Türkiye'de ilk defa bir teknik lisede "gerçek" ve "piyasa geçerliliği olan" yazılım eğitimi başlıyor. Uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirilecek eğitimi alan öğrenciler, tüm dünyada geçerliliği olan 'Uzman Yazılımcı' serfitikasına sahip olabilecek; öğrenciyken çalışıp, para da kazanabilecek. Becerisini kanıtlayanlar iş aramayacak; okul bitmeden iş sahibi olacak.

Güncelleme: 05.07.2017 09:37

Türkiye'de ilk defa bir teknik lisede "gerçek" ve "piyasa geçerliliği olan" yazılım eğitimi başlıyor. Uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirilecek eğitimi alan öğrenciler, tüm dünyada geçerliliği olan 'Uzman Yazılımcı' serfitikasına sahip olabilecek; öğrenciyken çalışıp, para da kazanabilecek. Becerisini kanıtlayanlar iş aramayacak; okul bitmeden iş sahibi olacak.

TEOG sonrası lise tercihlerinin gündemde olduğu şu günlerde, veli tercihlerini etkileyecek çok önemli bir gelişme: İstanbul Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yazılım eğitimlerini meslek profesyonellerine emanet ediyor. Projenin ortakları arasında Acerpro da yer alıyor.

Acerpro desteğiyle Microsoft Imagine Academy üyesi olan okulda piyasa değeri binlerce lira olan sertifika sınavları,eğitim müfredatları ve Microsoft Lisansları öğrencilere ücretsiz veriliyor.Microsoft teknolojilerinin kullanılacağı eğitim, şu an için yazılımı kapsıyor. İlerleyen aşamalarda oyun kodlama, animasyon, mobil uygulama kodlama, tasarım, sosyal medya, dijital pazarlama konularının yanı sıra IOT (Internet Of Things) projeleri de eğitim programına dahil edilecek. Öğrenciler eğitimler sonrası Microsoft tarafından düzenlenen sınavlara ücretsiz olarak girerek 'Microsoft Yazılım Sertifikaları' alabilecek.

Eğitimin uygulama sahasında Acerpro yer alacak

Yazılım Sertifikalarını almaya hak kazanan öğrenciler, Acerpro Bilişim Atölyesi'nde gerçek yazılım projelerinde çalışabilecek. Bu çalışmalardan para da kazanabilecekler. Okul bittiğinde de projeler yapmış, deneyim sahibi, yazılım projeleri geliştirmiş, uzman yazılımcılar olarak mezun olacaklar. Bir çok şirketin ihtiyacını karşılayacak, piyasa koşullarına hemen uyum sağlayabilecek yazılım uzmanları olarak görev alabilecekler. Acerpro Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Acer, projede neden yer aldıklarını şöyle açıklıyor: "Bütün sektörlerin ihtiyacı olan, yazılımcı açığını kapatmak ve teknolojik bir akım başlatmak üzere programa katıldık. Tabi daha çok kendi ihtiyacımız için\u2026 Arkadaşlarımız mezun olduklarında iş aramalarına gerek kalmadan, deneyimli yazılımcı olarak kolayca istihdam edilecekler."

Acerpro, hem Türkiye'de hem de İsviçre'de aktif olarak faaliyet gösteren ve önümüzdeki beş sene içerisinde yaklaşık beş farklı ülkede daha hizmet verecek global bir yazılım şirketi. Özellikle finans ve sigorta sektörüne yönelik geliştirdiği dijital platformlar ile, sektöre teknolojik dönüşüm sağlıyor.

Öğrencilerin tüm eğitim ve sertifika programlarına ücretsiz olarak dahil olabilmeleri için yapmaları gereken TEOG tercihlerinde Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih ederek kayıt olmaları. Tercih etmeyi düşünen öğrenciler ayrıca "bilisimakademisi.com" sitesinde yer alan başvuru formunu doldurabilirler.

Detaylı bilgi http://www.mehmetrifatevyapteml.meb.k12.tr ve http://www.bilisimakademisi.comsitelerinden alınabilir.

Türkmenlerin imkansızlıklar içindeki yardım bekleyişi sürüyor
Cemal Kaşıkçı için gıyabi cenaze namazı kılındı
El dokuma halısının seri üretimle imtihanı
Humuslu Türkmenlerin imkansızlıklar içindeki yardım bekleyişi sürüyor
Asırlardır doğal yöntemlerle pekmez üretiyorlar

Günün diğer manşetleri

Kanser tedavisinde yeni dönem

Bakan Kasapoğlu, kitap fuarını ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Gençlerimizin kitaba olan ilgisi, bizi geleceğimiz adına ümitlendiriyor." dedi.

Kangallar ile kedilerin şaşırtan dostluğu

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde bir ailenin beslediği dört Kangal köpeği ile üç kedinin arasındaki sıra dışı dostluk, görenleri şaşırtıyor.

İstanbul'un millet bahçeleri bugün açılıyor

Hafta sonu 5 millet bahçesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı törenle açılacak. 6 etaplık Zeytinburnu'ndaki Çırpıcı Millet Bahçesi 465 bin metrekare, Baruthane Millet Bahçesi ise 59 bin 719 metrekare alandan oluşmakta.

Çin'de bir lojistik firması

Nasıl bir ayrıştırma...

Ebediyen izindeyiz Ya Resulullah
Özlüyoruz...
30 yıllık sessizliğin ardından...
Bedelli askerlikte kritik tarih belli oldu!
Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat!
Adalet Bakanlığı'ndan flaş talimat
Eski bakanlık çalışanlarına gözaltı
Türkiye karanlık planları bozdu!
Operasyon başarı ile tamamlandı
Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı!
CHP'den bayrağı devraldı
Tehdit gibi çıkış!
Gazze için gösteri düzenlediler
O sürücüye ceza yağdı!
Otobüs şoföründen takdir toplayan davranış
Çok Okunanlar

Milat Gazetesi 1. Sayfa

Yitik kadınlar kendini bulsun diye!

Balıkesir Edremit'te bir okulda yönetici olan Mustafa Süs, ilk kitabında “Yitik Kadınlar”ı anlattı. Süs, kadınlarımızın feministlerin, çağdaşlık adı altında sömürü zihniyetinin boyunduruğuna girdiğini söyledi.

CHP'den bayrağı devraldı

CHP'li Öztürk Yılmaz'ın 'Türkçe Ezan' çıkışının ardından sosyal medyada açıklamalarda bulunan 'Gezi İmamı' İhsan Eliaçık, yeni bir skandala imza attı.

Bakan Soylu açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, otoyollardaki hız sınırlamalarıyla ilgili düzenlemeler yapılabileceğini belirterek, "Otoyollarda belki kilometreyi 5 kilometre daha yukarı çıkaracağız. 125 artı yüzde 10 daha 137.5 bandına taşımaya çalışacağız" dedi.

Bakan Turhan müjdeyi verdi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, "Veri indirme hızının iyileştirilmesi ve erişim hızında tüketici nezdinde şeffaflığın sağlanması amacıyla 1 Ocak 2019 itibarıyla Adil Kullanım Noktası tamamen kaldırılacak" dedi.

Bu kategorideki diğer haberler