Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, öğretmen atamalarıyla ilgili bilgi verdi.

Güncelleme: 01.02.2018 22:19

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, öğretmen atamalarıyla ilgili bilgi verdi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Antalya'da Türkiye Özel Okullar Derneği'nce düzenlenenn "Türkiye'de ve Dünyada Değerlendirme Sistemlerinin Eğitime Etkisi" programına katıldıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yılmaz öğretmen atamalarıyla ilgili soru üzerine 20 bin öğretmen atamasıyla ilgili duyuruyu şubatta yapacaklarını söyledi. Ücretli öğretmenler içinde, sınava alırken mülakatın devam edeceğini aktaran Yılmaz şu açıklamalarda bulundu:

YASAL DÜZENLEME LAZIM
"Mülakata alırken o alanda alacağımız öğretmen sayısının üç katı kadar puan sınırına girmek gerekli. Bazı konular var ki bazı derslerde öğretmen alıyoruz, 89 alan mülakata giremiyor. Bir örneği var. Üç kişi mülakata giriyor, 91, 92, 93 alıyor. 90 alan dahi mülakata giremiyor. Ücretli öğretmenler, beş yıl bize ücretli öğretmenlik yapmış olması kaydıyla ancak mülakata girmek için de puanı yetmiyor. O halde puandaki bu eksiklik için kendi beş yıllık tecrübesini sanki bu eksikliği kapatır şeklinde düşünürken, bunları da mülakata almak için çalışma yapıyoruz. 20 binin üzerine beş bini geçmeyecek şekilde ilave öğretmen alımını düşünüyoruz. Bununla ilgili yasal düzenleme gerekiyor. Sonra ikisini bir arada şubat ayında duyurusuna geçeceğiz."

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

İstanbul 18 Eylül trafiğe kapatılacak yollar hangileri?

Bu akşam oynanacak olan Galatasaray- Lokomotiv Moskova maçı nedeni ile İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbullular 18 Eylül akşamı trafiğe kapatılacak olan yolların hangileri olduğunu araştırıyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

Bu kategorideki diğer haberler