Türkiye ve Katar'ın radikal ideolojilerin "yeni sponsorları" olduğunu iddia eden ABD'li general McMaster, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile bir araya geldi. Görüşme sonrası Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Güncelleme: 11.02.2018 13:40

Türkiye ve Katar'ın radikal ideolojilerin "yeni sponsorları" olduğunu iddia eden ABD'li general McMaster, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile bir araya geldi. Görüşme sonrası Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Ankara bu hafta ABD'den iki kritik konuğu ağırlayacak. İlk konuk McMaster geldi ve görüşmelere başladı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral H.R. McMaster ile görüştü.

TİLLERSON HAFTA İÇİ GELECEK

Hafta içinde de ABD Dışişleri Bakanı Tillerson Ankara'da olacak...

Beştepe'den Kalın -McMaster görüşmesiyle ilgili yapılan açıklamada,  "Türkiye Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, 10-11 Şubat 2018 tarihlerinde İstanbul'u ziyaret eden Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral H.R. McMaster ile görüşmüştür" denildi.

Açıklamada görüşmenin detaylarına ilişkin şunlar kaydedildi:  "Görüşmede, Türkiye ve ABD'nin uzun vadeli stratejik ortaklık ilişkileri teyit edilmiş ve iki ülkenin öncelik ve hassasiyetleri ele alınmıştır.  Görüşmede ayrıca, öteden beri müttefik olan Türkiye ve ABD arasındaki ilişkiler, ortak stratejik sınamalar ve bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Bu çerçevede, ikili ilişkileri olumsuz etkileyen konular detaylı bir biçimde ele alınmış ve terörizmin her çeşidiyle ortak mücadelenin geliştirilmesinin yolları araştırılmıştır."

ABD'Lİ KOMUTANDAN SKANDAL İDDİA

McMaster, Türkiye ve Katar'ın radikal ideolojilerin "yeni sponsorları" olduğunu iddia etmişti.

ABD'nin başkenti Washington'da "Policy Exchange" düşünce kuruluşunun toplantısında konuşan General McMaster radikal İslam'ın hayır kurumları, medreseler ve diğer sosyal organizasyonlar aracılığıyla yükseldiğini öne sürdü.  McMaster "Katar ve Türkiye'nin yeni rollerinin aşırı ideolojilerin fonlayıcılığını ve sponsorluğunu yapmak" olduğunu iddia etti.

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

İstanbul 18 Eylül trafiğe kapatılacak yollar hangileri?

Bu akşam oynanacak olan Galatasaray- Lokomotiv Moskova maçı nedeni ile İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbullular 18 Eylül akşamı trafiğe kapatılacak olan yolların hangileri olduğunu araştırıyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

Bu kategorideki diğer haberler