Almanya'daki Türklerle bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş Almanya ile ilişkiler iyişleşme dönemine girerken önemli mesajlar verdi. Çekya da serbest bırakılan Salih Müslim'in Almanya'daki bir PKK mitinginde görünmesinden sonra Almanya'ya bir ziyaret gerçekleştiren Kurtulmuş, "Almanya'daki Türkler desteğini esirgemedikçe kötü günler yaşanmayacak. Biz devlet-millet geleneği güçlü olan bir milletiz. Bizde asıl olan millettir

Güncelleme: 09.03.2018 15:28

Almanya'daki Türklerle bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş Almanya ile ilişkiler iyişleşme dönemine girerken önemli mesajlar verdi. Çekya da serbest bırakılan Salih Müslim'in Almanya'daki bir PKK mitinginde görünmesinden sonra Almanya'ya bir ziyaret gerçekleştiren Kurtulmuş, "Almanya'daki Türkler desteğini esirgemedikçe kötü günler yaşanmayacak. Biz devlet-millet geleneği güçlü olan bir milletiz. Bizde asıl olan millettir

NEŞAT GÜNDOĞDU /ANKARA

Türkiye'nin en büyük avantajlarından birisinin kendi millet varlığı olduğunu söyleyen Bakan Numan Kurtulmuş, özellikle en kalabalık diasporaya sahip Almanya'daki Türklerin milletin en önemli varlıklarından birisi olduğunu kaydetti. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 52. ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası dolayısıyla bulunduğu Almanya'nın başkenti Berlin'de Türk toplumunun temsilcileriyle bir araya geldi. Devlet olarak millet kaynaşmasını ortaya koydukça, milletin ihtiyaç ve isteklerini takip eden kamu kurum ve kuruluşlarına sahip oldukça ve Almanya'da yaşayan Türklerin de devlete desteklerini esirgemedikleri sürece kötü günlerin yaşamayacaklarını dile getiren Bakan Kurtulmuş, "Biz devlet-millet geleneği güçlü olan bir milletiz. Bizde asıl olan millettir" dedi.

Zeytin Dalı Tehdıtlerı Ortadan Kaldıracak

ITB Fuarında gerçekleştirdikleri görüşmelere konuşmasında yer veren Bakan Kurtulmuş, temaslarının fevkalade yararlı geçtiğini dile getirdi. Son yıllarda Türkiye'nin turizmde yaşadığı krizlere de değinen Bakan Kurtulmuş, Sultanahmet'teki bombalamanın Alman turistlerin Türkiye'ye karşı ilk kırılma anı olduğuna dikkati çekti. Türkiye üzerinde son yıllarda yoğunlaşan terör saldırılarının etkisinin ciddi olduğunu belirten Bakan Kurtulmuş, ancak bunların büyük ölçüde atlatıldığını, Afrin'de sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı ile de bu tehditlerin tamamen ortadan kaldıralacağını söyledi. Türkiye'nin 15 Temmuz gecesi yaşamış olduğu darbe teşebbüsünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile milletin kararlılığı ve cesareti sayesinde atlatıldığını sözlerine ekleyen Bakan Kurtulmuş, FETÖ terör örgütüyle sadece yurt içinde değil, uluslararası arenada da mücadele ettiklerini söyledi.  Türkiye'nin yüzde 7,2 büyüme kaydederek OECD ülkeleri arasında birinci olduğuna dikkati çeken Bakan Kurtulmuş, algı operasyonlarıyla uluslararası alanda yıpratma girişimlerinin olduğu bir ortamda kararlılıkla, yoğun temaslarla, konuşarak, anlatarak ve her platformda var olarak bu olumsuz algıları olumluya çevirmeye gayret ettiklerini ifade etti.

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Konsolos'un konutundaki arama iptal edildi
Veliaht Prens cinayeti inkar etti
Ömer Çelik açıkladı! Erdoğan affetti
CNN'den tüyler ürperten iddia
Kaşıkçı suikastinde flaş gelişme
12 ilde FETÖ operasyonu
FETÖ'nün futbol yapılanması davasında flaş gelişme
4 üniversitede operasyon: 20 gözaltı
Külliye'de kritik görüşme
Trump'a tokat gibi 'DNA' cevabı!
Avustralya büyük 'Kudüs' hatasının eşiğinde!
Başkan Erdoğan'dan çok net 'af' mesajı
Trump'ın sözlerine Erdoğan'dan cevap!
Erken emeklilik tartışmalarına noktayı koydu
Suriye'de YPG ile sıcak çatışma!

Evde lunapark!

Süper babaların süper eğlenceli vakit geçiren çocukları olur

Droneların uçaklara çarptığındaki etkisi!

Ohio Üniversitesi'ndeki bilim insanları, droneların uçaklara çarptığındaki etkisini öğrenmek istediler ve çok fazla hasar bırakabileceklerini keşfettiler.

Türk mühendislerden otomotiv sektörüne 'Platooning' aşısı

Türk otomotiv mühendisleri ilk defa büyük dev firmaların yapmaya çalıştığı Platooning adı verilen özellikle tır ve kamyon gibi büyük araçların sürücüsüz şekilde konvoy gibi gidebilmesini sağlayan yüksek teknolojiyi içeren bir sistem üretti.

Ada görünümlü Pertek Kalesi göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Pertek ilçesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Pertek Kalesi, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Vatandaş satın aldığı ürünü 'cep'ten denetleyebilecek! İşte o uygulama

Ticaret Bakanı Pekcan, HKS uygulamasıyla vatandaşlarımız, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisi, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan görebilecek." dedi.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Ben sana özgürlüğü veriyorum, sen de bana özgünlüğü ver çocuk!

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenler ve onların kalpten verdikleri emek… Takdire şayan, idealist bir öğretmen olan Emel Arığ Işık ile Türkiye'de yaygınlığı her geçen sene artan okul öncesi eğitimi konuştuk. Meslekte çocukların basmakalıp etkinliklerle değil; hayal dünyasını harekete geçirecek faaliyetlere yönlendirilmesinin öneminden sıkça bahseden Emel Hanım, başarının sanattan ve bilimden geçtiğini ve en büyük datanın, verinin içimizde olduğunu söyledi.

Erken emeklilik tartışmalarına noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada erken emeklilik konusuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Olayı aydınlatacak ses kaydı ortaya çıktı!

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolması olayı ile ilgili Türk polisinin elinde 11 dakikalık ses kaydının olduğu iddia edildi. Ses kayıtlarını değerlendiren güvenlik kaynakları, Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluğa girdikten kısa bir süre sonra saldırıya maruz kaldığını belirtiyor.

Vatan haini söylediği sözlerin bedelini ödeyecek!

Can Dündar 2014'te Cumhuriyet'ye karaladığı köşesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haklarına saldırdığı gerekçesiyle tazminat ödeyecek.

Bu kategorideki diğer haberler