YAZARLAR

Tüm Yazıları Ali Akben

Klipli Mesajlara Dikkat…

05.10.2019 00:01

Değerli dostlarım kuzu postuna bürünmüş çakalların soysuz medya üzerinden özellikle gençlerimizi hedef alan yeni bir algı operasyonu çektikleri günlerden geçiyoruz. Soy sop sıfır, zıpır mı zıpır bir kesim üzerinden yürütülen projenin piyonu olduğunu fark edecek kadar ayık olmayan gezi zekalı kaz kafalı bir güruh manüple edilmeye müsait olduğu için çabucak gaza geliyor ve bazı durumlarda konu mankeni olarak arzı endam ediyorlar.

Projenin tutma ihtimali zayıf ama olsun gavur bir kez daha denemeye niyet etmiş. Yeşili görünce öcü gibi kaçan, bırakın hayvan haklarını insanlıktan bile nasipsiz tutunduğu ipin ucunun puştların elinde olduğunu fark etmeyecek kadar sarhoş olup sızmış bir güruh üzerinden yürütülen bir proje olduğunu bildiğim için çatlayana patlayana kadar susamam deseler dahi toplum üzerindeki tesirleri sınırlı olacak.

İnsan psikolojisini iyi analiz eden gavur bu zaafımızı iyi kullanarak sık sık başımızı ağrıtıyor.Çok gerilere giderek okuma ve akletme  özürlü gençlerimizi sıkacak değilim. Sevgili gençler makaleme konu olan bu klip bir çoğunuz tarafından belki defalarca dinlenmiştir. Milyonlarca defa izlendiği için böyle tahmin ediyorum. İçeriği demek istediği ve verdiği alçakça mesaj birçoğunuzun malumu dahi olmayabilir.

Zaten gavur hep böyle yapıyor. Ortadoğu, Asya hatta Afrika halkları hep bu tuzaklarla birlikleri bozularak kendi aralarında savaştırırmış. Avrupa ikinci dünya harbinde yaşadığı hezimetten ders alarak yaşadığımız coğrafyada aynı kuralı uygulatarak komşu memleketlerimizi tarumar eyledi.

Hepsine hak hukuk adalet ve demokrasi getirme vaat etti.

Bugün Tıpkı kürt kardeşlerimize vaat ettiği gibi dünde Ermeni Arap kardeşlerimize aynı tuzağı kurdu. Milyonlarca kilometre kare içerisinde birbiri ile kuzu sarması yaşayan halkları darmadağın eyledi.

Gençler Afganistan, Irak ,Libya ,Mısır ,Suriye., Lütfen bu ülkelerin son 10-20 yılını bari merak edin. Bugünkü zelil duruma nasıl getirildiğini kronolojik olarak gözünüzde canlandırın. Gavur bu işte. Önce içerden fokurdatıyor. Su ısınınca altına kendi kuruttuğu odunları yatırıyor. Kıvılcımı tutuşturup ellerini ovuşturarak seyretmeye başlıyor. Kavga iyice kızışınca akıllar dumura uğrayınca hazırladığı başka bir odunu o devletin başına dikerek bu oduna itaat edin diyor.

İnanmayanlar kukla devletçiklerin başına dikilen odunlara baksın.

Milletimiz bu zillete düşmemeli. Haksızlık karşısında dilsiz şeytan olmamalı. Dili uzamış şeytanların dilini kökünden kesmeli. Gençler size bu yakışır. Susmayın elbet. Ama neye isyan ettiğinizi ayık kafa ile iyi irdeleyin puştun oyununa gelerek pişman olacağınız bir rezilliğin içinde ciyaklamayın. Gezi olaylarını, Feto meselesini,15 Temmuzu,29 Ekimi, 30 ağustosu 20 Temmuz Kıbrıs barış harekatını hiç unutmayın. Özgürlüğümüzü bizi uyutarak yok edecek gavura, münafığa karşı susmayın. Bizlerde susmayalım. Yaşımızın verdiği olgunluk ile gördüğümüz yanlışları korkmadan çekinmeden haykıralım. Bu yaptığınız yanlış diyelim. Kızım Fatuma da olsa adaletten şaşmam elini keserim diyen bir peygamberin ümmeti olduğumuzun hakkını verelim. Diclede kurdun kaptığı koyundan kendini sorumlu tutan Ömerler olalım.

Makalelerimde sıklıkla bahsederim. Kokuşmuş bazı  kurumalarımızda yaşanılan garabetlerden  örnekler vererek idarecilerimize hep arz edişlerim olmuştur.Yıllar önce bazı  belediyelerimizde halkın görebileceği yerlere asılı levhaları göremememin sebebini de merak etmeye devam ediyorum.

Bu levhalarda peygamberimizin evrensel bir hadisi vardı.” Rüşvet alan veren melundur” der efendimiz. Salat ve selam ona olsun. Dilsiz şeytanlar olmayalım. .Eleştirileri ağır bulanlar cesaretleri varsa aynanın karşısına geçerek sadece dış görünüşlerine bakmasınlar. İyi bakarlarsa içlerindeki şeytani heva ve heveslerini görebilirler. Kefenin cebi olmadığı gibi hesapta hasbi. Hiç ölmeyecek gibi çalıştığımız bu dünya fani. Ölüm ise ani. Ölümü öldürerek yaşayabilenlere ne mutlu.

Dünyada adalet zaten yok. Ukbada ise adalesiz hiç bir şey olmayacak. Ak koyun kara koyundan boynuzlu olanı da boynuzsuz olandan hakkını alacak.

Rızkı vereceğini vaat eden Allah’a inanıyormuş gibi yapmanın aldatıcılığına kapılmayalım. Rızık Ondan. Arta kalanların akıbeti malum. Mirasçılarımıza  helal. Hesaba inanan hesabın çetin olacağına da inansın. Bazı devlet ve özel sektör kurumlarından etrafa yayılan kesif kokular burun direklerimizi sızlatmaya devam ettiği sürece susamam tamtamcıları başımıza bela edilmeye devam edecek. Ya aklımızı başımıza alırız yada acınacak durumda zillet içinde yaşayan komşu ülkelerdeki halklar gibi bizde bir gayya çukurunda ah vah pişmanlığı ile ahir ömrümüzü tamamlarız. Durum çok ama çok ciddi. Oyunda oynaşta olanlara duyurulur.

Bu günlük de bu kadar.

 Kalın sağlıcakla.

Son Haberler

 • 1

  YKS ile MSÜ'ye başvuran adaylar için yeni düzenleme

 • 2

  İspanya'da ölü sayısı 27 bin 119 oldu

 • 3

  İngiltere'de 6 kişiye kadar buluşmaya izin verilecek

 • 4

  Borsada 6 Mart'tan bu yana en yüksek kapanış

 • 5

  Yeni Malatyaspor'da koronavirüs depremi!

Nazar değmiş kişi hangi duaları okumalı?
Keten tohumu faydaları nelerdir?
Topuk çatlakları neden olur?
Yüzdeki renk eşitsizliği nasıl geçer?
Münafikun suresi, Münafikun suresinin okunuşu ve anlamı
Tur suresinin faziletleri ve faydaları
Tur suresinin nüzul sebebi...
Tur suresinin okunuşu nasıldır?
Kalın bağırsak kanseri neden olur? İşte kalın bağırsak kanseri belirtileri
Kahve çekirdeği kurabiye nasıl yapılır?
Hafızayı güçlendirmek için okunacak dua...
En Nafi Esmaül Hüsnası manası ve faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(28.05.2020)
Dolar ne kadar? 28.05.2020
Esmaül Hüsnadan Er Rauf isminin faziletleri
Maden suyu içmenin faydaları nelerdir?
Kabızlık neden olur?
Ayaktaki ödem nasıl geçer?
Tegabün suresi, Tegabün suresinin okunuşu ve anlamı
Necm suresinin faziletleri ve faydaları
Necm suresinin nüzul sebebi..
Necm suresinin okunuşu nasıldır?
Mide kanseri neden olur? İşte mide kanseri belirtileri