Ajan Brunson'u bahane ederek dikkatleri ambargolara çeken ABD, bir yandan da Suriye ve Irak'ta PKK/PYD'ye desteğini artırıyor. Son üç gün içinde Suriye'de PKK'ya 700 tır silah ve malzeme gönderen terör hamisi ABD, bölgede yeni bir üs kurmaya başladı.

Güncelleme: 09.08.2018 09:24

Ajan Brunson'u bahane ederek dikkatleri ambargolara çeken ABD, bir yandan da Suriye ve Irak'ta PKK/PYD'ye desteğini artırıyor. Son üç gün içinde Suriye'de PKK'ya 700 tır silah ve malzeme gönderen terör hamisi ABD, bölgede yeni bir üs kurmaya başladı.

İSMAİL ZELVİ

Terör koridoru planı suya düşen ABD, Türkiye ile Münbiç mutabakatına rağmen, terör örgütü PKK/PYD'yi silahlarla donatmaya devam ediyor. 2 gün önce 200 tırdan oluşan konvoyu Haseke'de terör örgütü PKK'ya teslim eden ABD'li yetkililer dün de 500 tır dolusu silah ve mühimmatı terör örgütüne teslim etti.

PKK'nın yönettiği SDG'nin kontrolündeki bölgelerde 25 askeri üssü bulunan ABD'nin yeni askeri üsler kurarak bölgede terörist yetiştirmeye devam ettiği belirtildi. ABD, Kandile bağlı 5 bin teröristin kontrolünde Suriye'de 100 bin silahlı terörist tutmayı hedefliyor. Bunun için de ağırlığı eğitime vererek yeni askeri üssler kuruyor. Suriye'deki yerel kaynaklar ABD'nin Deir ezzor'un batı kırsalındaki Al Tebni kasabası kuzeyinde terör örgütü YPG/PKK kontrolündeki bölgede yeni bir üss kurmaya başlandığını duyurdu.

Terör örgütünün Münbiç'ten çekilmesi için sözde Türkiye ile anlaşan ABD'nin devriye görevlerine rağmen teröristleri kent konseyine sokmak için yoğun çaba harcadığı belirtiliyor.

ABD'nin Münbiç'te 3 askeri üssü olduğu biliniyor. Bu üsslerde ise ilçeden çekildiği açıklanan terör örgütü mensupları saklanıyor. ABD yeni kurduğu üsslerle bölgede üss sayısını 30'a çıkardı

ABD, daha önce Menbiç'te Halep yolu üzerinde ve Sacur Çayına yakın Ayn Dedat bölgesinde bulunan askeri üslerine, Menbiç'in Güneyinde yer alan ve kentin girişi olan Medah bölgesine kurduğu üçüncü askeri üssünü inşa etti. ABD'nin Münbiç'in Güneybatısında ve Ayn Dedat bölgesinde askeri üsleri de deşifre olmuştu.

25 ASKERİ ÜS VE 5 BİN ASKER

ABD'nin bölgede askeri varlığını artırdığına dikkat çeken Bozi, ABD askerlerinin her gün Menbiç sınırında devriye turları attığını da sözlerine ekledi. ABD, DEAŞ'ı bahane ederek Suriye'nin Kuzeyinde DSG'nin olduğu bölgede 25 askeri üssü ve 5 bin askeri konuşlandırdı. ABD, Suriye'nin kuzeyinde daha önce PYD'nin elindeki Derik, Tabka, Rimelan, Hol, Şedadi, Kobani, Eyn İssa, Menbiç, Rakka, Deyr ez Zor, Haseke ve Tel Abyad'da askeri üsler kurmuştu.

Teröristlerden korkunç infaz

Türkiye'nin Afrin'de kurduğu huzur ortamını bozmak isteyen ABD destekli PKK terör örgütü korkunç bir cinayet işledi. Afrin'in sivil meclis üyesi Ekaş Haca Ahmet Ali teröristler tarafından kaçırılarak öldürüldü. Afrin'deki eylemleri kurulan bölgesel askeri güç tarafından kırılan terör örgütünün sivil yöneticileri tehdit ettiği belirtiliyor. Yerel kaynaklar terör örgütünün infaz görüntülerini bölgede korku yaratmak üzere terör örgütü DEAŞ'ın başvurduğu 'infazın sosyal medya da görüntülerinin yayınlanması' yönetimine başvurduğunu ve bölgeyi istikrarsızlaştırma hevesindeki terör örgütünün infaz edilen sivil yöneticileri ajanlık yapmakla suçladıkları öğrenildi.

Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Trump'tan Cemal Kaşıkçı açıklaması
BM'den Gazze uyarısı!
23 göçmenin hayatını kaybettiği olayda flaş gelişme
Rusya'da uçak düştü!
İP'te toplu istifa
Türkiye resti çekti! Devam edecek
Danıştay'dan 'andımız' kararı
Valilikten '29 Ekim' açıklaması
Emniyetten büyük başarı! Yakalandılar
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
Yunanistan kaşınıyor! Engellendi
ABD tehdit etti! '72 saatiniz var'
Putin'den dünyayı ayağa kaldıran iddia
Sözcü bildiğiniz gibi! Yine yalan
Enflasyona karşı destek çığ oldu!

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Nereye gitti şimdi bu?

Rakunlar bir şeyi yemeden önce yıkamak isterlermiş. Bu rakuna da pamuk şeker vermişler

Arıların savaşı!

30 eşek arısının 30.000 bal arısı bulunan bir kovanı işgali

Bir yabancının gözünden Türkiye

Leonardo Dalessandri'nin gözünden, Türkiye.

Bir madeni paradan daha fazlası..

Bir madeni paradan daha fazlası..

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Danıştay'dan 'andımız' kararı

Türk Eğitim-Sen tarafınan Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince 'öğrenci andı'nı yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali için Danıştay'da dava açtı.

Bu kategorideki diğer haberler