Apple, bu ayın ilerleyen günlerinde yayınlayacağı yeni iOS sürümü öncesinde iOS 10 yüklü olan iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcılarına iOS 11 ile gelen yeni özellikleri "İpuçları" uygulaması aracılığıyla gönderdiği bildirimlerle tanıtmaya başladı.

Güncelleme: 06.09.2017 16:15

Apple, bu ayın ilerleyen günlerinde yayınlayacağı yeni iOS sürümü öncesinde iOS 10 yüklü olan iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcılarına iOS 11 ile gelen yeni özellikleri "İpuçları" uygulaması aracılığıyla gönderdiği bildirimlerle tanıtmaya başladı.

Kullanıcılar yeni özelliklerin bazılarını önizlemek için İpuçları uygulamasını kullanabilir. Apple, yeni Denetim Merkezi'ni, Araba Kullanırken Rahatsız Etme, yeni Dosyalar uygulamasını ve daha fazlası hakkında ipuçlarını uygulaması aracılığıyla şu anda iOS 10 kullanıcılarına gösteriyor.
Apple, henüz yayınlanmamış bir yazılım güncellemesi için gönderdiği bildirimlerle insanları heyecanlandırmak adına bunu normalden daha erken yapıyor.
Buna göre, iOS 11, bu ay yayınlanacak ve çıkış tarihi 12 Eylül'de tanıtılacak olan iPhone 8 ile birlikte duyurulacak. Apple'ın iOS 11'i, etkinlikle aynı gün yayınlaması mümkündür ancak genellikle yeni iPhone'ların piyasaya sürülmesi öncesinde birkaç gün beklenir.
12 Eylül için özel bir etkinliğin duyurulmasıyla, Apple'ın 22 Eylül'de yeni iPhone'larını piyasaya sürmesi beklenmeye başlandı.
Bu, iOS 11'in 19 Eylül veya 20 Eylül'de çıkacağı anlamına geliyor. Apple, iOS 11'in çıkış tarihini Eylül özel etkinliğinde ilan edecek ve etkinliğe şu anda bir haftadan daha kısa bir sürede kaldı.
Ayrıca iOS 11 özelliklerine ait ipuçlarına, hareket halindeki özellikleri gösteren kısa video klipleri de eşlik ediyor. Örneğin, Denetim Merkezi videosu, arayüzün yeni tek sayfa tasarımını ve daha fazla bilgiyi açığa görüntüleyebilmek için kullanıcıların 3D Touch'ı nasıl kullanabileceklerini gösteriyor.
Gösterilen ipuçları cihaza göre değişiklik gösteriyor. iPad kullanıcıları için yeni Çoklu Görev özelliklerine, Dock'u herhangi bir yerden açma, sürükleyip bırakma ve Notlar uygulamasındaki yeni özelliklerinden olan anında bir not oluşturmak üzere Apple Pencil ile Kilit Ekranı'na dokunmak gibi özelliklere de odaklanan ipuçları mevcut. Kullanıcılar, zaten Apple'ın iOS 11'e ilk bakış sayfasından tüm yeni özellikleri görebiliyorlar.
iOS 11, iOS 10'u çalıştıran neredeyse tüm iOS cihazları için yayınlanacak olan ücretsiz bir güncellemedir. iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air, iPad Air 2, 9.7 inç iPad Pro, 10.5 inç iPad Pro, 12.9 inç iPad Pro ve altıncı nesil iPod touch iOS 11 güncellemesini alacak.
iOS 11'i çalıştıramayan tek iOS 10 cihazları ise sırasıyla; iPhone 5c, iPhone 5 ve dördüncü nesil iPad olacak.
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye
Partilere ayrılacak bütçe payı belli oldu
'Kaşıkçı'nın ses kaydında' bomba iddia!
Meteoroloji uyardı! Sağanak geliyor
'Öğrenci Andı' kararına hükümetten ilk tepki!
İstanbul'da Bylock operasyonu!
HDP'li başkanın PKK'lı oğlu öldürüldü!
BM'den Gazze uyarısı!
23 göçmenin öldüğü olayda flaş gelişme
Rusya'da uçak düştü!
İP'de toplu istifa
Türkiye resti çekti! Devam edecek
Danıştay'dan 'andımız' kararı
Valilikten '29 Ekim' açıklaması
Emniyetten büyük başarı! Yakalandılar

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Nereye gitti şimdi bu?

Rakunlar bir şeyi yemeden önce yıkamak isterlermiş. Bu rakuna da pamuk şeker vermişler

Arıların savaşı!

30 eşek arısının 30.000 bal arısı bulunan bir kovanı işgali

Bir yabancının gözünden Türkiye

Leonardo Dalessandri'nin gözünden, Türkiye.

Bir madeni paradan daha fazlası..

Bir madeni paradan daha fazlası..

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Danıştay'dan 'andımız' kararı

Türk Eğitim-Sen tarafınan Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince 'öğrenci andı'nı yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali için Danıştay'da dava açtı.

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Bu kategorideki diğer haberler