YAZARLAR

Tüm Yazıları Ali Akben

Gericilik  hortladı

06.07.2019 00:01

Kış uykusundaki haşereler birer birer eski huylarına başladı ve kaldıkları yerden ülkemizi eski günlere ve kasvetli yıllara götürmenin gayreti içine girdiler. Bu güruhun geçmişte yediği herzeleri unuttuklarını zannedenler de ne oluyor diye sağa sola soru sormakla meşgul.

Huylu huyundan vaz geçmediğini bildiğimden olsa gerek bu zihniyetle ilgili sık sık, yaşanmış tecrübeleri ve kendi tecrübelerimi sizlerle bu sütunlarda paylaşmış ve sizlerin dikkatine sunmuştum.

Caddede, vapurda, Marmaray, metroda metrobüs ve otobüslerde vatandaşlarımızı taciz etme cüretinde bulunarak durumdan vazife çıkarmaya gayret eden bu iflah olmaz güruhun yularını ellerinde tutanların derhal iplerini kısaltarak sağı solu rahatsız etmelerini engellemeleri gerekiyor. Yoksa diyerek başka bir cümle kurmak istemiyorum.

Dostlar ülkemiz hak ve özgürlükler konusunda kendisini medeni olarak pazarlayan dünyanın birçok ülkesinden daha ileri, her serbest seçimde katılım oranı ile de tüm dünyaya örnek.  Avrupa ve Amerika bile bu konuda eline su dökemez. Bu ülkelerde seçime katılım oranları yüzde elliler düzeyinde bile değil.

Milletin kahır ekseriyeti Müslüman. Tarihin güzel bir cilvesi bu topraklar 72 fırkaya  ev sahipliği yapma şerefini üzerinde taşıyan, Peygamberinden övgü almış bir millet..

 23 Haziranda yenilenen seçimlerle İstanbul’un yönetimini İmamoğlu’na layık gördü. Sebebini sonucunu yorumlayacak değilim.  

İmamoğlu dediğimiz kişi uzaydan gelmedi. Bu milletin dini, örfü, diyaneti ve geleneği ile barışıklığını her defasında yüksek perdeden açıklamalarla deklare ederek kazandığı güveni rey olarak hanesine yazdırdı ve başkan oldu. Hayırlı olsun. Bu kazanımı başka yerlere çekerek sağa sola sündürmenin hiç kimseye bir yararı olmadığı gibi çiçeği burnunda başkana zararı bile olabilir.

Değişen bir şey olmamasına rağmen bu gerici yobazlar neyin hesabını yaparak yeniden eski günlere doğru ülkemizi evirmek istiyor dersiniz? İpin ucunu tutan puştların başka bir hesabı varsa ki, olabilir. 15 Temmuzu hatırlamalarında fayda görürüm. Bu milletin evlatları tankların altında can vermeyi göze aldığı sürece bu güruhun havhavları sadece kendilerini oyalar ve avutur.

Bu millet kazanımlarını artık kolay kolay kimseye vermez. Aklınızı başınıza alın ve aklederek düşünün. Gezi zekâlarınızla düşünmeye devam ederseniz bedelini ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Başörtüsü düşmanlığınız genotipinizle bağlantılı ise adam insan olup kişiliğinizle terbiyenizle hareket edin. Fenotipik bir durum ise o zaman da yeni Türkiye’ye uyum sağlamaya gayret edin.

Yeni Türkiye hepimizi kucaklayacak engin hoşgörüye sahip. Milyonlarca kilometre karelerden zaten yediyüzbinlere düştük. Bunu çok gören ve hassas yerlerimizden kanatacak taze yara üreterek ülkemizi daha da küçültmeye çalışan yerli yabancı alçaklara yem olmamak için birlik ve bütünlük içerisinde olmamız elzem.

İmamoğlu kardeşim, sizde lütfen küçükmüş gibi görülen ama büyüme potansiyeli olan bu gerici kalkışmaya karşı her şey çok güzel olacak tan başka bir şeyler söyleyerek bu densizleri uyarın.

Bu millet gerici ve özgürlüklerini kısıtlayacak hiçbir eylemi affetmez. Bu haşerelere ses çıkarmıyorsa bu onun vakarından ve sabrındandır. Sabrın da bir sınırının  ve sonunun olduğu bilinmeli.

Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

Foto Galeri

Anestezi yetersiz kaldı! Saatlerce kabusu yaşadı

SU-57'mi F-35 mi? Hangisi daha iyi?

15 Temmuz dijital ortama aktarıldı

15 Temmuz'un bilinmeyen kareleri

FETÖ'nün gerçek yüzü New York'ta anlatıldı

Video

Havada yakıt ikmali böyle yapılıyor

Dakikalar içinde ağaçtaki tüm meyveleri topluyor

Daha önce böyle bir taş gördünüz mü?

Sincapları uzaklaştırmak için bulduğu yola bakın

Boğayı kızdırdı sonu kötü oldu!

Günün Manşetleri

Son Haberler

 • 1

  Andorra, Arnavutluk ve İzlanda maçlarının yeri belli oldu

 • 2

  'Almanya'da 3 camiye bomba ihbarı' asılsız çıktı

 • 3

  Araç sahiplerine müjde: 16 kuruş indirim

 • 4

  Kayıp Fransız denizaltısı 51 yıl sonra bulundu

 • 5

  ABD heyeti ile yapılan Suriye toplantısı sona erdi

Bakan Akar'dan Jeffrey Suriye uyarısı: Görüşmeden rahatsızız!
ABD yeni savaş oyuncağını ilk kez İran'a karşı kullandı iddiası
Hava harekatıyla 8 terörist etkisiz hale getirildi
FETÖ'cü komiser sahte dolar basarken yakalandı
Rus uçakları saldırdı! Çok sayıda ölü var
Türkiye'nin ilk 'yapay zeka mühendisliği' bölümünün müfredatı hazır
İstanbul Valiliği Suriyeliler için tarih verdi
Askeri havacılık trendleri nasıl bir gelecek gösteriyor?
ABD'li general PKK'lı sözde yönetici ile görüştü
Rusya'dan ortak S-400 üretimi hakkında açıklama
Hürjet için kritik gelişme! Başarıyla geçti
ABD'ye rest! Karşı adım atarız
Anestezi yetersiz kaldı! Saatlerce kabusu yaşadı
Türkiye ve Gürcistan için tarihi gün
Batman'da ele geçirildi! Tam 1 ton