TÜBİTAK'ın düzenlediği yarışmada başarılı olan gençleri Başkan Polat özel bir programda ağırladı.

Güncelleme: 11.04.2018 10:39

TÜBİTAK'ın düzenlediği yarışmada başarılı olan gençleri Başkan Polat özel bir programda ağırladı.

MEHMET GÜNGÖRDÜ/MALATYA

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, TÜBİTAK'ın ortaokul ve lise kategorilerinde düzenlediği Araştırma Projeleri Bölge Finallerinde birincilik, ikincilik ve üçüncülük dereceleri elde eden geleceğin bilim adamlarını özel bir programda ağırladı. TÜBİTAK'ın düzenlediği yarışmalarda dereceye giren öğrencilerle gurur duyduklarını ifade eden Başkan Polat, gençlerin eğitim hayatlarına katkı sağlamanın öncelikli görevleri olduğunu söyledi.

Gençlere güveniyoruz

Gençlere verdikleri desteği sürdürdüklerini hatırlatan Polat, "Verilen desteklerin karşılığında geleceğin bilim adamları olan öğrencilerimiz farklı buluşlarla bölgede dereceye girdiler. Türkiye ve dünya çapında da önemli başarılar elde edeceklerine yürekten inanıyorum. Yeşilyurt Belediyesi olarak gençlerimizin bilimsel çalışmalara katılımlarını artırmak adına bugüne kadar her türlü desteği verdik, bundan sonra gereken desteği vermeye hazırız" dedi.

Araştırma Projeleri Bölge finallerinde dereceye giren öğrencilere Yeşilyurt Belediyesi tarafından Anadolu Kitap Fuarında kullanılmak üzere hazırlanan 50 TL'lik hediye çeki protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

İstanbul 18 Eylül trafiğe kapatılacak yollar hangileri?

Bu akşam oynanacak olan Galatasaray- Lokomotiv Moskova maçı nedeni ile İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbullular 18 Eylül akşamı trafiğe kapatılacak olan yolların hangileri olduğunu araştırıyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

Bu kategorideki diğer haberler