İçişleri Bakanlığı'nın görevden uzaklaştırdığı Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın yerine vekalet edecek isim için Belediye Meclisi'nde seçim yapılacak

Güncelleme: 04.01.2018 22:08

İçişleri Bakanlığı'nın görevden uzaklaştırdığı Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın yerine vekalet edecek isim için Belediye Meclisi'nde seçim yapılacak

İçişleri Bakanlığı'nın görevden uzaklaştırdığı Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın yerine vekalet edecek isim Belediye Meclisi'nde yapılacak seçimle belirlenecek.

ATAŞEHİR'DE NE OLMUŞTU?

İstanbul'da bir başka CHP'li belediye başkanı Battal İlgezdi, 8 Aralık'ta Ataşehir Belediye Başkanlığı'ndan uzaklaştırılmıştı. 16 Aralık'ta Belediye Meclisi'nde yapılan oylama sonucunda İlgezdi'nin yerine vekalet edecek isim CHP'li İlhami Yılmaz olmuştu.

Hazinedar ile ilgili kararın ardından Beşiktaş için de benzer bir süreç yaşanacak. Belediye Meclisi'nde yapılacak seçim için belirlenecek tarihte başkanlığa vekalet edecek isim belli olacak.

 BELEDİYE MECLİSİ'NDEKİ DAĞILIM

Murat Hazinedar ile birlikte görevden uzaklaştırılan Belediye Meclisi üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil dışında CHP'nin 26 üyesi daha bulunuyor. Belediye Meclisi'ndeki diğer üç koltuğun 2'si AK Parti'nin 1'i de İYİ Partili üyelerin.


 

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Rus modelden Putin'e şok suçlama

Rus model Anna Shapiro, Putin'e yönelik suçlamasıyla dünya medyasında yer aldı. 

Bu kategorideki diğer haberler