YAZARLAR

Tüm Yazıları Ali Akben

DEAŞ bahane kıyım şahane

09.11.2019 00:01

Nasıl bir dünyada yaşar olduk dostlar. Her şey cambaza bak kolaycılığı ile film şeridi gibi gözümüzün önünde cereyan eylediği halde aldanmakta ısrar ederek kafasını kuma gömüp kalan yerleri ile ahkam kesen yaratıklar etrafta cirit atıyor.

Yıllarca Usame üzerinden dövülen İslam milleti bugünde DEAŞ üzerinden dövülüyor. Usame’nin görevi bittiği anda fişi çekilip cesedinin kaybedilmesi ile zaten güvenilirliğini yitirmiş olan ABD, bugünde aynı numarayı Bağdadi üzerinden çekip onu da denize gömdüm deyince sanırım bu aklın sahibi de dahil hiçbir kimseyi inandıramadı ki, bocalayıp duruyorlar. Bocaladıkça batmaya devam edecekler ancak bunu görmek için gören gözlere ihtiyacımız var.

Beni en çok üzen şeye gelince birlik hamurumuzu sulandırarak ekşitmeye devam eden bir güruh, tüm gerçekliğe rağmen içeriden hâlâ bu alçak ve adi işin banilerine inanarak ülkemiz aleyhinde faaliyetlere devam etmesi.

Hırsızın hiç suçu yokmuş gibi ha bire suçluyu devletimizde arayan bu güruhun kaz kafalı gezi zekalı unsurlarını nasıl ikna edeceğiz doğrusu bilemiyorum. Hain içerde olunca kapı kilitlemenin veya benzer emniyet tedbirlerinin hiçbir kıymeti harbiyesi de yok.

İslam milleti dağıtıldıktan sonra mazlum dünyanın düştüğü gayya kuyusunda işlenen cinayetlere artık kılıf arama ihtiyacı dahi kalmamış. Adam gözümüzün içine bakarak öyle açık oynuyor ve üst üste hata yapıyor ama kimsenin gıkı çıkmıyor.

Dünyanın dört bir tarafında acımasızca yapılan insanlık suçuna karşı, kıyıma kıyam edecek ülkemizden başka bir devlet varsa öğrenmek isterim. Gördüğüm kadar ile yok mesabesinde maalesef. Hele şu İran ve Arap kardeşler yok mu Allah’ım hiçbir surette milletimizi bu yamyamların insafına da bırakma.

11 Kasım

Milli ağaçlandırma günümüz hayırlı olsun diyorum. Yeşil ve ağaç düşmanlarının sevmeyeceği bu kararı alarak güzel ülkemize bir hizmeti daha kazandıran cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.

Başkanın sık söylediği ve tekrarlattığı bir sloganı hatırlattı bu karar. Yaparsa Ak parti yapar. Gözleri kör kulakları sağır ve dilli şeytanlar hariç son 15 yılda ülkemizin dört bir yanına götürülen hizmetlerden bir tanesini geçen hafta gözlerimle gördüm ve mutlu oldum.

Yaratılış sempozyumu için Iğdır üniversitemizin davetine icabet etmiş ve sunumumu yaptıktan sonra ilk grev yerim olan Aralık ilçesine günü birlik ziyarette bulundum. 37 yıl önce gittiğim şirin ve küçük ilçem kendine göre gelişmiş büyümüş ve değişmiş ancak Iğdır–Aralık karayolu ki, o yıllarda daracık ve çoğu yerde bozuk satıhlı bu yol gelişli gidişli ve çift şerit olmuş.

O yıllarda Iğdır Kars ilimizin ilçesi ve Aralık Iğdır arası iki saat sürerdi. Sabah akşam karşılıklı iki sefer yapılan ulaşımdan şimdi vızır vızır 40 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlanıyor. Başkanımızın dediği gibi nerden nereye….

Evet akıl sahipleri nereden nerelere geldiğimizi görerek eser bırakmada kendini egale eden başkanının arkasında dim dik durmaya devam ediyor. Mesele devletimiz olduğunda gerisi teferruattır diyenlerden olmamız dileği ile sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Tebrik: Mevlit kandilimiz ümmetin ve insanlığın saadet ve selametine vesile olsun diyorum.

 

 

 

 

 

Son Haberler

 • 1

  Ermenistan başbakanı koronavirüse yakalandı

 • 2

  Acele edin! Bugün son gün

 • 3

  Moskova'dan Hafter'e gönderilen 'Sahte Libya dinarı' açıklaması

 • 4

  Umut Felik'in cansız bedeni bulundu.

 • 5

  İran'da 4,7 büyüklüğünde deprem.

Meryem suresinin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Ayetel Kürsi'nin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Nas suresinin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Felak suresinin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Kekik kullanmanın faydaları nelerdir?
Ayakkabı kokusu nasıl geçer?
Bronşit neden olur?
Mümtehine suresi, Mümtehine suresinin okunuşu ve anlamı
Hucurat suresinin faziletleri ve faydaları
Hucurat suresinin nüzul sebebi...
Hucurat suresinin okunuşu nasıldır?
Akciğer kanseri belirtileri nelerdir?
Damla sakızlı çatlak kurabiye nasıl yapılır?
Kabir azabından kurtulmak için okunacak dua
El Bedi Esmaül Hüsnası manası ve faziletleri
Fetih suresinin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Vakıa suresinin okunuşu ve meali nasıldır?
Yasin suresinin okunuşu ve meali nasıldır?
Alıç sirkesinin faydaları nelerdir?
Evdeki kızartma kokusu nasıl geçer?
Yüzde karıncalanma neden olur?
Saf suresi, Saf suresinin okunuşu ve anlamı
Kaf suresinin faziletleri ve faydaları
Kaf suresinin nüzul sebebi...