YAZARLAR

Tüm Yazıları Ali Akben

Bu ucube yaba kesin değişmeli

30.11.2019 00:02

Aile kurumu, toplumların en küçük temeli  ve yapıtaşı. Öneminden dolayı olsa gerek hep ilk darbeler aile kurumuna vuruluyor ve toplumsal tefessühler başlatılıyor.

Daha önce birkaç kez yazmama rağmen devletimizin ilgili kurumlarında bir milim bile ibre oynamadı. Patır patır yuvalar yıkılıyor. Eşler birbirini öldürüyor yuvalar dağılıyor ve çocuklar korumasız kalarak yeni faciaların önü açılıyor.

6284 sayılı namı değer ucube yasa ile kaş yapalım derken çıkartılan gözleri gördükçe içim bir cız ediyor ve yeniden bir daha yazma gereğini duyarak ilgililere “yetti gari”  diyorum.

Dünyanın hiçbir ülkesinde  sıcacık yuvaları buz damına çeviren böyle bir yasa yok . Kanunla hak hukuk korunur ama bizde açıkça gasp ediliyor ve yetkililerden ufak tefek cılız sesler dışında da tık yok.

Geçenlerde Anadolumuzun bir kasabasından acı mı acı bir haber geldi. Kursta okuyan bir kızımız emniyet birimine gidip ders aldığı hocasından tacize uğradığını içerir bir dilekçe veriyor. Polis apar topar hocayı derdest edip derhal nöbetçi mahkemeye çıkartıyor ve nöbetçi hakim sorgusuz sualsiz şahitsiz ve belgesiz hocayı tutuklatıp cezaevine yolluyor. Sanırım yoğun mahalle baskısı hakimlerimizin de korkulu rüyası.

Hocamız ne olduğunu anlamadan kendini cezaevinde buluyor. Birkaç ay sonra ikinci mahkemede dilekçe sahibi kızımızın ifadesindeki tutarsızlığı fark eden mahkeme hocamızın tutuksuz yargılanmasına karar vererek tacizci hoca (!) serbest bırakılıyor. Sonrası malum. Ancak hocamızın üzerine atılan çamur değil pislik ve bir ömür boyu onun ruh ve beden sağlığını kirletmeye devam edecek.

Benzer haberler hemen her gün görüntülü ve yazılı basınımızda gündem teşkil ede dursun. Yakın zamanlarda genç bir kızımız da babasının tacizi ile ilgili basında gündem olmuş ve özgürlüğünü kısıtlayan babadan kurtulmak için bu iğrenç yolu kullandığını itiraf etmişti.

Şimdi de boşanma modası ile başımız dertte. Yuvanın idaresinin hanımda mı  erkekte mi  olduğunu tartışmaya devam edelim. Boşanmalar füze hızı ile artıyor. Gençler evlenmeye korkar oldu. İstatistikler de evlenenlerin sayısının azalması yanında boşananların sayısının arttığını gösteriyor. 6284 sayılı kanun bu istatistiklerin tuzu biberi olmuş.

Kadına şiddeti hiçbir surette kabul etmemiz elbette mümkün değil ancak son zamanlarda erkeklere uygulanan kanuni şiddeti de kabul etmemek gerek. Hafif meşrep ırz namus ve ahlak yoksunu bir kadın, dostunu evine alıp hayvani dürtülerini tatmin için, çocuklarının babası nikahlı eşine mahkeme kanalı ile uzaklaştırma kararı aldırarak güven içinde zina yapma ortamı oluşturabiliyor.

Böyle olayların çoğaldığı bir toplumda elbette aile içi şiddet ve cinayetler azalmak şöyle dursun artmaya devam edecek. Böyle kanun mu olur diyenler 6284’e baksın. Bu ucube kanunla kocaya verilen tek hak var. Kayıtsız şartsız eşine itaat etmek ve sınırsız dahi olsa eşinin maddi ihtiyaçlarını karşılamada kem küm etmemek. Bu kapsam içine özel hayatlar da dahil.

Perşembenin gelişi nasıl çarşambadan belli ise böyle garabetlerin ve ahlaksızlıkların kanunla korunduğu bir ülkede de bu cinayetler polisiye tedbirlerle önlenemez ve de önlenemiyor.

18 yaşını tamamlamadan evlendi diye hapislerde çürüyen erkeklerin sayısının artması ya da  nafaka ödemediği veya ödeyemediği için mahkemelerde sürünmeler artmaya devam ettiği sürece de kadın cinayetlerinin bitmesi şöyle dursun daha  artacak. Bu gerçekliği görmek için müneccim olmaya gerek yok.

Kadın-erkek eşitliği koskoca bir palavra. Fıtraten zaten eşit değiliz. Feministlerin üzerinde çok durdukları bu eşitlik yüzünden elleri öpülesi analar ve hanımefendiler birer köle haline geldi. Eşine çay veya kahve ikram etmekten imtina eden bu hastalıklı kafalar, kadınlarımızı bu yafta ile daha nerelere sürükler bunu zaman gösterecek. Ancak yol yakınken yanlıştan dönme erdemini yetkililer göstermeli.

 Mevcut durumun böyle sürüp gitmesi bir süre sonra aile tarlasından yetişen psikopatlar, sosyopatlar ve mebzul miktarda kişilik bozukluğu olan çocuklar gençler türetecektir. Sadece maddi kaynaklı sorunlar değil manevi ve sağlık sorunları bol olan bir millet haline gelebileceğiz.

Minareyi çalanların hazırladığı kılıflar bu ucube durumun hiçbir yerini kapatmıyor. Sayın vekiller bakanlar ve bürokratlar durdurun artık bu uçurum yolculuğunu.

Gavurdan başka hiç kimsenin menfaatine olmayan 6284 sayılı prangadan bu milletin ayaklarını kurtarın. Çok uzamasına ve dillerimizde tüy bitmesine rağmen bir adım dahi atmıyor olmanızın bilmediğimiz başka bir sebebi yoktur inşallah.

Sağlık ve mutluluk dileklerimle..

Son Haberler

 • 1

  Antalya'da orman yangını

 • 2

  TBMM yeni Başkanı'nı seçecek

 • 3

  Bi ilde daha maske takmak zorunlu hale geldi

 • 4

  Bakan Varank: Türkiye'de OSB'siz şehir kalmadı

 • 5

  Libya'da BAE'ye şok! El konuldu

Şuara suresinin nüzul sebebi..
Şuara suresinin faziletleri ve faydaları
Şuara suresinin okunuşu nasıldır?
Lorlu kurabiye nasıl yapılır?
Rahim kanserinin belirtileri nelerdir?
Esmaül Hüsna'da Er Rezzak zikrinin faziletleri
Nazar için okunacak dua ve sureler
Dil yanmasına ne iyi gelir?
Zümer suresi, Zümer suresinin okunuşu ve anlamı
Göz ağrısı okunacak dua ve sureler...
Neml suresinin nüzul sebebi..
Neml suresinin faziletleri ve faydaları
Neml suresinin okunuşu nasıldır?
Dil kanserinin belirtileri nelerdir?
Göz kanserini belirtileri nelerdir?
Kırmızı kadife kurabiye nasıl yapılır?
Esmaül Hüsna'dan El Vehhab zikrinin faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(03.07.2020)
Dolar ne kadar? 03.07.2020
Büyü ve sihir neden haram?
Göz seğirmesi neden olur?
Güneş kararmasına ne iyi gelir?
Hafızayı güçlendirmek için okunacak dua ve sureler