YAZARLAR

Tüm Yazıları Ali Akben

Anketler yalan söyler

09.03.2019 00:01

     Algı tüccarlığı konusunda bizim milletin eline su dökecek birilerinin olduğu kanaatinde değilim. Seçime günler kala havada uçuşanları gördükçe küçük dilimi yutmaktan korkar oldum.  Demokrasi ve onun vazgeçilmezi seçimler son 30-40 yılda öncesi ve sonrası ile ilgili hafızamda taptaze duruyor. Neler yaşadık ve gördük. Öyle günler ve geceler oldu ki, bitmez geçmez zannettik. Ancak yaşayana her şey acı tatlı geçse de hafızalarda bıraktığı izlerden ders almak gerekiyor.

    Kırklı ve ellili yıllarda yapılan seçimlerden başlamak istemem. Sebebi malum. Gizli oy açık tasnif gibi yüz kızartıcı garabetleri hatırlatarak ülkem adına utanç duyulacak defterleri açmama vesile olur. Seçim toto bütün hızı ile  algıları olguları ezip geçerken anketlerin dili ile konuşmak elbette büyük cesaret ister. Anketçiler rezil olmamak için ya susuyorlar ya da kuş dili ile konuşuyorlar.

   Bir dostumun sözü; Hocam şu ana kadar doğru düzgün bir anket daha yapılmadı. Henüz bir seçim havası da yok zaten diyerek söze başladı. İslami kesimin duyarsızlığından dışlanmışlıktan ve hatta muktedirlerin böyle önemli bir zaman dilimindeki tutum ve davranışlarından bahsederek sesli yığınların üzerindeki ölü toprağının boğucu atmosferinden korktuğunu ifade etti. İpi yine sessiz yığınlar göğüsleyecek ve dar zamanlarının kara gün dostu Reislerine sahip çıkacaklar dedi

 Halkımızın geçim derdi ve ekonominin içinden geçtiği dar boğazı fırsat bilerek durumdan vazife çıkarıcı güruh yine iş başında ve 7/24 sistemine göre çalışıyor. İşleri güçleri kaos ve algı tüccarlığı olan bu aymazlar soysuz medyanın tüm imkanlarını soy sop dinlemeden kullanıyor. Öyle bir kullanış ki, rezil olduklarının farkında bile değiller.

Son 40 yılın seçim öncesi anketlerine şöyle bir göz attım.  Ertesi günkü gazetelerin manşeti ile birlikte değerlendirdiğimde; Gelişi güzel sağa sola ateş eden bir çocuğun 12 den vurması gibi bir isabetle sonuçlarını tutturmuşlar(!) . Maalesef başarı hanelerine bu garabeti yazmaktan da geri durmamışlar.

   Anketler sadece yalan söylese amenna diyeceğim. Rezil olacaklarını bile bile de olsa büyük şehirlerimizde daha şimdiden belediye başkanlıklarını kazananları ilan ediyorlar. Hatta bu konuda öyle iddialı olanlar var ki,  bazı parti yetkililerini ağzından çıkanları kulaklarının duymasını engelleyecek kadar kör ve sağır hale getirebiliyor.

Halkın yaptığı seçimin hemen ertesinde anket firmaları yine arz-ı endam edecekler. 31 mart seçimleri üzerinden oluk oluk kir akıtarak bir kez daha yüzümüze gözlerimizin içine bakarak yalan üzerine yalanlar düzerek rezilliklerini örtmeye çalışacaklar. Ama ar ve namus yoksunu bu kesimin yüzüne tükürmeye kalkmayalım. Yine yağmur rahmeti zannedecekler. Tıpkı Mart 1994 yerel seçimlerinde olduğu gibi oturdukları şapın üzerinde hiçbir şey olmamış gibi ahkam kesmelerine devam edecekler.

  Rahmetli Erbakan hocamızın dönemini hatırlatarak demek istediklerimi daha anlaşılır hale getirmek isterim.  Soysuz medyanın esamesinin okunmadığı ve insanlarımızın başına bela olmadığı o günlerde birinci kuvvet durumunda olan gazete ve televizyonlarda yapılan manipülasyonları hatırlayarak günümüze gelirsek,    en büyük manipülasyonu önümüzdeki yerel seçim döneminde göreceğiz ve yaşayacağız gibime geliyor.

   Başkanın  bizim bilmediklerimizi biliyor olmasını temenni ediyorum. Başkanımız sesli yığınların gürültüsünden patırtısından  çok sessiz yığınların hal ve gidişini takip ediyor kanaatindeyim.

   Yerel seçim olma misyonunu çoktan yitirmiş olan  önümüzdeki seçimlerde  iktidarın beklentiler altında kalacak oy oranları toplumumuz tarafından kabul görse de,  zilletciler ve  gürültücü patırdıcı güruh  tarafında kanatılacak yeni yaraların açılması  için her türlü yol mubah hale getirilecek  ve durumdan vazife çıkarıcı güruhun havhavları ile huzursuz edileceğimizden endişeliyim.

  Yol yakınken zekalarımızdan çok aklımızın rehberliğinde cumhur ittifakının çoğunluk elde etmesi için eş ve dostlarımıza dünün karanlığını ve önümüzdeki günlerinde aydınlığını konuşarak devletimizin bekasına bir oyda biz isteyelim ve verelim . Bendeniz son bir hafta içerisinde onlarca insana  dilimin döndüğünce aman ha ile başlayan cümlelerle destek istedim. 31 mart sabahına kadar da istemeye devam edeceğim. Sağlık ve mutluluk dileklerimle..

 

 

Yeni Zelanda'da şehid olan baba oğul toprağa verildi

İstanbul'da rezidansta sır ölüm

Asırlar sonra ibadete açılacak

New York'a yeni kent simgesi

Veliden öğretmene yumruklu saldırı

ASELSAN'ın yeni canavarı

Aşırı hız ve sonuçları

Alman kanalında Batı'nın içyüzü!

Alman kanalında Batı'nın içyüzü: Öldürülen milyonlarca insanın sorumlusu müslümanlar değil...

HİSAR-A ve HİSAR-O'dan yüzde yüz başarı!

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türkiye'nin hava savunma ihtiyaçlarının yerli-milli imkanlarla karşılanma çalışmalarının sürdüğünü, HİSAR-A, füze fırlatma sistemi üzerinden ilk defa dik olarak yapılan atışta, yüksek hızlı hedef uçağa karşı %100 başarı sağladığını paylaştı.

Denizli Acıpayam'da 5,5 büyüklüğünde deprem

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem nedeniyle Oğuz ve Yeşildere mahallelerinde eski toprak yapılardan bazıları yıkıldı ve çatlaklar oluştu.