Trabzon'da, doğuştan sol kolu olmayan, diğer kolunda ise tek parmağı bulunan Melih ile sağlık sorunları sonucu iki bacağı kesilen Hikmet Polat çiftinin 4 yıl önce dünyaya gelen kızları Nisa, anaokuluna başladı.

Güncelleme: 13.10.2017 14:07

Trabzon'da, doğuştan sol kolu olmayan, diğer kolunda ise tek parmağı bulunan Melih ile sağlık sorunları sonucu iki bacağı kesilen Hikmet Polat çiftinin 4 yıl önce dünyaya gelen kızları Nisa, anaokuluna başladı.

Kolları olmadığı için evliliği ve anne olmayı düşünmeyen ancak bir müzik kanalında gördüğü 'özürlüyüm, davul bile dengi dengine çalar, benim gibi biriyle evlenmek istiyorum" mesajı üzerine iletişime geçtiği Hikmet Polat'la 2010 yılında evlenen Melih Polat (44), eşi ve kızıyla mutlu bir hayat yaşıyor.

En büyük dilekleri olan çocuğa, evliliklerinin üçüncü yılında kavuşan çift, yavrularını çeşitli zorluklarla büyütmeye devam ediyor.

Annenin kollarının, babanın ise bacaklarının dizden aşağısı bulunmaması çocuk büyütmenin zorlukları Polat çifti için daha da artırdı. Karı koca adeta birbirlerinin engellerini tamamlayarak küçük Nisa'yı bugünlere getirdi.

Akçaabat ilçesinde ikamet eden çift, bütün zorluklara göğüs gererek büyüttükleri kızlarının anaokuluna başlamasının tarifi zor mutluluğunu yaşıyor.

"Rabbim her şeyin kolaylığını verdi"

Anne Melih Polat, AA muhabirine, evlat sevgisinin kelimelerle ifade edilemeyecek güzellikte bir duygu olduğunu söyledi.

Polat, kendisinin elleri olmadığı için eşinin desteğiyle kızını bu yaşa kadar getirdiklerini vurgulayarak, Nisa'nın ana okuluna başlamasının ise kendilerine farklı duygular yaşattığını belirtti.

Engelinin, anne olmasının önünde bir engel oluşturmadığını anlatan Polat, "Rabbim her şeyin kolaylığını verdi ve kızımızı bu yaşa getirdik. İnşallah sağlıklı, güzel günler yaşar." dedi.

"Akşam evime giderken ekmeğimi alabileyim bu bana yeter"

Baba Hikmet Polat, eşi ile el ele verdikten sonra tüm zorlukları aşacağına inandığını belirterek, bugüne kadar da aştıklarını söyledi.

İŞKUR'un sağladığı 6 aylık geçici istihdam programından yararlandığını ifade eden Polat, bu sürenin gelecek ay sona ereceğini belirtti.

Polat, malulen emekli olabilmesi için yaklaşık 5 yıl sigortalı işte çalışması gerektiğine dikkati çekerek, şöyle dedi:

"Yetkililerden, hayırseverlerden mümkünse çalışabileceğim bir iş istiyorum. Akşam evime giderken ekmeğimi alabileyim bu bana yeter. Kızıma iyi bir gelecek hazırlamak istiyorum. Çalışır ve emekli olabilirsem kimseye ihtiyaç duymadan kızımızı büyütür ve ona gelecek kurabiliriz."

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
 İdlib'de sınırlar belirlendi
Yarın İstanbul'da ulaşım yüzde 50 indirimli
Her yerde aday çıkartacağız!
ABD'de 3'lü gövde gösterisi
Her an savaş çıkabilir!
Yandex'le Hepsiburada'dan dev anlaşma!
Türkiye'den dengeleri değiştirecek hamle!
Oktar 'tek tip kedicik' seviyormuş!
Dükkanlar 800 yıllık dua ile açıldı! Bereket olsun...
FETÖ'yü koruyan Almanya DİTİB'i hedefe koydu!
Türkiye'nin EURO 2024 adaylık dosyası açıklandı!
Türk Yıldızları ve THY nefes kesti!
Lavrov'dan İdlib açıklaması! Türkiye ve Rusya...
O ülkenin Cumhurbaşkanı adayı sahte peygamber çıktı!
Teröristbaşından İran'a tehdit: Tüm gücümüzle...
Ortadoğu'yu talan edenlerden İran'a suçlama!
Trump emir verdi! Rusya'ya yeni yaptırımlar...
İbrahim Kalın: YPG'ye destek kabul edilemez

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

YBŞ'li teröristler görüntülendi

Irak'ta terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ (Şengal Savunma Birlikleri) militanları Musul vilayetinin Sincar ilçesinde görüntülendi.

Gökyüzünde muazzam gösteri

TEKNOFEST İstanbul'un ilk gün etkinlikler kapsamında iki Atak taaruz helikopteri alçak uçuş yaparak yöresel harman dalı oyunu figürleriyle festival alanında gösteri yaptı.

Park halindeki arabaya ayı girdi

Kuzey Karolina'da bir ayı park halindeki arabaya girdi. Sürücü koşarak kaçmak zorunda kaldı.

Çok Okunanlar

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

Maliye okulları ses getirecek

Ankara önemli bir tarih olaya ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin önemli eğitim kurumlarından olan Maliye Okulu ülkeye mal olmuş birçok kişi kazandırmıştı. Maliye Okulları tarihi anlamak ve anlatmak adına “Maliye Okulu adı yuvasına dönüyor. Asırlık anılar yeniden canlanıyor” sloganı ile okulun bahçesine “Anı Plaketi” çakılacak.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Türkiye AB'ye küçük dilini yutturdu: Bu inanılmaz bir şey!

AB)Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Vinals, 600 binden fazla Suriyeli çocuğun Türkiye'de okula gittiğini belirterek, "Bu inanılmaz bir başarı. dedi.

ABD ordusu zor durumda!

Dünyayı, icra ettiği kanlı operasyonlar ve kirli politikalarla kan gölüne çeviren ABD'nin ordusu zor durumda. ABD Hava Kuvvetleri'nin görev yoğunluğu, teknik sorunlar ve yetişmiş personel eksikliği nedeniyle gelecekteki olası çatışmaların koşullarını karşılamadığı belirtildi.

Bu kategorideki diğer haberler