Antalya'dan gelen son dakika haberine göre Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanlığına üçüncü kez Ali Bahar seçildi.

Güncelleme: 08.03.2018 12:55

Antalya'dan gelen son dakika haberine göre Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanlığına üçüncü kez Ali Bahar seçildi.

Antalya OSB'den yapılan açıklamaya göre, Müteşebbis Heyeti 1 Mart'ta yapılan 4. Olağan Genel Kurulun ardından ilk toplantısını yaptı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında yapılan toplantıda, Müteşebbis Heyet Başkan Vekili ile Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri ve üst kuruluş delegeleri belirlendi.

Yapılan seçim sonucunda iki dönemdir Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Ali Bahar, oy birliğiyle yeniden bu göreve seçildi. Bahar ayrıca Müteşebbis Heyet Başkan Vekilliği ile üst kuruluş delegeliği görevlerini üstlendi.

Antalya OSB Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Hasanali Gönen, Fatih İncir, Mustafa Yayla ve Yiğit Budak, Denetim Kurulu üyeliklerine de Ahmet Kasapoğlu ve Fatin Tapcı getirildi.

Bahar, seçimler sonrası toplantıda yaptığı konuşmada, 4. Olağan Genel Kurulun yüzde 93 gibi yüksek bir katılımla gerçekleştiğini belirterek, bölge sanayicilerine genel kurula gösterdikleri yoğun ilgi dolayısıyla teşekkür etti.

Yeni dönemin en önemli projesinin Teknoloji Geliştirme Bölgesi olacağını ifade eden Bahar, şunları kaydetti:

"Teknoloji Geliştirme Bölgemiz ile sadece şirketlerimizde değil, Antalya'nın ve havzanın genelinde, radikal bir inovasyonun tetikleyicisi olmak istiyoruz. Şehre, şehirden öte bir ülke imajı kazandıran ve bu konuda projeler üreten, katma değer yaratan bir organize sanayi bölgesi hayalimizi etap etap gerçekleştiriyoruz. Teknoloji Geliştirme Bölgemiz yeni nesil ve en gelişmişi olacaktır. Şirketlerin kendi içlerinde kurdukları Ar-Ge birimlerini destekleyecektir. Ve onlara çözüm ortağı olmak yoluyla, çok daha kısa zamanda fikrin ürüne dönüşmesini sağlayacaktır."

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Beklenen logo geldi!

Müşterilerin alış veriş yaparken daha bilincli davranabilecekleri şekilde "Türk Malı" logosu geldi. Uygulama 15 gün sonra başlıyor. Bakanlık yerli üretim logosunu ilk kez gösterdi.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Bu kategorideki diğer haberler