Türkiye iş gücüne katılımı ve istihdamı konusunda son 15 yılda Avrupa Birliği'ne üye 28 ülkeyi geride bırakarak büyük bir başarı elde etti.

Güncelleme: 14.11.2017 16:48

Türkiye iş gücüne katılımı ve istihdamı konusunda son 15 yılda Avrupa Birliği'ne üye 28 ülkeyi geride bırakarak büyük bir başarı elde etti.

Türkiye ekonomik ve teknolojik dönüşümün çok hızlı yaşandığı bir dönemden geçiyor. Bilimsel ve teknolojik gelişmelere ayak uydurmak, beşeri sermaye kaynağı olan insanları bu doğrultuda yetiştirmek de büyük önem taşıyor.

Yeni Şafak'ya yer alan habere göre Genç istihdamını sağlamak ekonomik ve toplumsal yapının devamı, toplumsal refahın sağlanması ve geliştirilmesi açısından son derece önem taşıyor. Bu anlamda ülkelerin öncelikle gençlerin işgücü piyasasına katılmalarını sağlayacak düzenlemeler tasarladığı, eğitim-istihdam ilişkisinin kurulması yönünde adımlar attığı ve sıklıkla da aktif istihdam politikaları ile genç istihdamının sağlanmasına yönelik uygulamalara gittiği görülüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı "Bakanlık olarak şu an gündemimizin birinci maddesi istihdam" açıklamasında bulundu. Bu bağlamda kadınlar, gençler ve engelliler için istihdam olanaklarının güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Türkiye Avrupa'yı geride bıraktı

Özellikle son 10 yılda ortaya konulan istihdam performansına bakıldığında Türkiye'nin Avrupa'da en başarılı ülke olduğu görülüyor.

Bakan Jülide Sarıeroğlu geçtiğimiz gün sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada da Türkiye'nin başarısına işaret etti.

Sarıeroğlu "Gençlerin işgücüne katılımı ve istihdamı konusunda, içeriden ve dışarıdan maruz kaldığımız onca saldırıya rağmen Türkiye son 15 yılda yapılan isabetli reformlarla Avrupa Birliği'ne üye 28 ülkeyi geride bırakarak büyük bir başarı elde etmiştir" açıklamasında bulundu

Çok Okunanlar

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

Şehzade Orhan Osmanoğlu'ndan bomba bir yazı

2. Abdülhamit Han'ın torunu Şehzade Orhan Osmanoğlu istihbarat servisinin önemi ile ilgili çok dikkat çeken bir yazı yazdı. Osmanoğlu 'Aslanlarımız çakal avında..' başlıklı yazısında Sultan Abdülhamid Han'ın kurduğu istihbarat teşkilatını da anlattı.

Paralel manyaklık!

FETÖ örgütünden bir üsteğmen hakkındaki iddianamede mahrem liderlerinden biri şunları söyledi: “Cep telefonlarını son iki rakamlarını 99'a tamamlayacak şekilde kodlayıp kâğıda kaydederdik. Kendi cep telefonumdan asla aramazdım, evime uzak büfelerden kontörlü telefonlardan arıyordum. Birkaç kişiyi arayacağım zaman farklı büfeleri gezerdim.”

Bu kategorideki diğer haberler