Binlerce adayın ter döktüğü Anadolu üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınavına giren adaylar soruları ve cevapları İnternet üzerinden sınav sonrası görebiliyor. Örgün okuma imkanı bulamayan adaylar AÖF sistemi ile eğitimlerini tamamlayıp kariyer sahibi olabilirler. Sınav için çalaışması gereken kitapları AÖF bürolarından alabilir hatta soru kitapcıkları ve eski sınavlarda sorulmuş sorulara dair yayın evlerinin hazırladığı kitapları alıp çalışab

Güncelleme: 09.08.2018 15:18

Binlerce adayın ter döktüğü Anadolu üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınavına giren adaylar soruları ve cevapları İnternet üzerinden sınav sonrası görebiliyor. Örgün okuma imkanı bulamayan adaylar AÖF sistemi ile eğitimlerini tamamlayıp kariyer sahibi olabilirler. Sınav için çalaışması gereken kitapları AÖF bürolarından alabilir hatta soru kitapcıkları ve eski sınavlarda sorulmuş sorulara dair yayın evlerinin hazırladığı kitapları alıp çalışab

Binlerce adayın ter döktüğü Anadolu üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınavına giren adaylar soruları ve cevapları İnternet üzerinden sınav sonrası görebiliyor. Örgün okuma imkanı bulamayan adaylar AÖF sistemi ile eğitimlerini tamamlayıp kariyer sahibi olabilirler. Sınav için çalaışması gereken kitapları AÖF bürolarından alabilir hatta soru kitapcıkları ve eski sınavlarda sorulmuş sorulara dair yayın evlerinin hazırladığı kitapları alıp çalışabilirler. aynı işlemi onlıne olarak İnternetden de yapılabilir.

Yaşadığımız bilgi çağı eğitim ve öğretimin ne kadar önemli olduğunu yaşadığımız hayatta her an bize yaşatıyor. Kimi kültür sahibi olmak için, kimi kariyer sahibi olmak için, kimi askerliği kısa dönem yapma ihitmalini değerlendirmek için vb... ama ne olursa olsun eğitim hep hayatımızda, istediği yönde kullanmak insanlara kalıyor ama okumak eğitim sahibi olmak aslında bu kadar basit ve yüzeysel amaçlara hizmet etmemeli, bu bu nedenlere toplumun yaşantı tarzı ve ekonomik nedenler de etki ediyor (maalesef). AÖF eğitimlerine nerede kaldılarsa oradan devam etme imkanı sunuyor. https://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden TCKN ve şifrenizle oturum açarak dersleriniz üzerinden çıkmış sınav sorularını ve cevaplarını görebilirsiniz. sınav sorularını  Peki sınava nasıl gireriz?, sınav sonuçları ne zaman açıklanır? merak ediyorsanız haberimizi okuyun!

EKAMPÜS NEDİR?

Yerel bir çalışma olmaktan çıkıp ulusal bir boyut kazanan AÖF sisteminde sürekli yenilikler devam etmektedir. Bu yeniliklerden biri ise Anadolum Ekampüs Sistemi'dir. Bu sistem sayesinde uzaktan, örgün olmayan bir şekilde eğitim gören öğrencilerle daha interaktif bir şekilde etkileşime geçilmesi amaçlanmaktadır. Bu nedenle örgün eğitimde olan bazı özelliklerin internet ortamından yayın yaparak kullanıcılara ulaşılması amaçlanmaktadır.

Kısacası Ekampüs sistemini tanımak gerekirse,Anadolum, genel olarak Açık ve Uzaktan öğrenme hizmetini bütün bir paket halinde sunan ve modüler bir yapıya sahip olan sistematik bir tasarımdır. Bu tasarıma modüller eklenebileceği gibi ön görülen modüllerden çıkarma işlemi de yapılabilir.

Normal şartlarda kurumsal olarak uzaktan eğitim hizmeti veren kurumların zamanla sistemine entegre ettiği bu yapıların bütünsel bir düzene sahip olamaması Anadolum Projesi için gerekçe olmuştur. Modüller bağımsız çalışabileceği gibi örüntülerle birbiri ile bağlı olacağı projenin temel amacıdır.

Anadolum eKampüs Sistemi; öğrenme ve iletişim teknolojileri üzerine odaklanarak, etkileşimi üst düzeye çıkarmayı ve öğrenen motivasyonunu artırmayı amaçlayan bir projedir. e-Kampüs Sistemi, aşağıdaki bileşenlerden oluşmaktadır:\u00b7 Öğrenme Yönetim Sistemi (ÖYS)\u00b7 Öğrenen Analitiklerinin Takibi\u00b7 Canlı Ders (e-seminer) Platformu\u00b7 Mobil uygulama. Kaynak: Anadolum Ekampüs Sistemi Nedir? 

AÖF SORULARI CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖF final sınavı soruları ve cevapları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. AÖF sınav soruları ve cevapları erişime açıldı. Adaylar Anadolum eKampüs aracılığı ile sınavda çıkmış sorulara ulaşabiliyor.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF bahar dönemi final sınav soruları ve cevapları sınavdan birkaç gün sonra aof.gov.tr adresi üzerinden erişime açılması bekleniyor.

Öğrenciler, ilgili dönem veya geçmiş dönemlere ait sınavların soru ve cevaplarına ekampus.anadolu.edu.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak ulaşabilirler. Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içinde açıklanmakta olup öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır. Sınav sonuçları aof.anadolu.edu.tr web sayfası öğrenci otomasyonundan öğrenilebilir.

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖF sonuçlarının açıklanması bir süre daha sürecek. Her sınavın ardından "Sonuçlar ne zaman açıklanacak?" konusu gündeme gelirken genellikle AÖF sınav sonuçları 15 gün içinde açıklanıyor.

AÇIKÖĞRETİM'DE DERS TAKİBİ NASIL YAPILIR?

Anadolu üniversitesi bünyesindeki "aof e-ogrenme " sitesinde ve diğer onlarca forum sitelerinde dersler ve sınavlarla ilgili destek verilmektedir. Anadolu üniversitesinin her ilde bürosu bulunmaktadır, bu bürolarda öğrencilere her konuyla ilgili destek verilmekte, gerekli olan tüm ders kitapları ücretsiz olarak temin edilmektedir

İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
AK Parti: En alçak, en gaddar eylem
Erdoğan'dan kritik Kaşıkçı açıklaması!
ABD basını: 'Olayı Erdoğan aydınlattı'
O iki ismi Selman görevden aldı!
Gazeteci Kaşıkçı'nın cesedi nerede?
Suudi Arabistan cinayeti kabul etti
ABD'den flaş Kaşıkçı açıklaması
Sosyal medyadan Cemal kaşıkçı propagandası
Diriliş Ertuğrul 5. sezon fragmanı
Kaçak 419 FETÖ'cünün iadesi istendi
Eski istihbaratçıdan asılsız 'Türkiye' yorumu
Tren kalabalığa daldı! Ölü ve yaralılar var
ABD cami bombaladı!
Konsolosluk çalışanları ilk ifadesini verdi
Ansızın geldiler! Ceza yağdırdılar

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

MEB'den 'andımız' açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Danıştay'ın öğrenci andıyla ilgili yapılan açıklamada "Karar kesinleşmedi, hukuki süreç devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin S.Arabistan yönetiminin yanında yer alan İngiliz basını algı operasyonlarına başladı. İngiltere'de yayın yapan The Times Gazetesi'nin Orta Doğu uzmanı gazeteci Richard Spencer, Türkiye'yi suçlayan bazı yazılar kaleme aldı.

'Dilimizi kesmişlerdi, tedavi olduk, tarihi silmişlerdi, yazdık'

Yazar Cem Sancar: “Bu topraklarda kimseyi ötekileştirmeden tüm mirası, hepsini kucaklamalıyız. Dilimizi kesmişlerdi, tedavi olduk. Tarihi silmişlerdi, yazdık. İnşallah bundan sonra güzel şeyler olacak.” dedi.

Bu kategorideki diğer haberler