YAZARLAR

Tüm Yazıları Abdulkadir İkbal

Sayın Kemal Kılıçtaroğlu’na bazı suallerim var

02.03.2020 01:48

 Bu ülkenin ana muhalefet partisinin lideri sayın Kemal Kılıçtaroğlu, 15 Temmuz darbe teşebbüsü yapılırken şahsınızla ilgili bazı suallerim elbette olacak.  Malum olduğu üzere sorumlu bir muhalefet yapmak isterseniz elbette iktidarın yaptığı her şeye karşı çıkmamak gerekir.  Oyunu aldığınız halka karşı sorumlu bir kişi olarak sizde tereddütsüz hesap vermelisiniz.  Çünkü hesap vermek sadece iktidara ait olamaz. Bütün parlamento buna dahildir. Bu nedenle;  merak ettiğim bazı hususları sıradan bir vatandaş olarak size sormak istiyorum:

Sayın Kılıçtaroğlu;  15 Temmuz darbe gecesi zat-ı aliniz kontrollü olarak darbecilerin hiçbir tepkisine maruz kalmadan tankların arasından son derece dikkatli bir şekilde ve size yol verilerek elinizi kolunuzu sallayarak geçtiniz?

Halkına karşı silah kullanan iki yüz ellinin üzerinde insanımızı şehit, iki bin beş yüz kadar insanımızın üzerine acımasızca kurşun sıkarak yaralayan, tanklarla önüne geleni adeta ezip geçen, askerini polisini öldüren parlemento binasına bomba yağdıran,  bu gözü dönmüş vahşi darbecilere karşı şahsınızın onların arasından geçerken tepki göstermemesi ve hiçbir şey olmamışçasına oradan ayrılmasını nasıl izah edersiniz?

Ana muhalefet partisi de ülkenin geleceğinden   iktidar kadar sorumlu olmalıdır.   

Acaba diyorum sizin yerinizde Sayın Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan olsaydı, o tankların arasından geçmeye  çalışırken   darbeye teşebbüs edenler  onun cesedini paramparça ve  tanınmaz hale getirip, bütün dünyaya iftiharla haykırarak  zaferlerini ilan etmezler miydi?

Siz o darbe gecesi otel de kalmak istediğinizi ancak otel de yer olmadığını söylediniz,  merak ediyorum, hangi otele başvurduğunuzu söyler misiniz? O otelin kayıtları incelenirse, bu beyanınız açıklık kazanacaktır elbette.  

Darbe gecesi tankların arasından geçtikten sonra Bakırköy Belediye Başkanının evine gittiniz, televizyondan darbe hakkındaki gelişmeleri bir film seyreder gibi izliyordunuz. O Sırada Sayın Resicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatı tehlikede idi, darbeciler onun yerini tespit etmeye çalışıyorlardı ve hangi şehre ineceğine dair kesin bir karar yoktu. Kendi ülkesinde havada adeta vatansız kalmıştı.  1nci Ordu Komutanının güvence vermesinden sonra uçağı İstanbul ’a indi ve halka hitaben darbeye karşı çıkmalarını söyledi. Halk darbeye karşı galeyana geldi ve darbeyi canı pahasına önledi.  Darbecilerin darbesine ilk defa halkımız bir darbe vurdu.  O gece kahvenizi yudumlarken, bu ülkenin ana muhalefet lideri olarak, neden darbeyi önlemek için halkımıza hiçbir çağrıda bulunmadınız?

Böyle bir çağrıda bulunmak hiçte zor değildi. Telefonunuzun tuşlarına basmanız kafiydi. .  İnandığınız demokrasiye karşı bütün dünyanın gözü önünde darbe yapılmak istenirken, darbecilere karşı en ufak bir tepkinizin olmaması nasıl izah edilebilir.   Bunları sormak elbette vaz geçilmez hakkımızdır. Arz ettiğim hususlarla ilgili olarak lütfen  bizi ve aynı zamanda  kamuoyunu  aydınlatır mısınız?      

Son Haberler

 • 1

  ABD sınır dışı etmişti! Koronavirüs tespit edildi

 • 2

  Kâr dağıtımına yüzde 25 sınır getirildi

 • 3

  İki mahalle koronavirüs karantinasına alındı

 • 4

  Kudüs Bakanı gözaltına alındı

 • 5

  Irak'tan getirilen 334 Türk işçi Kütahya'da yurda alındı

Günün Manşetleri

Bakan açıkladı! İç pazarda fiyatlar...
Bakan Akar duyurdu! Üretim başladı...
Terör örgütüne büyük darbe
Koronavirüs için ödeme iki katına çıkarıldı
İşte İstanbul'a giriş ve çıkışlara izin verilecek istisnalar
Toplu alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi
İstanbul'da toplu ulaşıma maske şartı
Bolsanaro koronavirüsü küçümsedi!
1000 yataklı hastane gemiye 3 kişi aldılar
Akaryakıt satışları dip yaptı