Dışişleri kaynakları ABD ile yapılan Münbiç görüşmelerine ilişkin olarak "Yeni bakan göreve gelene kadar ABD ile detaylara girilmeyecek" ifadelerini kullandı.

Güncelleme: 06.04.2018 16:29

Dışişleri kaynakları ABD ile yapılan Münbiç görüşmelerine ilişkin olarak "Yeni bakan göreve gelene kadar ABD ile detaylara girilmeyecek" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgilere göre Ankara, ABD ile yürüttüğü Münbiç görüşmelerini askıya aldı.

Kaynaklar "ABD'de yeni dışişleri bakanı göreve gelinceye kadar görüşmelerde ayrıntılara girilmeyecek" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE KRİTİK NOKTALARDA BULUNMAYACAK"

Diplomatik kaynaklar ayrıca Rusya ve İran'ın İdlib'de yaklaşık 8 gözlem noktası kurduğunu, ancak Türkiye kadar kritik noktalarda bulunmadığını bildirdi.

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Beklenen logo geldi!

Müşterilerin alış veriş yaparken daha bilincli davranabilecekleri şekilde "Türk Malı" logosu geldi. Uygulama 15 gün sonra başlıyor. Bakanlık yerli üretim logosunu ilk kez gösterdi.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Bu kategorideki diğer haberler