Sakarya Zaferi'nin kutlama etkinliklerine katılan Bakan Eroğlu, SİHA'ları hedef alan CHP'lilere ser tepki gösterdi: Atatürk yaşasaydı, inanın bu CHP'lilerin icabına bakardı.

Güncelleme: 14.09.2017 09:35

Sakarya Zaferi'nin kutlama etkinliklerine katılan Bakan Eroğlu, SİHA'ları hedef alan CHP'lilere ser tepki gösterdi: Atatürk yaşasaydı, inanın bu CHP'lilerin icabına bakardı.

NEŞAT GÜNDOĞDU-ANKARA

Sakarya Meydan Muhaberesi'nde kazandığımız zaferin 96. Yıldönümü kutlamaları Ankara Polatlı'daki Sakarya Kışlası'nda yapıldı. Törende Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da bir konuşma yaptı.

Bakan Eroğlu, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu ile birlikte Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı Tanıtım Merkezi'nde incelemelerde bulunurken, Genel Yayın Koordinatörümüz Serdar Arseven'in sorularını cevaplandırdı.

SAKARYA Meydan Muharebesi'nde kazanılan zaferin 96. Yıldönümü dolayısıyla Sakarya Kışlası'nın bulunduğu Ankara Polatlı'da bir kutlama programı düzenlendi. Programa katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, terörle mücadeleye büyük katkı sağlayan insansız hava araçları İHA ve SİHA'ları hedef alan CHP zihniyetine sert tepki gösterdi. Milat'ın sorularını cevaplandıran Eroğlu, "CHP, Atatürkçülük, ulusalcılık gibi kavramları istismar edegelmiştir. Ancak Atatürkçülük, terörizmin avukatlığını yapmak değildir" tespitinde bulundu.

Hassas davranıyoruz

Terörle mücadelede Türkiye'den daha hassas davranan bir ülkenin olmayacağını dile getiren Bakan Eroğlu, 'Sivillerimizin terörle mücadeleden zarar görmemesi için bizden daha fazla hassas davranan olamaz. Bu gerçek gün gibi ortada olduğu halde devletimize iftira atmak kime hizmettir? Atatürkçülük muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak demekse, bazı CHP'lilerin yaptığı nedir? Milletimiz bu zihniyeti çok iyi biliyor ve değerlendirmesini de seçimlerde yapıyor" diye konuştu.

CHP'ye yakışmayan sözler

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun sözlerini hadsizlik olarak nitelendirdi. Eroğlu, terör örgütü PKK'nın yıllardır çoluk çocuk demeden insanları öldürdüğüne işaret ederek, bu terör eylemlerine tepki göstermek yerine "SİHA'lar sivilleri öldürüyor." şeklinde gerçeği yansıtmayan sözler sarf edilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Öldürülen kişilerin hain, katil birer terörist olduğunu belirten Bakan Eroğlu, bu açıklamaları CHP'ye yakıştıramadığını ve ayıpladığını ifade etti.

Devlete iftira atıyorlar

CHP'nin İHA ve SİHA'lar konusunda devlete iftira attığını vurgulayan Eroğlu, "Farzı misal eğer Atatürk yaşasaydı bunların icabına bakardı, CHP'ye oy vermiş kardeşlerimi tenzih ediyorum ama bu zihniyeti de görmeliler. Sen; bebek, çocuk, kadın, yaşlı demeden insanları katleden; polisimizi askerimizi korucumuzu doktorumuzu hemşiremizi öğretmenimizi katleden teröristlere karşı kullanılan SİHA'ları nasıl hedef alırsın. Bunun adı devlete iftira atmaktır" yorumunda bulundu.

İHA ve SİHA'ların kullanım alanları

Eski ordu komutanlarından emekli Orgeneral Ergin Saygun, çok geniş kullanım yelpazesinde büyük faydalar sağlayabilecek İHA'ların öneminin Türkiye'de tam olarak anlaşılamadığını belirtti. İHA ve SİHA'ların, TSK ve emniyet dışında pek kullanılmadığını dile getiren Saygun, İHA'ların muhtemel kullanma yerlerinden bazılarını kaçak göçmenlerin takibi, deniz kirliliği kontrolü, orman yangınlarının gözetlenmesi, barajlardaki su seviyelerinin tespiti, tarım ürünlerinin rekoltelerinin hesaplanması, yüksek gerim hatlarındaki arızaların tespiti, kaçak yapılaşmanın kontrolü, gösteri ve nümayişlerin kontrolü olarak sıraladı.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!
Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?
Darbeye yönelik 209 dava tamamlandı!
Meclis'te bütçe maratonu başlıyor!
Kaşıkçı hakkında yeni gelişme!
Köstebeğe teröristbaşından 'ödül' gömlek!
Trump'ın 'nükleer' şantajına Rusya'dan cevap!
5 bin 500 başpolise terfi imkanı!
Türkiye'yi yine Batı'ya şikayet etti!
Andımız ve ibadet dilinin Türkçeleştirilmesi!
Başkan Erdoğan'ın katılımıyla bugün açılıyor!
S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması!
Son röportajında 'Türkiye' övgüsü!

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Ara Güler, son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden duayen fotomuhabiri Ara Güler Galatasaray Meydanı'ndaki Üç Horan Ermeni Kilisesi'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Hem ağladılar, hem yarıştılar

Bilecik'te düzenlenen emekleme yarışmasında, anne ve babalar bebeklerinden daha fazla heyecan yaşadı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması

Suudi Arabistan Adalet Bakanı: Kaşıkçı olayı bizim egemenliğimiz altında olan bir bölgede gerçekleşti. Mahkeme için tüm belgeler tamamlanınca olay mahkemeye sevk edilecek.

Bu kategorideki diğer haberler