2018 Yılbaşı kutlamalarında her sene olduğu gibi büyük rezaletler yaşandı.

Güncelleme: 01.01.2018 11:02

2018 Yılbaşı kutlamalarında her sene olduğu gibi büyük rezaletler yaşandı.

Her yıl yılbaşı kutlamalarında taciz olaylarının yaşandığını İstiklal Caddesi'nde bu yıl da bir taciz vakası yaşandı.

ŞÜPHELİ POLİS MERKEZİNE GÖTÜRÜLDÜ

İstiklal Caddesi üzerinden yılbaşı önlemleri kapsamında görev yapan sivil polis ekipleri, tacizde bulunduğu ileri sürülen 1 kişiyi gözaltına aldı. Şüpheli işlemleri için polis merkezine götürüldü.

Öte yanda bir diğer rezalet ise 2018 Milli Piyango Yılbaşı özel çekilişi. İnsanlar sürekli  31 Aralık 2017 yılbaşı özel çekilişi sonuçlarını merak ediyor. Diyanet'in tüm uyarılarına rağmen umutlarını Milli Piyango biletlerine bağlayanlar 2018 Milli Piyango amorti rakamları neler? 2018 Milli Piyango hangi bilete çıktı?  2018 Milli Piyango hangi ile çıktı? gibi soruları merak ediyor.

Dün gece yüzde 99,9'ü Müslüman olan Türkiye'nin merakla(!) beklediği milli piyango yılbaşı çekiliş soncu ne olacak sorusu cevaplandı. Büyük bir kitlenin takip ettiği canlı yayınlarda 2818 Milli Piyango yılbaşı çekiliş sonucu açıklandı ve büyük ikramiyeyi kimlerin kazandığı belli oldu? Peki üç beş kişi sevinirken, para yatırıp kaybedenler ne oldu. Ne yazık ki milli piyango yılbaşı çekiliş sonucunda ikramiye kazanamayanlar hem bu dünyada hem ahikette kaybetmiş oldu. Tabi tövbe kapıları açık ancak son 48 saatte büyük bir kayıp yaşadılar. Çünkü Allah'ın haram kıldığı kumar benzeri bir oyuna katıldılar? Diyeceksiniz ki milli piyango yılbaşı çekiliş sonucunu beklemek nasıl kumar olur? Basbaya olur. Allah birilerinin kazanıp birilerinin kaybettiği bu tür şans oyunlarını kumar olduğu için yasaklıyor. Öyle bir sistem ki bu milyonlarca Müslüman şu sorulara cevap arıyor bugünde: Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi hangi kanalda canlı yayınlanacak, Milli Piyango 2018 yılbaşı özel çekilişini acaba ben kazanır mıyım, çeyrek bilete ne çıkar, tam biletin kazanma şansı nedir, hangi rakamlar daha şanslı vb örnekleri çoğaltmak mümkün.

Her yılbaşı Müslüman bir ülke olarak yaşadığımız bir dram bu aslında. Yüzde 99'u Müslüman olan Türkiye'de haram olduğu kesin bir çekilişi ve sonuçları için çok büyük bir kalabalık seferber oluyor. Alimler bu işin helal olmadığını, kesin olarak haram olduğunu ve zaten parayı kazanana da bir hayır getirmeyeceğini, iyilik getirmeyeceğini çok net bir dille ifade etmişler. Zaten Allah kelamı Kur'an-ı Kerim'de de ayetlerde bu tür çekilişlerin yasaklandığı belirtiliyor. Ancak ne hikmetse Müslüman miletimiz bi illetten kurtulamıyor. 

Kendini talihli sanan milyonerlerin ilk işi eşlerini boşamak oluyor. Para dışında itibarlarını da kaybedenlerin sonu ise kimsesiz bir şekilde ölmek ya da intihar. Edirne ve Denizli başta olmak üzere birçok şehirde hayatları darmadağın olan 'piyango talihsizleri'nin ibretlik hikayelerini derledik.

PATRONU HAYATIMIZI BİTİRDİ

Hamallık yapan Fuat Özdemir 2014 yılına Milli Piyango biletiyle trilyoner olarak girdi. Ancak Milli Piyangodan gelen bu para Özdemir ailesine sadece acı getirdi. İlk önce patronu 5 buçuk trilyonunu zimmetine geçirdi.  Milli Piyango yüzünden 3 senede hayatları altüst oldu. Devamını Fuat Özdemir'in eşi Melek Özdemir'den dinliyoruz: 'Patronu eşimi mahvetti. Sonra Karagümrüklü Nuriş'in oğullarına beni koruyun demiş. Onlar da parasını aldı. Bahar ve Yıldız isimli iki kadın tarafından dolandırıldı. Kırklareli'nde Hulisi Hergün isimli bir şahıs da 'rent a car,2 kuracağım diye parasını alıp geri vermedi. Kalan parasını da pavyonlarda yedi.'

ESKİ HAYATIMI ÖZLÜYORUM

Eşi hamalken daha mutlu olduklarını söyleyen Özdemir, ' Milli Piyango çıktıktan sonra hayatımız çok kötü değişti. Hayatımıza bambaşka insanlar girdi. Parasını elinden aldılar, kandırdılar. Severek evlendik, çocuğumuz vardı. Zamanla beni düşman gibi görmeye başladı. Kavga ettik, çok bağırıp çağırıyordu. Beni aldattı ama ondan vazgeçmedim. Onu kandırdıklarını biliyordum. Hastayken onu hastanelere hep ben götürüp getirirdim. Kıyamazdım ona' ifadelerini kullanıyor.

KAN KUSARAK ÖLDÜ
2015'te siroz teşhisi konan Fuat Özdemir, tedavi olmayı reddetmiş. Eşi Melek Özdemir, o süreci şu sözlerle anlatıyor: 'Eşim zaten içiyordu, iyice alkole bağlandı. En son Ramazan ayında rakıyı susuz içti. Ağustos 2017'de de kan kusarak öldü. Eşimin vefatından sonra patronuna dava açtık. Çocuklarım için o paranın peşini bırakmayacağım. Keşke o Milli Piyango hiç çıkmasaydı da huzurumuz yerinde olsaydı. 36 yaşında iki çocukla dul kaldım. Annemle babam yanımıza geldi. Para çıkmasaydı eşimle çocuğumla yuvamda mutlu olurdum. Bu para eşimi öldürdü. Ömrünün son günlerinde 'Bu para bana huzur getirmedi' demeye başlamıştı. 'Belki lüks hayat yaşadım ama hamallıktaki hayatımı özledim' derdi.'
BAŞIMA BELA OLDU

Milli Piyango ile Hayatı değişen başka bir talihsiz ise yine Edirne'den 51 yaşındaki Ayhan Yalçınkaya. Sağlık müdürlüğünde memur olarak çalışırken 1995 yılında Milli Piyango çıkınca işinden ayrılan Yalçınkaya, ' Milli Piyangodan para çıkınca kendi işimi kurdum. Fakat başarılı olamadım. Çünkü o kadar parayı yönetmeyi bilmiyordum.Milli Piyangodan çıkan parayı Har vurduk harman savurduk. Sürekli farklı işler denedim ama hiçbirinde başarılı olamadım. MilLİ Piyango paraları suyunu çektikten 15 sene sonra memurluğa tekrar döndüm. Ambulans şoförlüğü yaptım. Ben işleri batırıp hayatımı düzene sokmuşken geçmişteki olaylar yüzünden cezaevine girdim. 2 yıl hapis yattım. Fakat artık iş bulamıyorum. Emekli olmaya çalışıyorum ama olamıyorum. Bu paranın hiçbir şekilde bereketi yok. Etrafımda bilet alan insan olunca 'Kardeşim bakın karşınızda canlı örnek var. Bana ne hayrı oldu ki size de şans getirsin' diyorum ama kimse kaile almıyor. Bu yüzden kimseye karışmıyorum' ifadelerini kullanıyor.

CEZAEVİNE GİRDİ

Milli Piyango'yu en çok kazanan talihliler Denizli'den çıkıyor. Çivril ilçesinde daha önce sekiz kişiye büyük ikramiye çıkmış. 'Milyarder Osman' lakaplı Osman Kaplan da onlardan biri. Milli Piyango çıkmadan önce marangoz olan Kaplan üç yıl arayla Milli Piyango'dan iki defa büyük ikramiye kazanıp tüm parasını kısa sürede tüketmiş. Para çıkar çıkmaz ilk iş olarak eşini boşayan Kaplan, lüks ev ve arabalar alıp paraları gece hayatında bitirmiş. Harcamalarının önüne geçemeyen Kaplan'ın borcu çoğalınca cezaevine dahi girmiş. Cezaevinden çıktıktan birkaç gün sonra bilet alan Kaplan, yine piyangodan para kazanmış. Şans oyunlarından çıkan paranın bir türlü hayrını, bereketini göremeyen Kaplan, 2001'de tüm parasını neredeyse bir yıl içinde bitirmiş. Hatta bir dönem peşine mafya bile takılan Kaplan, para kaptırdığı insanlarla defalarca kavga etmiş. Parasını bitirdikten sonra eşine geri dönen Kaplan'ın artık eşinden başka kimsesi yok.

Dört defa büyük ikramiyeyi kazanmasına rağmen tüm parayı harcayıp mesleği olan kağıt toplayıcılığına geri dönen Sivaslı Kudret Şendil, mahallelinin verdiği yardımlarla geçiniyor. Şendil, her defasında kazandığı parayı kısa sürede tüketerek şatafatlı ve gösterişli bir yaşamdan tek gözlü gecekonduya dönüş yapmış. İlk olarak 1978 yılındaki Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişinde 10 bin lira ikramiye kazanan Şendil, bu parayı gece hayatında bitirmiş. 1999 yılbaşı çekilişi için aldığı çeyrek bilete yine büyük ikramiye çıkan Şendil, yine tüm parayı gününü gün ederek eğlencelerde kısa sürede bitirerek eski hayatına geri dönmüş. 'İki kere çıktı üçüncü kez neden olmasın' diyerek şansını denemeye devam etmiş ve 2004 çekilişinde yine büyük ikramiyeyi kendisine çıkınca gece kulüplerinde paraları bitirmiş. Şansının sürekli yaver gittiğine inanan Şendil, her defasında başladığı noktaya geri dönse de yaşadıklarından pek ders çıkarmamış. Hatta geçen sene son parasıyla yine bir tane çeyrek bilet almış.
BİTMEZ SANIYORDUM

Denizli'nin bir diğer ikramiye talihsizi ise Ahmet Sarı. 1965 yılının talihlilerinden olan Sarı'ya o zamanlar 10 bin lira çıkmış. Parasıyla çocuklarını evlendirip köyüne su kazandırsa da lüks yaşantısı sebebiyle zamanla tüm parasını bitirmiş. Para çıktıktan sonra aldığı tarlalar ve gayrimenkulleri bir bir satan Sarı, hesabında tuttuğu 140 bin liraya da işlem yapılmadığı için devlet el koyar. Kötüye giden yaşam şekli ve biten parası yüzünden eşinden boşanan Sarı'ya çocukları da sahi çıkmamış. Hiç parası kalmadığı için bakıma muhtaç olan Sarı, en Sonunda huzur evinin yolunu tutmuş. Bir zamanlar serveti hiç bitmez sanan Sarı, şimdilerde devletin aylık verdiği 140 liralık yaşlılık maaşla yaşıyor.

HAYATINI BELGESEL YAPTILAR

Sultanahmet'te 40 sene ayakkabı boyacılığı yapan Mustafa Savgan da paranın mutluluk getirmediği 'piyango tiryakileri'nden biri. 2014 yılında kanserden vefat eden Savgan, hem öksüz hem yetim büyümüş. Hikayesi ise diğer piyango mağdurlarınınkiyle benzer: Zengin olma hayalleriyle sürekli Milli Piyango biletleri alan Savgan, ilk ikramiyeyi 1979'da kazanmış. Ardından da defalarca küçük de olsa ikramiyeler kazanmaya devam etmiş. Kazandıkça bilet almış. Savgan, 1982'de 30 milyon, 1984'te 15 milyon lira kazanarak Türkiye'nin en talihli isimlerinden biri haline gelmiş. Elde ettiği onca parayı har vurup harman savuran Savgan'ın tek hayali yuva kurmakmış ama eşi tam bir dolandırıcı çıkmış. Eşinin ailesine yedirdiği paralar yüzünden bir de düşman edinen Savgan, ipin ucunu kaçırınca kalmış yine beş parasız. Eşi tarafından terk edilen Savgan, İstanbul sokaklarında eski işi boyacılığa dönmüş. Kansere yakalanan Savgan'a daha önce hiç tanışmadığı uzak bir akrabası sahip çıkmış. Tedavi gördüğü sırada yaşamını yitiren Mustafa Savgan'ın hayatı Ender Yeşildağ ve Mehmet Özgür Candan tarafından 'Kaybedebilme Kabiliyeti' isimli bir belgesele dönüştürüldü. Belgeselde defalarca Savgan'ın kazandığı paraları nasıl tükettiği kendisi ve esnaf arkadaşlarının tarafından anlatılıyor.Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, Yağışların; Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, kıyı kesimler ve Güneydoğu Anadolu ile Kahramanmaraş, Amasya, Iğdır ve Şırnak çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
Kore'de bir ilk! Tarih netleşti
Türkiye ve Rusya'nın hamlesi ABD'yi zora soktu!
Cumhurbaşkanlığı'ndan esnafa müjde!
Af teklifinin detayları belli oldu
Erdoğan'dan ABD'ye sert tepki
PKK'dan büyük vahşet
Florence kasırgasında ölü sayısı yükseliyor
Bahçeli'den ABD ve Esed'e sert sözler
Sedanur'dan acı haber!
ABD yine aynı türküyü söylüyor
Twitter kullanıcıları dikkat! Yeni tespit edildi
Askeri törene terör saldırısı! Ölü ve yaralılar var
TSK açıkladı! PKK'ya büyük darbe
FETÖ'cü komutan yakalandı
Her gün parkta nöbet tutuyorlar! işte nedeni

Semin Öztürk'ten akrobasi gösterisi

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali üçüncü gününde ziyaretçilerini ağırlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST İSTANBUL'da

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu TEKNOFEST'te düzenlenen törende konuştu.

Öğrencileri taşıyan midibüs devrildi: 1 ölü, 18 yaralı

Kocaeli Körfez'de ortaokul ve lise öğrencileri taşıyan midibüs devrildi. Kaza sonucunda bir kişi hayatını kaybetti, 18 kişi yaralandı. midibüsteki öğrencilerin TEKNOFEST İstanbul'a gitmek üzere Aksaray'dan yola çıktığı öğrenildi.

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

Çok Okunanlar

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

Şeyhin 'putperestlik' suçlaması o işletmeyi kapattı!

Kuveyt'te bir 3 boyutlu yazıcı dükkanı, bir şeyhin "burada putperestlik yapılıyor" suçlamasının ardından kapatıldı.

Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü ismi değişti

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü, isim değişikliğine gitti. 

Erdoğan'dan ABD'ye sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu anda festival alanında kurulan platformda TEKNOFEST'te bulunanlara hitap etti. Erdoğan konuşmasında ABD'nin terör örgütü PKK/YPG'ye 19 bin tır, 3 bin kargo uçak silah gönderdiğini söyledi.

'Güler yüz, tatlı kelam, aldandığımı itiraf ediyorum'

Altan kardeşler ve Ilıcak davasında istinaf duruşması görülüyor. İlk savunmayı yapan Nazlı Ilıcak, "Asla cemaat diktatörlüğünü savunamam" dedi. Ilıcak, FETÖ'nün terör örgütü olduğunu darbe girişiminden sonra anladığını belirterek, "Güler yüz, tatlı kelam… Dini faaliyetleri beni cezbetti. Aldandığımı itiraf ediyorum" şeklinde ifade verdi.

Bu kategorideki diğer haberler