YAZARLAR

Tüm Yazıları Ali Akben

Gericilik  hortladı

06.07.2019 00:01

Kış uykusundaki haşereler birer birer eski huylarına başladı ve kaldıkları yerden ülkemizi eski günlere ve kasvetli yıllara götürmenin gayreti içine girdiler. Bu güruhun geçmişte yediği herzeleri unuttuklarını zannedenler de ne oluyor diye sağa sola soru sormakla meşgul.

Huylu huyundan vaz geçmediğini bildiğimden olsa gerek bu zihniyetle ilgili sık sık, yaşanmış tecrübeleri ve kendi tecrübelerimi sizlerle bu sütunlarda paylaşmış ve sizlerin dikkatine sunmuştum.

Caddede, vapurda, Marmaray, metroda metrobüs ve otobüslerde vatandaşlarımızı taciz etme cüretinde bulunarak durumdan vazife çıkarmaya gayret eden bu iflah olmaz güruhun yularını ellerinde tutanların derhal iplerini kısaltarak sağı solu rahatsız etmelerini engellemeleri gerekiyor. Yoksa diyerek başka bir cümle kurmak istemiyorum.

Dostlar ülkemiz hak ve özgürlükler konusunda kendisini medeni olarak pazarlayan dünyanın birçok ülkesinden daha ileri, her serbest seçimde katılım oranı ile de tüm dünyaya örnek.  Avrupa ve Amerika bile bu konuda eline su dökemez. Bu ülkelerde seçime katılım oranları yüzde elliler düzeyinde bile değil.

Milletin kahır ekseriyeti Müslüman. Tarihin güzel bir cilvesi bu topraklar 72 fırkaya  ev sahipliği yapma şerefini üzerinde taşıyan, Peygamberinden övgü almış bir millet..

 23 Haziranda yenilenen seçimlerle İstanbul’un yönetimini İmamoğlu’na layık gördü. Sebebini sonucunu yorumlayacak değilim.  

İmamoğlu dediğimiz kişi uzaydan gelmedi. Bu milletin dini, örfü, diyaneti ve geleneği ile barışıklığını her defasında yüksek perdeden açıklamalarla deklare ederek kazandığı güveni rey olarak hanesine yazdırdı ve başkan oldu. Hayırlı olsun. Bu kazanımı başka yerlere çekerek sağa sola sündürmenin hiç kimseye bir yararı olmadığı gibi çiçeği burnunda başkana zararı bile olabilir.

Değişen bir şey olmamasına rağmen bu gerici yobazlar neyin hesabını yaparak yeniden eski günlere doğru ülkemizi evirmek istiyor dersiniz? İpin ucunu tutan puştların başka bir hesabı varsa ki, olabilir. 15 Temmuzu hatırlamalarında fayda görürüm. Bu milletin evlatları tankların altında can vermeyi göze aldığı sürece bu güruhun havhavları sadece kendilerini oyalar ve avutur.

Bu millet kazanımlarını artık kolay kolay kimseye vermez. Aklınızı başınıza alın ve aklederek düşünün. Gezi zekâlarınızla düşünmeye devam ederseniz bedelini ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Başörtüsü düşmanlığınız genotipinizle bağlantılı ise adam insan olup kişiliğinizle terbiyenizle hareket edin. Fenotipik bir durum ise o zaman da yeni Türkiye’ye uyum sağlamaya gayret edin.

Yeni Türkiye hepimizi kucaklayacak engin hoşgörüye sahip. Milyonlarca kilometre karelerden zaten yediyüzbinlere düştük. Bunu çok gören ve hassas yerlerimizden kanatacak taze yara üreterek ülkemizi daha da küçültmeye çalışan yerli yabancı alçaklara yem olmamak için birlik ve bütünlük içerisinde olmamız elzem.

İmamoğlu kardeşim, sizde lütfen küçükmüş gibi görülen ama büyüme potansiyeli olan bu gerici kalkışmaya karşı her şey çok güzel olacak tan başka bir şeyler söyleyerek bu densizleri uyarın.

Bu millet gerici ve özgürlüklerini kısıtlayacak hiçbir eylemi affetmez. Bu haşerelere ses çıkarmıyorsa bu onun vakarından ve sabrındandır. Sabrın da bir sınırının  ve sonunun olduğu bilinmeli.

Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

Son Haberler

 • 1

  Boğaziçi kesinlikle imara açılmamaktadır

 • 2

  Ruhani'den tarihi itiraf: Yalnızlaşırız

 • 3

  Gözaltına alınan HDP'li başkan tutuklandı

 • 4

  SAT komandolarından nefes kesen tatbikat

 • 5

  Merkel'den ülkesine ırkçılık uyarısı

Günün Manşetleri

İBB'de işten çıkarılanlarla ilgili önemli karar: İade edilme kararı
Washington'da FETÖ iş birliğinde Türkiye karşıtı panel
Dışişleri Bakanlığı: Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de geri adım atmasını ummak beyhudedir
Rusya'dan şoke eden itiraf: 169 milyon dolarımız çalındı
İmamoğlu'ndan zam şova devam: İstanbul'da su yüzde 20 artıyor
DEAŞ'lı terörist Türk-Yunan tampon bölgesinde kalakaldı
Eski İngiliz askeri görevlisi İstanbul'da ölü bulundu
El-Halil'de terör saldırısı
Fransa medyasının Türkiye standartları: Yalan, çarpıtma, sansür
MSB'den taciz ateşi açıklaması
Suriye petrolü ABD'yi yasal çıkmaza götürüyor
81 ilde 11 milyon fidan toprakla buluşuyor
Türkiye Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki sivillere yardıma koştu
Hac ön kayıtları başladı
Dünya ASELSAN'ın denizlerdeki başarısını konuşuyor