FETÖ ile kol kola yürümeyi adet haline getiren Kılıçdaroğlu, A Haber'e idam imasında bulundu. Aynı Kılıçdaroğlu, FETÖ'cü teröristlerin yayın organları içinse özgürlük diye çırpınıyordu.

Güncelleme: 07.12.2017 09:28

FETÖ ile kol kola yürümeyi adet haline getiren Kılıçdaroğlu, A Haber'e idam imasında bulundu. Aynı Kılıçdaroğlu, FETÖ'cü teröristlerin yayın organları içinse özgürlük diye çırpınıyordu.

KORAY TAŞDEMİR

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'cülerin dümen suyunda hareket etmesi artık kabak tadı vermeye başladı. Her fırsatta FETÖ'cülerin argümanları ile hükümete saldıran ve devletin bekasını hedef alan açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu gerçeği bir türlü göremiyor. Önceki günkü grup toplantısında A Haber'e saldıran Kılıçdaroğlu, idam imasında bulundu. FETÖ'cülerin medya organlarına el konulması sırasında basın özgürlüğü naraları atan Kılıçdaroğlu'nun A Haber söz konusu olunca basın özgürlüğünü de rafa kaldırdı.

Hep aynı terane

Kılıçdaroğlu grup toplantısında 2013 yılında FETÖ'nün ortaya çıkardığı sahte bir belge üzerinden yine cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı. FETÖ'nün 2014'te kullandığı yalanları yeniden ısıtıp getirmek dışında bir şey yapamayan Kılıçdaroğlu, MİT'in elinde Rıza Sarraf'la ilgili bir belge olduğunu ve dönemin hükümetini uyardığını iddia etti. Kılıçdaroğlu, bu konunun 2015 yılında mahkemeye taşındığını ve MİT'in mahkemeye yolladığı yazılı belge ile yalanlandığı gerçeğini ise gizledi.

Örgüt medyasına özgürlük istiyordu

Terör örgütü oluğu Erzincan Ağır Ceza Mahkemesinin 16 Haziran 2016'da verdiği kararın gerekçesinde, FETÖ/PDY'nin "silahlı terör örgütü" olduğunun kabul edilmesiyle tescillenen FETÖ'nün yanında durmaktan bir an olsun geri durmayan Kılıçdaroğlu, en büyük desteğini ise örgütün yayın organlarına el koyulması, kayyum atanması ve kapatılması sürecinde gösterdi. Örgütün medya organlarının kapılarında nöbet tutmaya başlayan CHP'liler, hükümeti suçlayan açıklamaları ile örgüt televizyonlarının gediklisi durumuna geldiler. CHP'liler söz konusu medya organların Türksat'tan çıkarılmasını antidemokratik bir uygulama olarak anayasa mahkemesine taşırken Kılıçdaroğlu, bu medya organlarının kapatılmasına tepki göstermiş ve "Niye kapatıyorsun kardeşim" diyerek FETÖ sözcülüğüne soyunmuştu.

A haber'e ise idam imasında bulundu

FETÖ'nün medyasına basın özgürlüğü isteyen örgütün medyasının kapısında sabahlayan vekillerine ses çıkarmayan Kılıçdaroğlu A Haber söz konusu olunca bütün özgürlükleri de rafa kaldırdı. A Haber'i açıkça tehdit eden Kılıçdaroğlu, "Boyunlarına ipi geçireceğiz" diyerek tahammülsüzlüğünü bir kez daha gösterdi. Kılıçdaorğlu'nun bu sözleri basın özgürlüğü karnesi zayıf olan CHP'nin geçmişini akıllara getirtdi. CHP'li Gürsel Tekin de 7 Haziran 2015 seçimlerinden önce 8-9 Haziran'da bazı gazetelere el koyacaklarını açıkça söylemişti.

İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
ABD'den flaş Kaçıkçı açıklaması
Sosyal medyadan Cemal kaşıkçı propagandası
Diriliş Ertuğrul 5. sezon fragmanı
Kaçak 419 FETÖ'cünün iadesi istendi
Eski istihbaratçıdan asılsız 'Türkiye' yorumu
Tren kalabalığa daldı! Ölü ve yaralılar var
ABD cami bombaladı!
Konsolosluk çalışanları ilk ifadesini verdi
Ansızın geldiler! Ceza yağdırdılar
Siyonistler fitne için bakın ne yapıyor!
Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi
En büyük önceliğimiz haline geldi!
Konut satışında Cumhuriyet rekoru!
Japon uzman uyardı! İstanbul depremi...
Kaşıkçı'nın nerede öldürüldüğü tespit edildi!

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

MEB'den 'andımız' açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Danıştay'ın öğrenci andıyla ilgili yapılan açıklamada "Karar kesinleşmedi, hukuki süreç devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin S.Arabistan yönetiminin yanında yer alan İngiliz basını algı operasyonlarına başladı. İngiltere'de yayın yapan The Times Gazetesi'nin Orta Doğu uzmanı gazeteci Richard Spencer, Türkiye'yi suçlayan bazı yazılar kaleme aldı.

Trump'tan Suud yönetimine gözdağı

Cemal Kaşıkçı hadisesini Suudi Arabistan'a karşı koz olarak kullanıp mümkün olduğu kadar yüksek miktarda para koparmaya çalışan Trump, kendisi üzerinde artan baskıları da fırsata çevirme gayesiyle Suud yönetimine yüklendi. Kaşıkçı'nın öldüğünü düşündüğünü ifade eden Trump, "Sonuçları ağır olur" tehdidinde bulundu.

Bu kategorideki diğer haberler