AK Parti Hatay İl Başkanlığı'na atanan İbrahim Güler, "İşimiz vaktimizden çok daha fazla. Yükümüz ağır, hedefimiz kutlu ve büyüktür. Çizgimiz AK Parti'dir, Kırımızı çizgimiz ise Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bu çizgide duran herkes bizim başımızın tacı olacaktır." dedi.

Güncelleme: 05.01.2018 11:47

AK Parti Hatay İl Başkanlığı'na atanan İbrahim Güler, "İşimiz vaktimizden çok daha fazla. Yükümüz ağır, hedefimiz kutlu ve büyüktür. Çizgimiz AK Parti'dir, Kırımızı çizgimiz ise Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bu çizgide duran herkes bizim başımızın tacı olacaktır." dedi.

AK Parti Genel Merkezince il başkanı olarak atanan Güler, il binasında partililere hitaben yaptığı konuşmada, tebliğ edilen görevi iyi şekilde yerine getirmek için çalışacağını söyledi.

Kendisinden önce görev yapan tüm il başkanları ve teşkilat mensuplarına teşekkür eden Güler, şunları konuştu:

"İşimiz vaktimizden çok daha fazla. Yükümüz ağır, hedefimiz kutlu ve büyüktür. Çizgimiz AK Parti'dir. Kırımızı çizgimiz ise Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bu çizgide duran herkes bizim başımızın tacı olacaktır. Tek yumruk, ortak akıl ve istişare ile 5 milletvekilimizle, belediye başkanlarımızla, tüm teşkilatlarımızla Hatay'da tutmadık el, çalmadık kapı, girmedik gönül kalmayana kadar durmak, duraksamak bize haramdır. AK Parti milletin partisidir. AK Parti Türkiye'nin partisidir."

Türkiye'nin bir küresel saldırı ile karşı karşıya olduğunu söyleyen Güler, her zamankinden daha fazla sorumluluk taşımak zorunda olduklarını gördüklerini ve bildiklerini belirtti.

AK Parti davasının milletin kendisi olduğunu söyleyen Güler, "AK Parti davasının milletin ta kendisi olduğuna 15 Temmuz gecesi tekrar şahit ve şehadet ettik. Sorumluluğumuzun en büyük kodu, 15 Temmuz bilincini diri ve dirayetli tutmaktır. FETÖ hainleri ile mücadeleden geri kalmadan devam edeceğiz ve unutmayacağız. Biz 15 Temmuz'u unutmayacağız. Ne o hainlerin yaptıklarını unutacağız ne de o hain darbeye direnen kahramanları unutacağız ve bunun hesabını her zaman yapacağız." ifadelerini kullandı.

Toplantıda daha sonra kısa birer konuşma yapan Hatay milletvekilleri Fevzi Şanverdi ve Adem Yeşildal da İbrahim Güler'in görevini layıkıyla yerine getireceğini söyleyerek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Eski AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, 2017 yılı Kasım ayında görevinden istifa etmişti.

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Rus modelden Putin'e şok suçlama

Rus model Anna Shapiro, Putin'e yönelik suçlamasıyla dünya medyasında yer aldı. 

Bu kategorideki diğer haberler