Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Telekom arasında imzalanan okul yapımına ilişkin "5 şehrimizde 112 derslikli toplam 6 okul, 50 yataklı yeni bir öğretmenevi ile bir öğretmenevinin bakım ve onarımı gerçekleştirilecek" dedi.

Güncelleme: 10.04.2018 11:10

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Telekom arasında imzalanan okul yapımına ilişkin "5 şehrimizde 112 derslikli toplam 6 okul, 50 yataklı yeni bir öğretmenevi ile bir öğretmenevinin bakım ve onarımı gerçekleştirilecek" dedi.

Ezgi ÇELİK / ANKARA

Türkiye'nin gelecek 100 yılını düşünerek çalışmalarını planladıklarını dile getiren Bakan Arslan, dünyada yaşanacak yeniliklere öncülük edebilecek insan kaynağını yetiştirme gayretinde olduklarını, bilgi ve iletişim teknolojilerinin öneminden hareketle de iş birlikleri yaptıklarını dile getirdi.

15 yılda büyük atılımlar

Bakan Arslan, son 15 yılda eğitim sisteminin fiziki mekan, personel ve erişim boyutunu ele alarak donanımlı insan yetiştirmenin temel altyapısını oluşturmaya başladıklarını belirtti. 8 derslik ve üzeri 20 bin 279 okula bilişim teknolojisi sınıfı kurduklarını kaydeden Arslan, kablolu erişimin olmadığı 5 bin civarındaki köy okuluna uydudan internet sağladıklarını, FATİH Projesi ile 45 bin 653 okula 432 bin 288 etkileşimli tahta gönderdiklerini ifade etti.

Bakanlığının sağladığı desteğin 1 milyar 729 milyon lira olduğunu ifade eden Arslan, ayrıca 81 ile 110 uzaktan hizmet içi eğitim merkezini iki bakanlığın iş birliğiyle kurduklarını; 19 ilköğretim, 35 ortaöğretim olmak üzere 54 okul, 23 yurt, pansiyon, yemekhane ve spor salonu yaptırarak gençlerin hizmetine sunduklarını söyledi.

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

İstanbul 18 Eylül trafiğe kapatılacak yollar hangileri?

Bu akşam oynanacak olan Galatasaray- Lokomotiv Moskova maçı nedeni ile İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbullular 18 Eylül akşamı trafiğe kapatılacak olan yolların hangileri olduğunu araştırıyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

Bu kategorideki diğer haberler