PKK'nın en büyük destekçisi ABD'nin Dışişleri Bakanı'nın ziyareti öncesi Türkiye'den net mesaj: ABD aklını başına toplasın. Kritik noktadaki ilişkilerimiz ya düzelecek ya da tamamen bozulacak

Güncelleme: 13.02.2018 10:23

PKK'nın en büyük destekçisi ABD'nin Dışişleri Bakanı'nın ziyareti öncesi Türkiye'den net mesaj: ABD aklını başına toplasın. Kritik noktadaki ilişkilerimiz ya düzelecek ya da tamamen bozulacak

Türkiye ve Afrika Birliği'nin düzenlediği, Türkiye-Afrika 2. Bakanlar Gözden Geçirme Konferansı İstanbul'da başladı. Konferansın ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afrika Birliği Komisyon Başkan Yardımcısı Thomas Kwesi Quartey ve Ruanda Dışişleri, İş Birliği ve Doğu Afrika Topluluğundan sorumlu Devlet Bakanı Olivier Nduhungirehe, ortak basın toplantısı düzenlendi.

Ne yaparlarsa boş

ABD ile bozulan ilişkiler hakkında bilgi veren Bakan Çavuşoğlu, ABD'nin Münbiç'te verdiği sözleri yerine getirmediğini bildirdi. ABD güçlerinin DEAŞ'lılara dokunmadığını belirten Çavuşoğlu, "Ne yaparlarsa yapsınlar, arkalarında kim olursa olsun boş. Afrin operasyonumuz emin adımlarla havadan ve karadan ilerliyor" diye konuştu.

ABD'ye güvenmiyoruz

Bakan Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın Türkiye'ye yapacağı ziyarete, sorunların masaya yatırılacağını vurguladı. "Kaybolan güvenin nedeni de ABD'dir" diyen Çavuşoğlu, şunları kaydetti: "Çünkü Türkiye hiçbir müttefikine, dostuna ve hiçbir ülkeye yanlış yapmaz, yapmamıştır, yapmaz. Ama müttefikimiz ABD'den çok ciddi hatalar, yanlışlar gördük, FETÖ konusunda, YPG ve başka konularda. Sözünü tutmayan bir ülke ne kadar güvenilir olur? Artık somut adımlar istiyoruz. Tillerson'ın bu ziyaretinde de bunları değerlendireceğiz çünkü ilişkilerimiz çok kritik bir noktadadır. Ya ilişkileri düzelteceğiz ya bu ilişkiler tamamen bozulacak. Bunun başka bir seçeneği yoktur. Bunları da samimi bir şekilde konuşacağız."

FETÖ'ye karşı uyardı

Afrika ülkeleri temsilcisini FETÖ'ye karşı uyaran Çavuşoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişimine de değinerek, FETÖ'nün, dernek, örgüt ve iş adamları aracılığıyla dünyanın dört bir köşesinde yuvalanmış bir terör örgütü olduğunun altını çizdi. Çavuşoğlu, FETÖ'nün, devlet kurumlarına sızarak ülkeleri kontrol etmeye çalıştığını vurgulayarak "Maalesef değişik kıtalarda şimdiden bazı ülkelerin kontrolünü de tamamen ele geçirmiş durumdalar" bilgisini paylaştı.

Uyanık olmalıyız

Çavuşoğlu, "Bu teröristlere karşı herkesin uyanık olması gerekiyor. FETÖ asla ve asla Türkiye'yi temsil etmiyor. Derneklerinin adının başında Türk ismini kullandıkları için Türkiye'yi temsil ettiklerini sakın düşünmeyin. Onlar sadece Türk bayrağı ve Türk ismini amaçlarına ulaşabilmek için suistimal ediyorlar" açıklamalarında bulundu.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Kaşıkçı cinayetine ilişkin yeni görüntüler!
Adnan Oktar operasyonunda ikinci dalga! 
'Suud'a silah satışları durdurulmalı'
Cinayetin ardından, Selman 'kurnazlığı'!
Erdoğan ile Trump arasında kritik görüşme
Merkel'den S. Arabistan'a rest!
Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama
Bakandan İstanbul'a 'dev proje' müjdesi
ABD Senatör, Prens Selman'ı hedef aldı!
Kartal deplasmanda yıkıldı! 2-0
Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi
Erdoğan'dan Cemal Kaşıkçı çıkışı!
Yerli üretime talep yağıyor!
Kaşıkçı soruşturmasında flaş gelişme!
Suudi yetkiliden kan donduran itiraf!

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Ekmek nimettir, yeri çöp değildir!

Ülkemizde bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değeri 1.5 milyar TL'dir.

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin açıklama yaptı.

S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması!

Suudi Arabistan Adalet Bakanı Velid es-Samani, gazeteci Kaşıkçı davasıyla ilgili soruşturma ve yargılama sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi

Ürdün Kralı 2. Abdullah, İsrail'den 1994 barış anlaşması çerçevesinde kiraladığı toprakları boşaltmasını istedi.

Bu kategorideki diğer haberler