Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın'da halka hitap etti. Konuşmasında çoğunlukla öldürülen teröristlerin son sayısına değinen ve muhalefete yüklenen Erdoğan; Kılıçdaroğlu'na ''Bay Kemal sen er meydanına gelemezsin. Er meydanına er olanlar gelir'' dedi.

Güncelleme: 07.04.2018 15:26

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın'da halka hitap etti. Konuşmasında çoğunlukla öldürülen teröristlerin son sayısına değinen ve muhalefete yüklenen Erdoğan; Kılıçdaroğlu'na ''Bay Kemal sen er meydanına gelemezsin. Er meydanına er olanlar gelir'' dedi.

Aydın'da AK Parti 6. İl Olağan Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan etkisiz hale getirilen terörist sayısının 4 bine yaklaştığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"Efeler 2019 yılını çok farklı geçirecek. Başarı dolu bir şekilde geçirecek. Buna hazır mıyız? Kardeşlerim, biz bu yola çıktığımızdan bugüne kadar hiç bir zaman beşer planında hiçbir gücün önünde eğilmedik. Ve bundan sonra da sadece ve sadece Allah'ın huzurunda rüku'da ve secdede eğildik. Şu anda Fırat Kalkanı Harekatı'nı gerçekleştirdik. Mehmetçik bunu başardı. Aynısını Afrin'de yaptık. Orda da 2 bin kilometrelik alanı kontrol altına aldık. Biz kendi kararımızı kendimiz verdik. Mehmetçiklerimiz ÖSO ile birlikte girdi ve oradaki teröristleri derdest etti."

"TERÖRİSTLERİ KENDİ ÜRETTİĞİMİZ SİLAHLARLA YOK EDİYORUZ"

"Irak'ın kuzeyinde de teröristler var. Oradakileri de yok edeceğiz. Yüzlercesini etkisiz hale getiriyoruz. Onları kendi ürettiğimiz insansın hava araçları ile yok ettik. Bunlar biz gelmeden önce yoktu. Ama hamdolsun şu an hepsini üretiyoruz. Savunma sanayisinde her şeyi başaracağız. Bizim neyimiz eksik?"

SANATÇILARIN HATAY ZİYARETİ

Sanatçıların Hatay ziyareti hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan sonra biz kararlarımızı kendimiz vereceğiz. Kimse bize şunu yapın bunu yapın diyemez artık. Biz Hatay'a gidiyoruz. Reyhanlı'ya gidiyoruz. Hatay'da benim kongrem var benim. Orada sanatçılar, sporcular ve yazarlarla birlikte Reyhanlı'ya geçiyoruz. Ama bazıları çıldırdı. Aman yarabbim Bay Kemal çıldırdı. Hakaret üstüne hakaret ediyor. Bay Kemal ofisini söyle de sanatçılarımız senden izin alsın!" ifadelerini kullandı.

"BAY KEMAL SEN TERÖRİSTLERLE BERABER OLDUN"

"Bay Kemal sen bugüne kadar ne zaman Mehmetçik'le beraber oldun. O anca teröristlerle beraber oldu. Ama biz anca Mehmetçiğimizle ve milletimizle beraber oluruz. Biz Mehmetçiğimize moral olduk. Onların yanında olduğumuzu göstermeye gittik. Ama Bay Kemal çekemiyor. Biz söz veririz ama Bay Kemal konuşur. Er meydanına sen gelemezsin Bay Kemal. Er meydanına sadece er olanlar gelir er olanlar. Ey Aydınlı kardeşlerim bu Bay Kemal'e haddini sandıklarda bildireceğinize ben inanıyorum. Biz tek milletiz. Bizi bölemeyecekler. Bizi parçalayamayacaklar.

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

İstanbul 18 Eylül trafiğe kapatılacak yollar hangileri?

Bu akşam oynanacak olan Galatasaray- Lokomotiv Moskova maçı nedeni ile İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbullular 18 Eylül akşamı trafiğe kapatılacak olan yolların hangileri olduğunu araştırıyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

Bu kategorideki diğer haberler