TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı'nda kritik ilçe Cinderes'i teröristlerden temizleyerek Afrin merkezine üç aşamalı bir planla ilerliyor.

Güncelleme: 09.03.2018 11:06

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı'nda kritik ilçe Cinderes'i teröristlerden temizleyerek Afrin merkezine üç aşamalı bir planla ilerliyor.

Kuzey, batı ve güneyden ilerleyen birlikler, kenti önce kuşatacak, yumuşatma bombardımanından sonra meskun mahal temizliğine başlayacak.

Türkiye'nin terör örgütleri YPG/PKK ve DAEŞ'den sınırlarını temizlemek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın 48'inci günde Cinderes'de de kontrol sağlandı.

Afrin'e girilen 7 nokta birleştirilerek 'Hilal' oluşturuldu.

Raco'nun ardından dün de Afrin yolu üzerindeki kritik ilçe Cinderes teröristlerden kurtarıldı. Final aşamasında üçlü kıskaç tamamlanarak Afrin'e girilecek. Afrin'in çevresi sarıldıktan sonra terör hedefleri havadan ve karadan vurularak, yumuşatma operasyonu gerçekleştirilecek. Böylece içerdeki teröristlerin direncinin kırılması sağlanacak.

MESKUN MAHAL BAŞLAYACAK

Ardından meskun mahal çatışmalarında uzman TSK özel birlikleri, JÖH ve PÖH timleri Afrin merkezinde final operasyonunu gerçekleştirecek. Terör örgütünün ise savunmasını tümüyle siviller üzerine kurduğu, tehdit ve baskıyla sivillerin çıkışına izin verilmediği, telsizlerden "Türkiye nasılsa yarım milyon insana müdahale edemez" anonsları yapıldığı öğrenildi.

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Beklenen logo geldi!

Müşterilerin alış veriş yaparken daha bilincli davranabilecekleri şekilde "Türk Malı" logosu geldi. Uygulama 15 gün sonra başlıyor. Bakanlık yerli üretim logosunu ilk kez gösterdi.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Bu kategorideki diğer haberler