YAZARLAR

Tüm Yazıları Ali Yüksel

EURO 2020 yolculuğu başlıyor

06.12.2018 00:20

UEFA Uluslar Ligi’nde küme düşen A Milli Futbol Takımımız, 2020 Avrupa Futbol Şampionası Finalleri’ne katılmak için asıl organizasyonda boy gösterecek.

Pazar günü farklı bir heyecan yaşadık. İşin açığı hiç de kolay bir kura çekmedik...

Birinci torbadan şansımıza son dünya şampiyonu Fransa çıktı. İkinci torbadan ise çok yakından tanıdığımız, bana göre Avrupa’nın en “takım” olma özelliğine sahip ülkelerinin başında gelen İzlanda çıktı. Diğerlerini saymaya gerek yok...

Bizim rakiplerimiz bunlar. Gruptan çıkmak için ilk ikiye girmek şart...

Şansımız var mı? Elbette...

Eğri oturup doğru konuşmak lazım. Şansımız var olmasına var ama bu futbolla, bu anlayışla bunu başarmak gerçekten zor. Hepimizin inanıp tek yürek olması lazım...

Öncelikle de Teknik Direktör Mircea Lucescu’nun buna inanması lazım.

Sudan sebeplere sığınmaktan vazgeçmeli, asıl hedefe odaklanmalı. Burada Türkiye Futbol Federasyonu’na büyük iş düşüyor. Hocayla oturup bir durum değerlendirmesi yapmalı ve ona göre artık bir karar vermeli...

Tamam mı, devam mı?

12 Dev adam tarih yazıyor

Sporda uluslararası arenada futbol dışında her alanda başarılıyız...

Gerek takım oyunları, gerekse de bireysel dallarda sporcularımız göğsümüzü kabartıyor.

A Milli Basketbol Takımımız, dünya kupası elemelerinin bitimine iki maç kala finallerin biletini cebine koyarak bize büyük gurur yaşattı...

Teşekkürler 12 Dev Adam...

Aradığınız kişi ben değilim

Yazımı spor dışı bir konuyla bitireceğim... Yaklaşık iki hafta önce akşam saatlerinde gazeteci bir arkadaşım beni aradı... Özetle, “Hayırlı olun sen de siyasete girmişsin” dedi... Şaşkınlığımı gizleyemedim... “Hayırdır ne siyaseti” diye sorduğumda, yeni bir partinin kurulacağını ve kesin olmayan ama internette dolaşan kurucular kurulu listesinde Ali Yüksel adının olduğunu ve bu ismin karşısında meslek olarak da gazeteci yazdığını görmüş. Kendisine ben olmadığımı söyledim ama bu aramalar her gün farklı dostlardan gelmeye devam etti..

Buradan şunu belirtmek istiyorum.

Bugüne kadar hiç bir siyasi partiyle bağım olmadı. Siyasete de girmeyi hiçbir zaman düşünmedim...

Yani aradığınız kişi ben değilim...

Not: Unutmadan şunu da söyleyim, sosyal medya sitelerinde benim hiçbir hesabım yoktur...

Milat Ailesi iftarda buluştu

Milat ve Yenisöz ailesi, 8. kez düzenlenen geleneksel iftar programında bir araya geldi. Ertuğrul Gazi Parkı Osmanlı Konağı'nda gerçekleştirilen iftar programına Genel Yayın Yönetmenimiz Ali Adakoğlu, Medya Grup Başkanımız Ahmet Zeki Gayberi, Genel Yayın Koordinatörümüz Serdar Arseven, Ankara Temsilcimiz Bayram Zilan ve Milat ve Yenisöz yazarları katıldı.

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

Korkuluk dediğin böyle olur

Nükleer ve kimyasal tehditler insansız araçla tespit edilecek

Türk savunma sanayisinde insan hayatını tehdit eden kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) risklerin tespiti ve koruyucu tedbirlerin hızla alınmasına yönelik milli bir sistem geliştirildi.

Aşırı sağcı lider Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı

Finlandiya'da aşırı sağcı Önce Finlandiya İnsanı Partisi (Suomen Kansa Ensin) Başkanı Marco De Wit, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine yönelik çalışmalarında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı.

Doğu Ekspresi ile baharda yolculuk bir başka güzel

Seyahat ve gezi tutkunlarının yanı sıra üniversite öğrencilerinin de ilgi odağı olan, Ankara ile Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi, ilkbaharda güzel manzaralar eşliğinde yolculuk imkanı sunuyor.

Marangoni etkisi nedir

İki sıvının farklı yüzey gerilimleri neticesinde birbirleri arasındaki kütle transferine Marangoni Etkisi denir.