Konya'da bir yıl önce 400 bin liralık yatırım yaparak, otomobil cam filmi için iş yeri açan Durmuş Koç, cam filminin yasaklanması nedeniyle dükkanını kapatma noktasına geldi

Güncelleme: 02.11.2017 22:06

Konya'da bir yıl önce 400 bin liralık yatırım yaparak, otomobil cam filmi için iş yeri açan Durmuş Koç, cam filminin yasaklanması nedeniyle dükkanını kapatma noktasına geldi

Konya'da bir yıl önce 400 bin liralık yatırım yaparak, otomobil cam filmi için iş yeri açan Durmuş Koç, cam filminin yasaklanması nedeniyle 10 kişiye istihdam sağladığı dükkanını kapatma noktasına geldi.

HACİZ İŞLEMLERİ BAŞLATACAKLAR

Koç, "Bu iş yerlerinden on binlerce insan ekmek yiyor. Şu anda biz, mağdur duruma düştük. İş yapamadığımız takdirde önümüzdeki günlerde firmalara ödeme yapamayacağız. Haciz işlemleri başlatacaklar" dedi.

Geçen yılın Ekim ayında, Resmi gazete'de yayımlanan yönetmeliğe göre iş yerini açarak, faaliyete başladığını anlatan Koç, "Yönetmeliğe göre, TSE ve hizmet yeterlilik belgesini alarak, faaliyete başladım. Bilim ve Teknoloji Bakanlığının uygun gördüğü standartlarda çalışarak, 10 kişiyi de istihdam ediyordum. Bunun resmiyet kazanacağını beklerken, 3 gün kala hükümet tarafından bu yönetmelik iptal edildi ve araçlardaki cam filmlerinin sökülmesine karar verildi. Şu anda hem biz hem de müşterilerimiz mağdur oldu" dedi. İflas etme noktasına geldiğini belirten Koç, TSE'ye uygun olan cam filmlerinin kullanımının devam ettirilmesini isteyerek, şunları söyledi:

"Bu iş yerlerinin yaşaması için uygulamanın bir standarda oturtulması gerekiyor; çünkü bu iş yerlerinden on binlerce insan ekmek yiyor. Şu anda biz, mağdur duruma düştük. Çalışan 10 işçimizden 5 tanesinin çıkışını vermek zorunda kaldık. Depomuzda 300 bin liraya yakın cam film var ve onlar da elimizde kaldı. Tabi bu firmalara olan borçlarımız da halen bekliyor ve iş yapamadığımız takdirde önümüzdeki günlerde bu firmalara ödeme yapamayacağız. Haciz işlemleri başlatacaklar. Bu mağduriyetin yetkililerce giderilmesini ve TSE'ye uygun olan cam filmlerin uygulanmasına devam edilmesini istiyoruz."

Fabrika çıkışlı, koyu renkli orijinal cam filmlerinin geçerli olduğunu; ancak buna rağmen daha açık tonda olan cam filmlerinin yasaklandığını da hatırlatan Koç, bunun eşitlik ilkesine aykırı olduğunu savundu.

'ARACIMDAKİ ZARARI KİM KARŞILAYACAK?'

Otomobiline daha önce cam filmi taktıran Güner Taştan, aracına TSE standartlarında cam filmi takıldığını belirterek, şöyle konuştu:

"Şu anda devletimiz, Resmi Gazete'de yayımlayıp, onay verdiği cam filmini şimdi sökmemizi istiyor. Bu nasıl bir mantık, anlayamadık. Tamam, cam filmlerinin sökülmesini istiyorlar ve sökelim; ama benim aracımın bir maddi değeri var. Filmler sökülürken, camları çiziliyor. Camlardaki rezistanslar kopuyor. Aracım, değer kaybına uğruyor. Bunu kim karşılayacak? Ayrıca filmlerin TSE belgeleri de var. Şimdi neden söktüreyim? Bir yıl önce Resmi Gazete'de yayımlanan izinle para ödeyip, filmi taktıracağım; bir yıl sonra da bunu iptal edip, kaldıracaksın ve bu zararı da ben karşılayacağım. Tamam, bizim devletimize canımız feda; ama nereye kadar? Hep mi bizden gidecek."

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama
ABD Senatosu Prens Selman'ı hedef aldı!
Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi
Erdoğan'dan Cemal Kaşıkçı çıkışı!
Yerli üretime talep yağıyor!
Kaşıkçı soruşturmasında flaş gelişme!
Suudi yetkiliden kan donduran itiraf!
Komşuda 114 bin kişi pis sudan öldü!
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!
Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?
Darbeye yönelik 209 dava tamamlandı!
Meclis'te bütçe maratonu başlıyor!
Kaşıkçı hakkında yeni gelişme!

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Ekmek nimettir, yeri çöp değildir!

Ülkemizde bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değeri 1.5 milyar TL'dir.

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

Bu kategorideki diğer haberler