MHP lideri Devlet Bahçeli gündeme dair açıklamalarda bulundu. Barzani'nin Kuzey Irak'ta yapmaya hazırlandığı referandum için, 'Bu referandum gerekirse savaş sebebi sayılmalı' dedi. MHP'den istifa eden ve Akşener'in kuracağı partiye geçeceğini açıklayan Koray Aydın'la ilgili ise, 'Partimiz için hayırlı olmuştur' şeklinde konuştu.

Güncelleme: 24.08.2017 11:22

MHP lideri Devlet Bahçeli gündeme dair açıklamalarda bulundu. Barzani'nin Kuzey Irak'ta yapmaya hazırlandığı referandum için, 'Bu referandum gerekirse savaş sebebi sayılmalı' dedi. MHP'den istifa eden ve Akşener'in kuracağı partiye geçeceğini açıklayan Koray Aydın'la ilgili ise, 'Partimiz için hayırlı olmuştur' şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli günlerdir süren sessizliğini bugün partisinde yaptığı bir basın toplantısıyla bozdu. Bahçeli'nin gündeminde iç ve dış siyaset vardı. Terörizm konusunda ABD'yi suçlayan Bahçeli, Almanya'ya da, 'Herkes haddini bilmeli' diye seslendi.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

Türkiye çapsız çatışmalarla boğulmaktadır. Milletimizin sinir uçlarına dokunan olaylar milletimizi sinir etmektedir. Atatürk büstüne yapılan saldırılar, polis memurunun ibretlik fotoğrafı, yeni devlet kurulması bu tartışmalardan bazılarıdır.

Bir yandan iç siyasi tansiyon sosyal bünyeyi felç edecek şekilde yükselirken, dış ülkelerle tansiyon yükselmektedir. Gelişmelerin tadı tuzu kaçmıştır. İstikrarsızlık zemin bulmaktadır. Elbette böyle bir bozgun gayrette hiç kimsenin, hele hele siyasetin hiç hakkı yoktur. Pek çok meselemiz vardır. Oyalanmak Türk milletine hakarettir. Kurtarılmayı bekleyen ekonominin toparlanması için iklim ve irade süratle yeşermelidir. Saklamaya, izlemeye gayret yoktur. Milletin kafası karışık, toplumsal hayat savsaktır.

Koray Aydın istifasını anlattı: 'Devlet beyin AKP ile ilişkisi kalıcı'

Ne var ki milli birlik ve beraberlik ruhuna en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemden geçtiğimiz açıktır. Dağılmamızı istiyorlar, fitne hakim olsun, fikri ve fiziki dayanışma akil kalsın, vatan toz duman altında kalsın istiyorlar. Türk milletiyle çok zalim bir hesap görülüyor. Terör örgütleri önü arkası planlı haşin ve hain bir stratejisi dahilinde Türkiye'ye kudurmuşcasına saldırıyorlar.

Türk milletinin komşu coğrafyalarla bağının kesilmesi amaçlanıyor. ABD yüzlerce TIR dolu silahı PKK ve PYD'ye hediye gibi veriyor. ABD'nin silah ve eğitim desteği verdi PKK PYD'ye yeni bir örgüt kurdurması dostlukla bağdaşmayan bir zaaftır. Bu caniler kimi, nereden nasıl atacaklarını zannetmektedirler? Konuyla ilgili görüşümüz çok nettir. Gereği neyse yapılmalıdır. Elbette Türkiye'nin etrafı dinamitlenmektedir. Türkiye'nin hassasiyetleri kaşınmaktadır.

Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki kirli pazarlıklar esasen Türkiye temalı, Türkiye odaklıdır. Bütün gözler ülkemize çevrilmiştir. Aslında bir Türkiye sorunu çıkarmak için herkes iş başındadır. Türklüğün soluk borusunun kesilmesi konusunda ittifak kurulmuştur. İran Genelkurmay başkanının temasları, Rusya Genelkurmay başkanının ve ABD Genelkurmay başkanının temasları önemli ve dikkat çekicidir. Bu kapsamda Rusya'nın kafası karışıktır, ABD ise PKK'ya alan açmanın kurnazlığı içerisindedir. İran ve Türkiye'nin PKK'ya ortak operasyon yapabileceği iddiaları bize göre olumludur.

Koray Aydın'dan Devlet Bahçeli'ye ağır sözler

'Barzani'nin referandumu Türkiye için savaş nedeni sayılmalıdır'

Ekim ayında Türkiye'nin havadan, İran'ın havadan Kandil'e operasyon düzenleme düşüncesi bazı çevreleri ürkütmüştür. Kandil dümdüz edilmeli, hainlerin başına dünya yıkılmalıdır. Bunun yanısıra Barzani'nin referandum hazırlığının sonuna kadar karşısında yer alınmalıdır. Bu Kürdistan provasıdır. Bu referandum Türkiye için gerekirse savaş sebebi sayılmalıdır. Barzani yangına körükle gidiyor. Yuvamızı bozmaya çalışanları, o çukurlara atmalıyız. Bu provokasyon Barzani'nin hayrına olmayacaktır. Var olmak için ateşe göğüs germek gerekiyorsa bu aziz millet bunu yapacaktır.

Ankara güvende olacaksa, Diyarbakır huzurlu kalacaksa Kerkük'ün Musul'un birlik içinde olması gerekmektedir. Nerede bir hain varsa terör örgütü nifak saçıyorsa imha edilmelidir.

Terörizm sadece Türkiye'nin sorunu değildir. 17 Ağustos 2017 tarihinde Barcelona'nın en işlek caddesinde bir teröristin kullandığı minibüs kalabalığa dalmıştır. Buradan İspanya halkına taziyelerimi iletiyorum. Terör örgütleri yeni yöntemler kullanmaktadır. Haince kamyonları, minibüsleri insanların üzerine sürmektedirler. Her zaman söylediğimiz gibi terörün dini, milliyeti, ülkesi yoktur. Namlu tutan elleri övenler, aynı ellerle hedef alınmışlardır. En çok silah stoklayan ülkelerin ortadoğu ve asya ülkeleri olması yaşanan tabloyu ortaya koymaktadır. 1 trilyon 686 milyon dolar silaha harcanmıştır. ABD'nin tek başına silah ticaerinden aldığı pay yüzde 33'e dayanmıştır. Terör örgütlerini silahtan mahrum bırakmak en akılcı yoldur. Türkiye BM'de bunu en güçlü şekilde dile getirmelidir. Terörizm destek almadan var olmayacaktır. PKK 33 yıldır kan döküyorsa bunun sırrı ve kaynağı kendilerine aranmamalıdır. Bu örgütleri kiralayan, besleyen tepe tepe kullanan alçak güçler, dökülen kanlardan birinci dereceden sorumludur.

Devlet Bahçeli'den Ayhan Oğan'a tepki

FETÖ'ye bakın yine aynı gerçekler görülecektir. FETÖ 15 Temmuz'da işgal için bombaya sarılmış yeni nesil cinayet mimarıdır. Başındaki hoca kılıklı hain beddua seansları ile zaman geçirmektedir. Bu hain ve haşhaşi örgütün izinin kazınması için müessir bir ortak akıl gerekiyor. Pazarcıyla, çorbacıyla değil 15 Temmuz'un aktif planlayıcılarını, siyasi ayaklarını tek tek isim isim deşifre ederek cezalandırmak gerekmektedir. Bu yapılmazsa vebal herkesin üzerinde olacaktır. Bu cemaat benim, şu tarikat senin gibi devlete sızma girişimleri gelecekte daha büyük badirelere yol açacaktır. Devlet onun bunun yuvalanacağı yer değildir. Türkiye'nin varlığı şu veya bu partiye bağımlı değildir.

Almanya'ya tepki

Alman siyasetçilerin skandal açıklamaları gözümüzden kaçmamaktadır. FETÖ Almanya'dadır, PKK Almanya'da cirit atmaktadır. Adil Öksüz isimli teröristin Türkiye'den nasıl çıktığı muammadır, gizemini korumaktadır. Almanya bu şerefsizin orada olduğunu ne doğrulamada ne de yalanmaktadır. Adana İncirlik Üssü'nün bu işte bir payı var mıdır? Almanya FETÖ'nün firarileri ile yanak yanağıdır. Bu ne ahlaksızlıktır? Bu ne kendini bilmezliktir? Almanya firari sanıkları bekletmeksizin ülkemize iade etmelidir. Bu ülkenin 15 Temmuz'da parmağı yoksa korkacağı çekineceği bir durumda olmayacaktır. Türkiye Almanya'ya 4500 teröristin dosyasını vermesine rağmen bir geri dönüş yoktur. Merkel dilinin ayarını kaçırmıştır. Gümrük Birliği anlaşmasının güncellenmeyeceğini söylemiştir. Almanya yönetimine sesleniyorum; utanmaları varsa girdikleri uçurumlarla dolu yoldan dönmelidirler. Türk milleti Almanya'nın kum torbası değildir. Herkes haddini bilecektir. MHP dış politikada hükümet ve devletin yanındadır. CHP ile HDP'nin Almanya'yla aynı safta olması normaldir. Tencere kapağını bulmuştur. Merkel eğer Gümrük Birliği'ni siyasi silah olarak kullanacaksa anlaşmadan söz etmek mümkün olmayacaktır.

Bahçeli- Davutoğlu tartışmasına AK Parti'den açıklama: Kabul edilemez

Kılıçdaroğlu'nun tutuklanma iddiaları

Anamuhalefet partisi liderinin tutuklanma ihtimalı yazılıp çizilmektedir. CHP siyasi çıkar sağlama hevesindedir. Bu polemikler siyaseti havayı kirletmektedir. Türkiye'yi yabancı ülkelere şikayet eden Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı'nın anlık bir beyanından muhabbet üretmesi trajikomiktir. Bir suça karışmış biri varsa hukuki sonucu doğacak ve hakim karşısına çıkacaktır.

Koray Aydın'ın istifası

İstifa tek taraflı tercihtir, partimiz açısından hayırlı olmuştur. 2019'daki bir adaylık için şimdiden isim veriyorsa birilerini hava boşluğuna atıp yerine geçmeyi düşünüyordur.

Kılıçdaroğlu'nun atletli fotoğrafı

Buna yorum gerekmez. Kim neyi giyiyorsa giysin ama siyaseti iç çamaşır seviyesine düşürmemek lazımdır.

Akşener için istifalar

Gelirken gördünüz, kapı açık. Gelen gelir, giden gider.

Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!
Yerli üretimle düşmanı titretecek 'Atak'
MEB'den 'andımız' açıklaması!
'Göç'ün sebeple 'göçmenleri' konuşacak!
Dünyanın tüccarları bu toplantıda buluştu!
İstanbul-Kiev arasındaki krizde karar verildi!
Erdoğan'dan 'üniversite' eleştirisi
Ankara Büyükşehir'den tarihi 'yazılım' kararı!
Siyon terörüne karşı nöbet! 122.gün
Çavuşoğlu'ndan ses kaydı iddialarına yanıt
İstanbul'da 'Suriye' zirvesi! Tarih netleşti
'Bilge Kral' bugün hayata gözlerini yummuştu
Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye
Partilere ayrılacak bütçe payı belli oldu
'Kaşıkçı'nın ses kaydında' bomba iddia!

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Nereye gitti şimdi bu?

Rakunlar bir şeyi yemeden önce yıkamak isterlermiş. Bu rakuna da pamuk şeker vermişler

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Danıştay'dan 'andımız' kararı

Türk Eğitim-Sen tarafınan Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince 'öğrenci andı'nı yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali için Danıştay'da dava açtı.

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Bu kategorideki diğer haberler