanedir asıl olan sohbettir. Öyle güzel bir ortamda Zat-ı aliniz Risale-i nur dersini can kulağıyla dinleyip Bediüzzaman Said Nurs’inin yazdığı eserlerin muhteşem olduğunu ifade ettiniz.

 Oslo görüşmeleri  ile başlayan, MİT tırları, ve nihayet 15 Temmuz darbesini yapmak üzere vahşice kendi insanını bombalayan ekibin o gaddar ve mel’un yapısı gün geçtikçe Feto ile bağlantılı olarak kabul edilen darbe girişiminden sonra, bazı yazar ve çizerlerin Fetoyu yerden yere vururken ancak  bunu başka bir mecraya sürükleyip ve adeta  fırsat kollar gibi Said Nurs’iyi de bu işin içine çekmeye çalışmak ve suçlamak  gizli bir projenin parçaları olsa gerek.

Sayın Müftüoğlu, nerede ise bir ömür boyu Said Nurs’i hakkında en ufak bir menfi söylemde bulunmamanız takdire şayan iken, Feto olayından sonra Said Nurs’iyi suçlamanız izahtan varestedir.

 Sayın Atasoy Müftüoğlu!  Said Nursi’nin yazdığı Zülfikar kitabının Hz. Ali (r.a.) tarafından kendisine yazdırıldığını iddia ederken kitabın hangi bölümünün ve hangi sayfasında böyle bir ifadenin yer aldığını yazmanız gerekirdi. Doğruyu bilmek herkesin en tabii hakkıdır.  Bu hususta hiç bir şey belirtmeden sadece kitabın ismini vermek hakkaniyete asla uygun değildir. Okuyucuyu yanıltmaktan başka..

Eğer bu gün şeriat mahkemeleri olsaydı böyle bir beyanatın ispat edilmemesi halinde mahkeme    hakkınızda nasıl bir hüküm verirdi  dersiniz.

Said Nurs’nin gerek sağlığında ve gerekse vefat ettikten sonra en az bin defa eserleri mahkemeye verilmiş din adamları, uzmanlar, proflar tarafından mahkemelere ibraz edilen bilirkişi raporlarının hiç birinde sizin iddianızı destekler bir tek cümleye rastlanmamıştır. Eğer öyle olsaydı rejimin uygulayıcıları yeri göğü titretirlerdi.  Mahkemeler bu eserleri didik didik etti ve beraat kararı verdiler. Dünyada hiçbir eser bu kadar mahkemeye sürüklenmedi ve bu kadar da tetkik edilmedi.

 Malumunuz günümüzde güya İslam adına çıkmış silahlı ve gaddar bazı örgütler var. Bunlar çıktı diye haşa İslam’ı ve Peygamberimiz Hz. Muhammedi (a.s.m.) mi suçlamak gerekiyor? Bunların yanlışını İslam’a mal etmek hangi insafın eseri olabilir?

Said Nurs’i hiç bir zaman Kur’an ve sünnetin dışında her hangi bir yola tevessül edilmemesini ve yazılan Risale-i Nurların Kur’an’ın bir tefsiri olduğunu beyan etmiştir.

Bir hâkim bir dava dosyasını okumadan karar verse adaleti berbat eder. Bir avukat dosyayı okumadan mahkemeyi takip etse aldığı davanın mahvolmasına sebep olur.

 Ne acı gerçektir ki günümüzün bazı aydınları tenkit ettikleri kitapları okumadan ve anlamadan o kitap hakkında bazı dedikodularla amel ediyorlar. Eğer bu hususta ciddi bir araştırmanız var ise, hangi  TV kanalında  olursa olsun,  Said Nurs’inin kitapları üzerinde sohbet etmeye sizi davet ediyorum. İddiasını ispat eden haklı, edemeyen haksız olacaktır. Aydın olmanın gereğini sizden istemek en tabii ve vazgeçilmez hakkımızdır.

Son Haberler

 • 1

  Dünya Kupası'nda şampiyon İspanya!

 • 2

  Başkan Erdoğan'dan milli sporcuya davet

 • 3

  35 milyon araç geçti

 • 4

  Dilencinin üzerinden çıkan para şok etti!

 • 5

  Iğdır'dan kahreden haber!

Günün Manşetleri

Uzman isimden korkutan uyarı! Bir kaç gün daha sürebilir
Rus uçakları İstanbul semalarında
CIA'in gizli casus ordusu
Çavuşoğlu'ndan sert tepki! Alçakça bir girişimdir
İkinci intikal tamamlandı
Türkiye'de ilk kez uygulanıyor! 5 saniyede işlem yapılıyor
Mevsimin ilk karı yağdı!
Bakan Pekcan açıkladı! Volkswagen fabrikası o ilde kuruluyor
Bir indirim daha! 5 bin TL cebinizde kalacak
Sokağa attığı çocuklara devlet sahip çıktı
Şovları ellerinde patlıyor
Körfez'de gerginlik tırmanıyor! 'Menzilimizdesiniz'
Afyonkarahisar'da feci kaza! Ölü ve yaralılar var
“Karşı Mahalle”ye yaranma çabası!..
Meteoroloij'den peş peşe sağanak uyarısı geldi