Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Türkçü geçinen odaklar Zeytin Dalı Harekatı'nı ve Mehmetçiği karalıyor.

Güncelleme: 14.03.2018 12:19

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Türkçü geçinen odaklar Zeytin Dalı Harekatı'nı ve Mehmetçiği karalıyor.

KORAY TAŞDEMİR

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki hain odaklar, Türkiye düşmanlıklarına devam ediyor. Cumhuriyetçi Türk Partisi milletvekillerinden Doğuş Derya her fırsatta Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmekte sınır tanımıyor. PKK destekçisi Afrika Gazetesi'nin Türk Ordusu'nu işgalci olarak göstermesi bir yana CTP milletvekili Doğuş Derya, meclis kürsüsünden dahi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı faşist olmakla suçlayacak kadar ileri gitti.

Hakaretler yağdırdı

Türkiye'nin Afrin Operasyonuna ağır hakaret eden Derya, yemin töreninde protesto edilirken, Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Ordusu'na karşı; "faşizme karşı omuz omuza" diyerek yemin kürsüsünde küstahça tavır sergiledi. Derya,  aynı şekilde, Afrin Harekatı konusunda ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, AK Parti hükümetinin kanla beslendiğini söyleyerek "Kanla beslenen iktidarlar barış yapmayı beceremezler, savaşa hayır" açıklamalarıyla Türk düşmanlığını açıkça ortaya koydu. Sosyal medyadan büyük tepki çeken vekil hakkında Kıbrıs yönetiminin bir işlem başlatıp başlatmayacağı ise merak konusu oldu.

Çok Okunanlar

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

Şehzade Orhan Osmanoğlu'ndan bomba bir yazı

2. Abdülhamit Han'ın torunu Şehzade Orhan Osmanoğlu istihbarat servisinin önemi ile ilgili çok dikkat çeken bir yazı yazdı. Osmanoğlu 'Aslanlarımız çakal avında..' başlıklı yazısında Sultan Abdülhamid Han'ın kurduğu istihbarat teşkilatını da anlattı.

Paralel manyaklık!

FETÖ örgütünden bir üsteğmen hakkındaki iddianamede mahrem liderlerinden biri şunları söyledi: “Cep telefonlarını son iki rakamlarını 99'a tamamlayacak şekilde kodlayıp kâğıda kaydederdik. Kendi cep telefonumdan asla aramazdım, evime uzak büfelerden kontörlü telefonlardan arıyordum. Birkaç kişiyi arayacağım zaman farklı büfeleri gezerdim.”

Bu kategorideki diğer haberler