Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Afrin'e girilmesini doğru bulmuyorum' şeklindeki sözlerine cevap vererek, "Afrin şehir merkezine girmeyin demek oradaki teröristlere dokunmayın demektir. Orayı PYD, YPG, PKK-KCK teröristlerinden arındırmayın demektir." dedi.

Güncelleme: 10.02.2018 19:28

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Afrin'e girilmesini doğru bulmuyorum' şeklindeki sözlerine cevap vererek, "Afrin şehir merkezine girmeyin demek oradaki teröristlere dokunmayın demektir. Orayı PYD, YPG, PKK-KCK teröristlerinden arındırmayın demektir." dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Afrin'e girilmesini doğru bulmuyorum' şeklindeki açıklamalarına ilişkin, "Afrin şehir merkezine girmeyin demek oradaki teröristlere dokunmayın demektir. Orayı PYD, YPG, PKK-KCK teröristlerinden arındırmayın demektir." dedi.

Yozgat'ta gerçekleştirilen Tarım ve Hayvancılık İl Değerlendirme Toplantısına katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Afrin'e girilmesini doğru bulmuyorum' açıklamalarını eleştirdi. Bozdağ, "İlk günden beri hükümetimiz Zeytin Dalı Harekatı'nın hedefini açıkladı. Zeytin Dalı Harekatı'nın hedefi Afrin bölgesinin teröristlerden terör örgütlerinden temizlenmesi ve teröristlere ait barınak, sığınak, lojistik merkezleri, mühimmat, silah ve araç gereçlerin imha edilmesi. Bölgede güvenliğin barışın ve istikrarın yeniden tesis edilmesi. Bu hedefler gerçekleştirilinceye kadar Afrin Harekatı devam edecek. Afrin şehir merkezi bu harekatın kapsamı içerisinde olan yerleşim yerlerinden birisidir. 'Afrin şehir merkezine girmeyin' demek oradaki teröristlere dokunmayın demek. Orayı PYD, YPG, PKK-KCK teröristlerinden arındırmayın demektir. Bunu ana muhalefet partisinin dillendirmesi anlaşılır gibi değildir. Kabul edilebilir bir şey değildir. Türkiye, Afrin şehir merkezi dahil o bölgedeki her karış toprak teröristlerden temizleninceye kadar bu harekata devam edecektir. Netice alındıktan sonra harekat tamamlanmış olacaktır. O yüzden Kılıçdaroğlu'nu anlamakta zorlanıyorum. Bir yandan Afrin Harekatı'na katılan silahlı kuvvetlerimize destek oluyoruz açıklaması yapıyor. Öte yandan bunun Türkiye için çok gerekli olduğunu söylüyor. Öte yandan da Türkiye'nin bu işin gereğini gerektiği şekilde yapması konusundaki hassasiyetinden vazgeçmesini istiyor. Böyle bir şey olabilir mi bu doğrudan olmasa bile dolaylı o bölgedeki teröristlere bir destektir" dedi.

Bölgenin terör örgütlerinden temizleninceye kadar operasyonun devam edeceğini söyleyen Bozdağ, "Kılıçdaroğlu'ndan bizim beklediğimiz Türkiye'ye teröristlere dokunmayın demek yerine bölgedeki teröristlere çağır yapmasıdır. 'Türkiye geliyor, siz bölgeyi terk edin Türkiye'ye karşı mücadele etmeyin. Bölgeyi ve bölgedeki insanları daha fazla sıkıntıya sokmayın' diye onlara çağrı yapması lazım ama onu yapmıyor, Türkiye'ye söylüyor. Onun için bir kez daha söylüyorum. Bölgedeki bütün yerleşim yerleri ve her karış toprak teröristlerden ve terör örgütlerinden temizleninceye kadar TSK operasyona devem edecektir" şeklinde konuştu.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
'Kestane karası fırtınası' Kuzey'i vurdu!
Komandolardan baş döndüren operasyon!
ABD'nin beslemeleri ÖSO'ya saldırıyor!
Kanserojen ve güvensiz ürün sayısındaki artış korkutuyor!
Nereden nereye! Dün 'kara tren' bugün 'YHT'
55 ülkeden 70 firma Türkiye'ye geliyor!
Dikkat! Beynini seven uzak dursun...
AB ülkesinden göçmenler için insanlık dışı kararname!
'İhtiyaç halinde bankalara gereken desteğe hazırız'
CIA'ya FETÖ yetmiyor! Türkçe bilen eleman istiyorlar...
Siyonistlerin medyası: İsrail'i kabus bekliyor!
İttifak için bu akşam görüşecekler!
'Erdoğan babama benziyor'
Rusya'dan dengeleri değiştirecek hamle!
43 bin personel ile dev uygulama! Kuş uçurtulmuyor

Hindistan'da sıradan bir inanç!

Hindistan'ın Tamil Nadu isimli bu kasabasında her yıl binlerce kişi, şans getirdiğine inandıkları için, kafalarında hindistan cevizi kırıyor.

Telefonu hızlı şarj etmede ilginç yöntem!

Telefonu hızlı bir şekilde şarj etmek isteyen bu kişi ilginç bir yönteme başvurmuş.

Böcek yiyen bitki!

Örümcek yiyen etobur bitki.

FETÖ'nün gizli bölmesinden yüklü miktarda para çıktı

Trabzon'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "gaybubet evleri"ne yönelik operasyonda örgütün sözde "milli eğitim imamı"nın kaldığı hücre evindeki gizli bölmede 86 bin 200 lira, 12 bin 620 avro ve 21 bin 160 dolar bulundu.

Başkası alınca ölü numarası yapan köpek!

Hoşlanmadığı insanın yanında ölü numarası yapan köpek.

Çok Okunanlar

Terörist Gülen'in avanesi bakın ne istiyor

15 Temmuz'un mimarı vatan haini ve bölücü terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in avanesi arasında yer alanlardan Hakan Şükür, Türkiye'deki ''af'' tartışmalarına umut bağlamış olsa gerek. Galatasaray'ın Aksihar maçının yorumcularını eleştirerek yorumculuk yapmak istediğini belirten bir tweet attı.

Rusya'dan İsrail'e 'hava sahası' darbesi geliyor!

Rus Senatör Frants Klintseviç, Rusya'nın ileride İsrail Hava Kuvvetleri ile olayların yaşanmaması için adım atabileceğini ve İsrail'e Suriye hava sahasını kapatacak gerekli tüm kaynaklara sahip olduğunu söyledi.

ABD'den flaş 'Esad' kararı!

ABD'nin BM Temsilcisi Nikki Haley, Suriye Devlet Başkanı Esad'ın geleceğiyle ilgili bir soruyu cevaplarken ''Şimdilik iktidarda kalacak. ABD kesinlikle hiçbir şekilde onu istifaya zorlamıyor'' dedi.

Başkan Erdoğan Rus gazeteye makale yazdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'daki "Kommersant" gazetesi için makale kaleme aldı. Erdoğan makalede; "Rusya'nın terör odaklarına karşı Türkiye'nin mücadelesine destek vermesini bekliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Kamera arkasında 'derbicik' gerginliği

Süper Lig'de bugün oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini değerlendiren Ahmet Çakar'ın bu maç için 'derbicik' demesi Sinan Engin'i kızdırdı. Kamera arkası görüntülerde ikilinin ciddi bir gerginlik yaşandığı görüldü.

Bu kategorideki diğer haberler