Dünyanın en popüler e ticaret sitelerinin başında gelen Amazon.com Türkiye'ye gelmeye hazırlanıyor. 2018'in Temmuz ayında piyasaya giriş yapması bekleniyor.

Güncelleme: 28.11.2017 16:57

Dünyanın en popüler e ticaret sitelerinin başında gelen Amazon.com Türkiye'ye gelmeye hazırlanıyor. 2018'in Temmuz ayında piyasaya giriş yapması bekleniyor.

Online alışveriş platformlarının en büyüklerinden biri olan Amazon, kullanıcılarına sunduğu yüzbinlerce ürün yelpazesi ve çarpıcı kampanyaları ile herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Özellikle ürünlerinde uyguladığı fiyat politikası ve dünyanın her yerine uyguladığı ücretsiz kargolar seçeneği ile online alış verişin tepe noktasına oturuyor.

Türk vatandaşlar tarafından da alış veriş konusunda oldukça sık ziyaret edilen bu platform, Türk takipçilerine sonunda müjdeli haberi verdi. Bloomberg HT TV Haber Koordinatörü Ali Çağatay'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre yakın zaman içerisinde Amazon Türkiye pazarına giriş yapıyor.

Yapılan açıklamaya göre 2018 yılının Temmuz ayında resmi olarak piyasa giriş yapacağı ifade edilen Amazonun, yakın zaman içerisinde ticari izin kargo ve benzeri hizmetler gibi birçok anlaşmayı tamamlaması bekleniyor.

Lakin herkes tarafından fiyatları itibar ile büyük ilgi toplayan bu platform, Türkiye pazarına girdiğinde ve döviz kurları düşünüldüğünde nasıl bir fiyat politikası uygulayacağı ise merak konusu. Takiplerinin kafasını en çok bu sorun meşgul ediyor.

Çok Okunanlar

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Rus modelden Putin'e şok suçlama

Rus model Anna Shapiro, Putin'e yönelik suçlamasıyla dünya medyasında yer aldı. 

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Bu kategorideki diğer haberler