Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, eşi İlyas Kaya ile ilgili yalan haber yapan Fox Tv'nin mikrofonunu "Ben ona konuşmayacağım" diyerek kaldırttı.

Güncelleme: 30.11.2017 11:43

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, eşi İlyas Kaya ile ilgili yalan haber yapan Fox Tv'nin mikrofonunu "Ben ona konuşmayacağım" diyerek kaldırttı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 8. Boğaziçi Zirvesi'ndeki konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Muhabirlerin sorusu öncesinde kendisine uzatılan mikrofonlar arasındaki Fox Tv mikrofonunu gösteren Bakan Kaya, "Ben ona konuşmayacağım, buradan alırsınız, kusura bakmayın, sizinle ilgisi yok yanlış anlamayın" dedi.

Mikrofonları tutan muhabir de FOX TV'nin mikrofonunu kameramana geri verdi. Bakan Kaya daha sonra soruları cevapladı.

Olayın geçmişi

Bakan Kaya'nın eşi hakkında yalan haber yapan İsmail Küçükkaya, Kaya'nın eşinin telefonunda ByLock çıktığını söylemişti. Bakan Kaya da bunun üzerine Küçükkaya'ya dava açtı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) de yapılan haber dolayısıyla Fox Tv'ye ceza kesti.

Bakan Kaya olayla ilgili Twitter hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

"Bazı basın organlarında eşim ve şahsım hakkında yer alan iddialar tamamen gerçek dışıdır.İftiralara karşı gerekli hukuki işlemi başlatıyorum"

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

İtirafçı oldu! Anlattıkları kan dondurdu

Adnan Oktar örgütündeki "bacılar" grubunun en kıdemlisi Ayça Pars, örgüte ait itiraflarda bulundu, şok itiraflarda bulunan Ayça Pars'ın anlattıkları kan dondurdu.

Bu kategorideki diğer haberler