Dış açılımda köşeye sıkışan Almanya Ermeni kozuna sarıldı. Türkiye'nin uluslararası ilişkilerde yükselişini önlemek isteyen uluslararası güçler ermeni tasarısı ve terörle yeni bir atağa başladılar.İsmail Zelvi/İSTANBUL

Güncelleme: 24.06.2016 10:27

Dış açılımda köşeye sıkışan Almanya Ermeni kozuna sarıldı. Türkiye'nin uluslararası ilişkilerde yükselişini önlemek isteyen uluslararası güçler ermeni tasarısı ve terörle yeni bir atağa başladılar.İsmail Zelvi/İSTANBUL

Dış açılım ve ticarette köşeye sıkışan Almanya'nın Ermeni tasarısı ile uluslararası ilişkilerde yükselişe geçen Türkiye'yi durdurmayı hedeflediği açıklandı.

Almanya uluslararası arenada sıkıştı

Türkiye Gelişim Merkezi (TÜGEM) platformu Başkanı Raşit Yemişen, Ermeni lobisinin faaliyetleri karşısında Türkiye'nin her zaman bir adım önde olması gerektiğini vurguladı. Almanya'nın soykırım tasarısını kabul eden 29. ülke olduğunu hatırlatan Yemişen, "Almanya'nın ihracatında 2014 yılından itibaren ciddi bir düşüş yaşanıyor. Ukrayna meselesi Almanya'yı epeyi geriletti. Türkiye, Almanya ve AB ile Suriyeli mülteciler üzerinden ciddi bir uzlaşma sürecinin sonuna yaklaşmışken böyle bir tasarının kabul edilmesi Türkiye'nin önünün kesilmesine yönelik bir adımdır" dedi.

Türkiye haklı olduğu konuyu anlatamıyor

Türkiye'nin dış politikada savunma stratejisinden saldırı stratejisine geçmek zorunda olduğunu dile getiren Yemişen, "Osmanlı Bursa'yı fethettiğinde Ermenileri Bursa'ya İstanbul'u fethettiğinde ise İstanbul'a taşımış onlara büyük ayrıcalıklar vermiştir. Buna rağmen Ermeniler 1. Dünya savaşı koşullarında isyan hareketlerine girişmiş Osmanlı'yı arkadan vurmaya yeltenmiştir. Tüm tarihi gerçekler rağmen Türkiye savunma stratejisinde kaldığı için haksız bir görüntü vermektedir" şeklinde konuştu.

Yemişen, Almanya ve AB'nin Türkiye'nin terörle mücadele meselesi, mülteciler meselesi ve AB üyeliği meselesi konusunda kararlı duruşunu zayıflatmak istediğine vurgu yaptı. Yemişken, Almanya, Rusya kapısı daralınca, mülteci akını olunca ve Akdeniz - Hazar havzasında tek başına hareket edemeyecek duruma gelince, Türkiye'yi sıkıştırma yoluna gittiğini belirtti. Almanya'nın adımlarından ABD, İsrail ve İngiltere'nin karlı çıktığını hatırlatan Yemişen, "ABD'de (Orlando) meydana gelen ve 50 kişinin ölümü ile sonuçlanan saldırı sonrası DAİŞ üzerinden Suriye'de ABD ve İsrail güdümlü bir PKK devletini kurabilmek için artık adımlar daha hızlı atılacaktır" ifadelerine yer verdi.

Doğu'da kış çetin geçiyor
Dünya liderlerinin bu hallerini hiç gördünüz mü?
Teröristlere kış darbesi
Komiser Orhan diziye renk kattı
İstanbul'da yolcu otobüsü devrildi

Günün diğer manşetleri

Kurtuluş savaşı zamanına ait görüntüler!

Profesyonel bir yıkım çalışması

40 katlı binanın taşıyıcı sistemini patlayıcılar ile tahrip ederek yapının ağırlık merkezinde çökme etkisi oluşturulması ve kendi ağırlığı ile çökmesini izleyin.

Türkiye'nin tank avcısı milli füzeyle vurdu

Türkiye'nin "yeni nesil tank avcıları" emin adımlarla göreve hazırlanıyor.

Can Dündar neye uğradığını şaşırdı!

Almanya'da firari Can Dündar'a tepki.

Meksika'nın dev projesi! Saatte 965 km hız yapacak

Meksika da saatte 965 km hızla gidebilen yüksek hızlı Hyperloop ulaşım aracı için gerekli projeyi tamamlanıyor.Türkiye de bu proje gerçekleşirse İstanbul-Ankara arası bu araçla 30 dakikada gidilebilir...

Katil Esed'in kimyasal zulmü belgelendi!
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay rakam verdi
İki yeni metro hattı geliyor
Suriyeli öğrenci açıklaması
Trump'tan dikkat çeken mesaj
Ölümünün ardından şok sözler!
Maduro'dan flaş hamle!
Başkentte FETÖ temizliği
Teknoloji bağımlıları için geliştirildi
Son dönemeç 
Dünya Müslüman Alimler Birliği kınadı
Terör örgütlerine göz açtırmıyoruz
Ankara'da CHP'yi sarsan aday
Başkan Erdoğan'dan milyonları ilgilendiren açıklama!
TBMM'nin gündemi başkanlık seçimi!
Teknoloji bağımlıları için geliştirildi
Meteoroloji'den İstanbul için uyarı
Cesedi 1 ay sonra bulunabildi

En Çok Okunan Haberler