Seçmenler 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçim anketi ile ilgili büyük merak içerisinde. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanını belirleyecek olan 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 2 yıla yakın bir süre kaldı. Çeşitli anket kuruluşları Cumhurbaşkanlığı 2019 seçimi ile ilgili anketler yapıyorlar. Peki son anket verileri 2019 Cumhurbaşkanlığı ile ilgili hangi verileri gösteriyor? Cumhurbaşkanlığı seçim anketleri ve Cumhurbaşkanlığı se

Güncelleme: 07.03.2018 16:06

Seçmenler 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçim anketi ile ilgili büyük merak içerisinde. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanını belirleyecek olan 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 2 yıla yakın bir süre kaldı. Çeşitli anket kuruluşları Cumhurbaşkanlığı 2019 seçimi ile ilgili anketler yapıyorlar. Peki son anket verileri 2019 Cumhurbaşkanlığı ile ilgili hangi verileri gösteriyor? Cumhurbaşkanlığı seçim anketleri ve Cumhurbaşkanlığı se

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili gelişmeler gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı 2019 seçim anketi ile alakalı vatandaşlar internet üzerinden hummalı bir arayış içerisine girdi. Birçok anket kuruluşu 2019'da gerçekleşecek seçim ile ilgili birtakım anketler yapıyor. Peki 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili anketler ne söylüyor? Anketlerde hangi aday önde, hangi parti ipi göğüsleyecek?2019 seçimleri oy oranları ne kadar? İşte tüm detaylar..

Akdeniz Anket ve Araştırma tarafından Türkiye genelinde yapılan 'Genel Seçim ve Devlet Başkanlığı Seçim'i anketi sonuçlarına göre, AK Parti yüzde 45.8, Erdoğan yüzde 50.7 oy aldı. Anket sonucunua göre yüzde 50.7'lik bir kitle oyumu kesinlikle Erdoğan'a veririm diyor.

Kritik 2019 seçimleri öncesi anket şirketleri araştırma sonuçlarını birer birer açıklıyor. Akdeniz Araştırma şirketine göre bu pazar seçim olsa Ak Parti'nin oyu yüzde 45.8, başkanlık seçiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ise yüzde 50.7 oy çıkıyor. 

2019 SEÇİMLERİNDE ERDOĞAN'IN BAŞKANLIĞI İLK TURDA KAZANMA OLASILIĞI ÇOK YÜKSEK

Türkiye'de polis koruması verilen ve referandumda yakın tahminleriyle dikkat çeken Akdeniz Anket ve Araştırma, 1-15 Aralık tarihleri arasında 40 bin 800 kişiye telefon, online ve yüz yüze 'Genel Seçim ve Devlet Başkanlığı Seçim'i anketi yaptı. Ankete göre bugün milletvekilliği seçimi olsa; AK Parti yüzde 45.8, CHP yüzde 22.5, MHP 12.7, HDP yüzde 10.3, İyi Parti ise 8.7 oy alacak.

Akdeniz Anket ve Araştırma'nın sahibi Mehmet Turaçcı, 2019'da yapılacak olan devlet başkanlığı seçimi ile ilgili, "Kesinlikle Recep Tayyip Erdoğan'a oy veririm diyen yüzde 50.7'lik bir kitle var. Recep Tayyip Erdoğan'ın devlet başkanlığı seçimini ilk turda kazanma ihtimali çok yüksek. İlk turda Erdoğan seçilebilir" dedi. 

2019 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE OPTİMAR'IN ARAŞTIRMA SONUÇLARI DA BENZER SONUÇLAR VERİYORDU

16 Nisan Referandum sonuçlarını doğruya en yakın tahmin eden şirketlerden biri olan Optimar Araştırma'nın 26 ilde 1547 kişiyle yaptığı bir anket...

BUGÜN SEÇİM OLSA...

AK Parti yüzde 50.6,

CHP yüzde 23.3,

MHP yüzde 9.9,

HDP yüzde 7.8,

İYİ yüzde 6.4.

SİZCE YENİ PARTİYE İHTİYAÇ VAR MI?

Yüzde 57.8 oranında yeni partiye ihtiyaç olmadığını söylüyor. Akşener'in yeni bir parti kurduğunu toplumun yüzde 70.7'si biliyor. Daha ilginci yüzde 85.5'i partinin adını biliyor ama oy vermiyor.

AKŞENER'İN KURDUĞU PARTİYE NEDEN OY VERMİYORSUNUZ?

Yüzde 11.8'i "FETÖ'cü olduğunu düşünüyorum" diyor.

SİYASİ GERİLİMİ KİM ÇÖZER?

İlk sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan var; yüzde 35.9... İkinci sırada ise Kemal Kılıçdaroğlu; yüzde 15.2.

Optimar Araştırmanın sahibi Hilmi Daşdemir sonucu şöyle yorumluyor:

"Bu sonuçlar, Akşener ve arkadaşlarının tam da söylendiği gibi siyaset mühendisliğiyle yola çıktıklarını gösteriyor. Tablodan bir iktidar çıkmıyor tam aksine muhalefetin daha çok parçalanacağı çıkıyor."

Sudan'daki gösteriler

Şüheda toprağına ziyaretçi akını

Mübarek Berat Kandili gecesi ihya edildi

Türk dünyasının yeni 'başkenti'

Akşam saatinde kar sürprizi

Günün diğer manşetleri

Kağıthane'de çöken binanın yıkılma anı

Filipinler'deki deprem anı amatör kamerada

Jandarmadan 23 Nisan klibi

Avrupa'nın kalbinde isyan dinmiyor!

Fransa'da Sarı Yelekler protestoları 23. haftasına girdi

Sağlık alanında devrim niteliğinde buluş!

Bu hapı yutunca, midemizde ve bağırsaklarımızda olan rahatsızlıkların kaynakları anlaşılıyor.

Alman dergi 1920 Türkiye haritasını paylaştı
Zorunlu trafik sigortası ile ilgili karar!
Türkiye ittifakı birlik olma halidir
İlandır
Kanun maddesi istismar ediliyor
Siz kendinize bakın
Meteoroloji'den Marmara'ya önemli uyarı
Kılıçdaroğlu saldırısında flaş gelişme
Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti
AK Parti'den YSK'nın kararlarıyla ilgili açıklama
Soylu'dan Kılıçdaroğlu açıklaması
Bahçeli'den flaş YSK açıklaması
Başkan Erdoğan'dan 23 Nisan mesajı
Çavuşoğlu: 'Terör örgütleriyle mücadelemizi sürdüreceğiz'
Beşiktaş ve 3 Süper Lig ekibi PFDK'da!

Meteoroloji'den Marmara'ya önemli uyarı

Meteoroloji'den alınan son hava durumu tahminine göre Marmara Bölgesi'nde yer yere yağış bekleniyor. Yayınlanan tahminlerde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının da etkili olacağı vurgulandı.

Dünyanın en çok kitap okuyan ülkeleri belli oldu

Dünyada en çok kitap okuyan ülke Hindistan olurken listenin ilk 10 sırasında 6 Asya ülkesinin olması dikkat çekti.

Meteoroloji'den uyarı! Kar geliyor

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar bekleniyor.

Meteoroloji'den 3 ile önemli uyarı

Meteorolojiden alınan son hava durumu bilgisine göre Doğu'daki 3 ilde sağanak yağışlar bekleniyor.

Karabük'teki kene vakasında ikinci şok!

Karabük'te bebeğine yapışan keneyi eliyle alan babanın vefatının ardından aynı rahatsızlıkla hastaneye başvuran büyükanne de hayatını kaybetti.

En Çok Okunan Haberler