Seçmenler 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçim anketi ile ilgili büyük merak içerisinde. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanını belirleyecek olan 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 2 yıla yakın bir süre kaldı. Çeşitli anket kuruluşları Cumhurbaşkanlığı 2019 seçimi ile ilgili anketler yapıyorlar. Peki son anket verileri 2019 Cumhurbaşkanlığı ile ilgili hangi verileri gösteriyor? Cumhurbaşkanlığı seçim anketleri ve Cumhurbaşkanlığı se

Güncelleme: 07.03.2018 16:06

Seçmenler 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçim anketi ile ilgili büyük merak içerisinde. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanını belirleyecek olan 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 2 yıla yakın bir süre kaldı. Çeşitli anket kuruluşları Cumhurbaşkanlığı 2019 seçimi ile ilgili anketler yapıyorlar. Peki son anket verileri 2019 Cumhurbaşkanlığı ile ilgili hangi verileri gösteriyor? Cumhurbaşkanlığı seçim anketleri ve Cumhurbaşkanlığı se

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili gelişmeler gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı 2019 seçim anketi ile alakalı vatandaşlar internet üzerinden hummalı bir arayış içerisine girdi. Birçok anket kuruluşu 2019'da gerçekleşecek seçim ile ilgili birtakım anketler yapıyor. Peki 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili anketler ne söylüyor? Anketlerde hangi aday önde, hangi parti ipi göğüsleyecek?2019 seçimleri oy oranları ne kadar? İşte tüm detaylar..

Akdeniz Anket ve Araştırma tarafından Türkiye genelinde yapılan 'Genel Seçim ve Devlet Başkanlığı Seçim'i anketi sonuçlarına göre, AK Parti yüzde 45.8, Erdoğan yüzde 50.7 oy aldı. Anket sonucunua göre yüzde 50.7'lik bir kitle oyumu kesinlikle Erdoğan'a veririm diyor.

Kritik 2019 seçimleri öncesi anket şirketleri araştırma sonuçlarını birer birer açıklıyor. Akdeniz Araştırma şirketine göre bu pazar seçim olsa Ak Parti'nin oyu yüzde 45.8, başkanlık seçiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ise yüzde 50.7 oy çıkıyor. 

2019 SEÇİMLERİNDE ERDOĞAN'IN BAŞKANLIĞI İLK TURDA KAZANMA OLASILIĞI ÇOK YÜKSEK

Türkiye'de polis koruması verilen ve referandumda yakın tahminleriyle dikkat çeken Akdeniz Anket ve Araştırma, 1-15 Aralık tarihleri arasında 40 bin 800 kişiye telefon, online ve yüz yüze 'Genel Seçim ve Devlet Başkanlığı Seçim'i anketi yaptı. Ankete göre bugün milletvekilliği seçimi olsa; AK Parti yüzde 45.8, CHP yüzde 22.5, MHP 12.7, HDP yüzde 10.3, İyi Parti ise 8.7 oy alacak.

Akdeniz Anket ve Araştırma'nın sahibi Mehmet Turaçcı, 2019'da yapılacak olan devlet başkanlığı seçimi ile ilgili, "Kesinlikle Recep Tayyip Erdoğan'a oy veririm diyen yüzde 50.7'lik bir kitle var. Recep Tayyip Erdoğan'ın devlet başkanlığı seçimini ilk turda kazanma ihtimali çok yüksek. İlk turda Erdoğan seçilebilir" dedi. 

2019 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE OPTİMAR'IN ARAŞTIRMA SONUÇLARI DA BENZER SONUÇLAR VERİYORDU

16 Nisan Referandum sonuçlarını doğruya en yakın tahmin eden şirketlerden biri olan Optimar Araştırma'nın 26 ilde 1547 kişiyle yaptığı bir anket...

BUGÜN SEÇİM OLSA...

AK Parti yüzde 50.6,

CHP yüzde 23.3,

MHP yüzde 9.9,

HDP yüzde 7.8,

İYİ yüzde 6.4.

SİZCE YENİ PARTİYE İHTİYAÇ VAR MI?

Yüzde 57.8 oranında yeni partiye ihtiyaç olmadığını söylüyor. Akşener'in yeni bir parti kurduğunu toplumun yüzde 70.7'si biliyor. Daha ilginci yüzde 85.5'i partinin adını biliyor ama oy vermiyor.

AKŞENER'İN KURDUĞU PARTİYE NEDEN OY VERMİYORSUNUZ?

Yüzde 11.8'i "FETÖ'cü olduğunu düşünüyorum" diyor.

SİYASİ GERİLİMİ KİM ÇÖZER?

İlk sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan var; yüzde 35.9... İkinci sırada ise Kemal Kılıçdaroğlu; yüzde 15.2.

Optimar Araştırmanın sahibi Hilmi Daşdemir sonucu şöyle yorumluyor:

"Bu sonuçlar, Akşener ve arkadaşlarının tam da söylendiği gibi siyaset mühendisliğiyle yola çıktıklarını gösteriyor. Tablodan bir iktidar çıkmıyor tam aksine muhalefetin daha çok parçalanacağı çıkıyor."

Türkmenlerin imkansızlıklar içindeki yardım bekleyişi sürüyor
Cemal Kaşıkçı için gıyabi cenaze namazı kılındı
El dokuma halısının seri üretimle imtihanı
Humuslu Türkmenlerin imkansızlıklar içindeki yardım bekleyişi sürüyor
Asırlardır doğal yöntemlerle pekmez üretiyorlar

Günün diğer manşetleri

Kanser tedavisinde yeni dönem

Bakan Kasapoğlu, kitap fuarını ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Gençlerimizin kitaba olan ilgisi, bizi geleceğimiz adına ümitlendiriyor." dedi.

Kangallar ile kedilerin şaşırtan dostluğu

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde bir ailenin beslediği dört Kangal köpeği ile üç kedinin arasındaki sıra dışı dostluk, görenleri şaşırtıyor.

İstanbul'un millet bahçeleri bugün açılıyor

Hafta sonu 5 millet bahçesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı törenle açılacak. 6 etaplık Zeytinburnu'ndaki Çırpıcı Millet Bahçesi 465 bin metrekare, Baruthane Millet Bahçesi ise 59 bin 719 metrekare alandan oluşmakta.

Çin'de bir lojistik firması

Nasıl bir ayrıştırma...

Tehdit gibi çıkış!
Gazze için gösteri düzenlediler
O sürücüye ceza yağdı!
Otobüs şoföründen takdir toplayan davranış
'Rumen hakem İsveç'e söz verdi'
Tarihi tören öncesi önemli açıklama
TSK'dan yeni operasyon
Son gün bereketi! Bir de hafta sonu olunca...
Rusya-ABD savaşının kazananı kim olur?
FETÖ itirafçısı hain kumpası anlattı!
Türkiye'de bir ilk!
Sözde üst düzey teröristler öldürüldü!
Kendi medyası bile inanmıyor!
Türkiye'den bir başarı daha!
Bakan Soylu açıkladı!
Çok Okunanlar

Milat Gazetesi 1. Sayfa

Yitik kadınlar kendini bulsun diye!

Balıkesir Edremit'te bir okulda yönetici olan Mustafa Süs, ilk kitabında “Yitik Kadınlar”ı anlattı. Süs, kadınlarımızın feministlerin, çağdaşlık adı altında sömürü zihniyetinin boyunduruğuna girdiğini söyledi.

Bakan Soylu açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, otoyollardaki hız sınırlamalarıyla ilgili düzenlemeler yapılabileceğini belirterek, "Otoyollarda belki kilometreyi 5 kilometre daha yukarı çıkaracağız. 125 artı yüzde 10 daha 137.5 bandına taşımaya çalışacağız" dedi.

Bakan Turhan müjdeyi verdi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, "Veri indirme hızının iyileştirilmesi ve erişim hızında tüketici nezdinde şeffaflığın sağlanması amacıyla 1 Ocak 2019 itibarıyla Adil Kullanım Noktası tamamen kaldırılacak" dedi.

Lokanta ve kafelerde yeni dönem!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yeni düzenlemesine göre artık lokanta ve kafelerin menülerinde, gıdaların alerjik madde içerip içermediğinin belirtilmesi zorunlu olacak.

Bu kategorideki diğer haberler