Atlantik'te 10 yıldır görülen en şiddetli kasırgalardan olan İrma, Karayipler'in kuzeyini saatte 295 kilometre hızla vurmaya başladı. "Canavar kasırga"yı bekleyen ABD'de halk marketleri boşalttı

Güncelleme: 07.09.2017 10:06

Atlantik'te 10 yıldır görülen en şiddetli kasırgalardan olan İrma, Karayipler'in kuzeyini saatte 295 kilometre hızla vurmaya başladı. "Canavar kasırga"yı bekleyen ABD'de halk marketleri boşalttı

Amerikan Ulusal Hava Dairesi, kasırgaların yıkıcılığı sıralamasında en yüksek derece olan 5. kategoride yer alan ve rüzgar hızı saatte 295 kilometreyi bulan İrma kasırgasının, Antigua ve Barbuda ikiz adalarından Barbuda'yı vurmaya başladığını açıkladı. Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, Haiti ve Küba'ya ilerleyen bir rotaya sahip kasırganın gözünün, Barbuda Adası'nın üzerinden geçtiği sırada telefon hatlarının kesildiği belirtildi.
Öte yandan ABD'nin Florida eyaleti, 10 yıldır Atlas Okyanusu'nda görülen en şiddetli fırtınalardan biri olması beklenen İrma için hazırlanıyor. İrma'nın, geçtiğimiz günlerde ABD'nin Teksas eyaletini etkisi altına alan Harvey'den de şiddetli olması bekleniyor.
"Canavar kasırga" olarak tanımlanan İrma'nın cumartesi günü ulaşmasının beklendiği Florida eyaletinin yetkilileri, özellikle Teksas'ta Harvey kasırgası sonrasında yaşananların ardından acil durum ekiplerinin sıkı bir hazırlık içinde olduğunu söyledi.
Porto Riko'da halk, gıda, su, jeneratör, pil ve diğer ihtiyaç maddelerini stoklamak için marketlerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Birçok adada ise havalimanları kapatıldı. Popüler tatil yerlerinde yetkililer insanların sığınaklara gitmesi gerektiği uyarısında bulundu.


İrma Kasırgası'nın vurduğu Karayiplerin doğusundaki minik ada Saint Martin sular altında kaldı.

ABD'DE RAFLAR BOŞALDI
Kasırga nedeniyle eyalet genelinde acil durum kararı alınan Florida'nın Key West bölgesinde yaşayanların zorunlu tahliye edilmesine karar verildi. ABD ordusu da bu bölgedeki deniz havacılık istasyonundaki 5 bin kişiyi tahliye etti. Florida halkı market ve dükkanlardan alışveriş yaparak İrma kasırgasına karşı önlem almaya çalışıyor. Dükkanlarda rafların boşaldığı bildirilirken Florida eyaletinde altyapı çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Bu arada ABD Temsilciler Meclisi Teksas eyaletini vuran Harvey kasırgası için 7.9 milyar dolarlık yardım paketi tasarısını onayladı.

İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
ABD'den flaş Kaçıkçı açıklaması
Sosyal medyadan Cemal kaşıkçı propagandası
Diriliş Ertuğrul 5. sezon fragmanı
Kaçak 419 FETÖ'cünün iadesi istendi
Eski istihbaratçıdan asılsız 'Türkiye' yorumu
Tren kalabalığa daldı! Ölü ve yaralılar var
ABD cami bombaladı!
Konsolosluk çalışanları ilk ifadesini verdi
Ansızın geldiler! Ceza yağdırdılar
Siyonistler fitne için bakın ne yapıyor!
Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi
En büyük önceliğimiz haline geldi!
Konut satışında Cumhuriyet rekoru!
Japon uzman uyardı! İstanbul depremi...
Kaşıkçı'nın nerede öldürüldüğü tespit edildi!

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

MEB'den 'andımız' açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Danıştay'ın öğrenci andıyla ilgili yapılan açıklamada "Karar kesinleşmedi, hukuki süreç devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin S.Arabistan yönetiminin yanında yer alan İngiliz basını algı operasyonlarına başladı. İngiltere'de yayın yapan The Times Gazetesi'nin Orta Doğu uzmanı gazeteci Richard Spencer, Türkiye'yi suçlayan bazı yazılar kaleme aldı.

Trump'tan Suud yönetimine gözdağı

Cemal Kaşıkçı hadisesini Suudi Arabistan'a karşı koz olarak kullanıp mümkün olduğu kadar yüksek miktarda para koparmaya çalışan Trump, kendisi üzerinde artan baskıları da fırsata çevirme gayesiyle Suud yönetimine yüklendi. Kaşıkçı'nın öldüğünü düşündüğünü ifade eden Trump, "Sonuçları ağır olur" tehdidinde bulundu.

Bu kategorideki diğer haberler