İstanbul'da üniversite adayları için "Üniversite Tercih Fuarı" başladı. Bu fuarda birçok üniversitenin içeriğini tanıma şansı yakalanıyor. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplamda 140 üniversite katılıyor. Fuarda, üniversitelerin yetkilileriyle yüz yüze görüşme imkanı bulan öğrenciler, çift anadal, yandal, yatay ve dikey geçiş, burs olanakları, taban puanlar, tercih ve sıralama ile üniversite eğitimiyle ilgili detaylı bilgi alma

Güncelleme: 04.08.2018 13:30

İstanbul'da üniversite adayları için "Üniversite Tercih Fuarı" başladı. Bu fuarda birçok üniversitenin içeriğini tanıma şansı yakalanıyor. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplamda 140 üniversite katılıyor. Fuarda, üniversitelerin yetkilileriyle yüz yüze görüşme imkanı bulan öğrenciler, çift anadal, yandal, yatay ve dikey geçiş, burs olanakları, taban puanlar, tercih ve sıralama ile üniversite eğitimiyle ilgili detaylı bilgi alma

 Yurt içi ve yurt dışından 140 üniversitenin katıldığı "Üniversite Tercih Fuarı" başladı.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle EKET Fuarcılık tarafından düzenlenen fuara, üniversite adayları ile aileleri yoğun ilgi gösterdi.

Fuarda, üniversitelerin yetkilileriyle yüz yüze görüşme imkanı bulan öğrenciler, çift anadal, yandal, yatay ve dikey geçiş, burs olanakları, taban puanlar, tercih ve sıralama ile üniversite eğitimiyle ilgili detaylı bilgi alma imkanı buluyor.

EKET Fuarcılık Genel Koordinatörü Oğuzhan Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üniversite tercih fuarını 7 yıldır organize ettiklerini ve öğrencilerin tercihleri konusunda net kararlar verebilmelerine yardımcı olduklarını söyledi.

Aydın, öğrencilerin, tanıtım uzmanları, akademisyenler ve rektörlerle birebir görüşerek üniversitelerle ilgili detaylı bilgi aldıklarını aktararak, şöyle devam etti:

"Adaylar, Türkiye'deki birçok üniversiteyi tek bir platformda tanıma imkanı buluyor. Fuarda, ayrıca tercih danışma merkezimiz de var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle yaklaşık 45 uzman rehber öğretmenimiz de tercih konusunda öğrencilere ücretsiz hizmet veriyor. Ayrıca doğru tercihle ilgili 3 günde 22 seminer yapılacak, 18'ini ise rektörlerimiz sunacak."

Önceki yıllara oranla bu yıl daha yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını belirten Aydın, 40 binin üzerinde ziyaret beklediklerini ifade etti.

- "Fuarda tüm sorularıma yanıt buldum"

Fuara annesiyle gelen İlayda Öykü Pirihan da sınavda 363 puan aldığını ve 37 bininci sıralamada olduğunu belirterek, "Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü istiyorum. Gerçekten güzel bir fuar, tüm sorularıma yanıt buldum, herkes çok yardımcı oldu." dedi.

Oğluna fuarda eşlik eden Tuna Çiçekçi ise üniversitelerin hepsinin bir arada bulunmasının bir şans olduğunu anlatarak, "İnternetten de araştırıyoruz fakat birebir görüşmek gibi olmuyor. Erasmusla ilgili merak ettiğim sorular da vardı, onların bilgisini de almış olduk. Amacımız çocuğumuza iyi bir gelecek sağlamak." diye konuştu.

Üniversite Tercih Fuarı, 6 Ağustos'a kadar 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Kaşıkçı'nın 2 şifresi de kırılamıyor
Türkiye'de üretildi: Kaçması imkansız
İttifak görüşmesinin saati belli oldu
Türk heyet Konsolosluk'ta arama yapıyor
Başkan Erdoğan sert çıktı: Hurafeci, cahil...
Trump'tan Cemal Kaşıkçı hamlesi!
Yeni parti kuruyor! Tarih belli oldu
Kral Selman'dan 'Kaşıkçı' talimatı
Putin'in en korktuğu isim serbest!
Muhtarlara yönelik dev operasyon!
Erdoğan gördükten sonra infilak edecek
Hükümet düğmeye bastı! Ucuzlayacak
Son 1 haftada teröre ağır darbe!
İşsizlik oranları açıklandı
Hava Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu

Evde lunapark!

Süper babaların süper eğlenceli vakit geçiren çocukları olur

Droneların uçaklara çarptığındaki etkisi!

Ohio Üniversitesi'ndeki bilim insanları, droneların uçaklara çarptığındaki etkisini öğrenmek istediler ve çok fazla hasar bırakabileceklerini keşfettiler.

Türk mühendislerden otomotiv sektörüne 'Platooning' aşısı

Türk otomotiv mühendisleri ilk defa büyük dev firmaların yapmaya çalıştığı Platooning adı verilen özellikle tır ve kamyon gibi büyük araçların sürücüsüz şekilde konvoy gibi gidebilmesini sağlayan yüksek teknolojiyi içeren bir sistem üretti.

Ada görünümlü Pertek Kalesi göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Pertek ilçesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Pertek Kalesi, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Vatandaş satın aldığı ürünü 'cep'ten denetleyebilecek! İşte o uygulama

Ticaret Bakanı Pekcan, HKS uygulamasıyla vatandaşlarımız, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisi, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan görebilecek." dedi.

Çok Okunanlar

Sinem Kobal'ın eski aşkı, Arda Turan'ın yakın arkadaşı Mustafa Sirmen kimdir?

İzmit Büyükşehir Belediyesi`nin eski başkanı ve 24. dönem milletvekili Sefa Sirmen ile Kamuran Sirmen'in büyük oğlu Mustafa Sirmen, bu aralar Arda Turan haberleriyle tekrar gündemde. Geçmişte Arda Turan'la yakın arkadaş olan Mustafa Sirmen, Sinem Kobal'la 5 yıl boyunca ilişki yaşamış sonrasında ise Kobal evlilik teklifini kabul etmeiği için ilişkileri bitmişti. Sinem Kobal'la ayrıldıktan sonra Kobal ve yakın arkadaşı Arda Turan'ın birlikte olması üzerine şunları söylemişti; Önce "hayır, kesinlikle olmaz" diyorlardı, şimdi birlikteler. Allah ikisini de mutlu etsin.

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suudlardan ABD'ye tehdit gibi cevap

Kaşıkçı hadisesi nedeniyle Suudi Arabistan'a tepki göstermesi konusunda üzerinde yoğun baskı oluşan ABD Başkanı Trmup'ın tehdit dolu açıklamalarına Suudi Arabistan yönetiminden de aynı tonda bir cevap geldi. Riyad, ABD'nin Kaşıkçı konusunda atacağı adımlara aynı şekilde cevap verileceği bildirdi.

Kaşıkçı'nın nişanlısından flaş açıklamalar

Evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda kaybolan Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz o güne dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

Hollandalı dev Türkiye'den çekiliyor

Dünyanın en büyük liman işletmecilerinden Hollandalı APM Terminals'in Türkiye pazarından çekilme kararı aldığı belirtildi.

Bu kategorideki diğer haberler