2002 yılı öncesinde uygulanan parlamanter sisteminin kan, gözyaşı ve ekonomik krizlerin olduğu dönemler olduğunu hatırlatan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "O dönemlerin Türkiyesi'nden tebessümle hatırlayacağımız hiçbir hatıramız yok. 3 Cumhurbaşkanı adayı ve Kılıçdaroğlu, ülkeyi eski Türkiye'ye döndürmek istiyor. Bunların niyeti bozuk" şeklinde konuştu.

Güncelleme: 13.06.2018 13:46

2002 yılı öncesinde uygulanan parlamanter sisteminin kan, gözyaşı ve ekonomik krizlerin olduğu dönemler olduğunu hatırlatan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "O dönemlerin Türkiyesi'nden tebessümle hatırlayacağımız hiçbir hatıramız yok. 3 Cumhurbaşkanı adayı ve Kılıçdaroğlu, ülkeyi eski Türkiye'ye döndürmek istiyor. Bunların niyeti bozuk" şeklinde konuştu.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği'nin Üsküdar'da düzenlediği iftar sofrasına konuk oldu. AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan, Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti İlçe teşkilat üyeleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen iftar programında konuşan Bakan Canikli, Türkiye'deki son 16 yıllık değişiminin vatandaşlar tarafından çok iyi bilindiğini söyledi. 24 Haziran'ın diğer seçimlerden farklı bir seçim olacağını ifade eden Bakan Canikli, 3 Cumhurbaşkanı adayı ve Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'yi eski parlamenter sisteme döndürmek istediğini vurguladı.

PARLAMENTER SİSTEM HİÇBİR PROBLEMİ ÇÖZMEDİ

Anayasa oylamasının 16 Nisan'da millet tarafından kabul edildiğini dile getiren Bakan Canikli, Türkiye'nin 24 Haziran'dan sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne göre yönetilmesi gerektiğini kaydetti. Bakan Canikli, "Yeni sisteme göre ilk Cumhurbaşkanı 24 Haziran'da seçilecek ama şu an normal olmayan bir şey var. 3 Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu çıkıp şu açıklamayı yaptı: Biz eğer seçllirsek, Meclis'te de yeterli çoğunluğa sahip olursak, milletin kabul ettiği Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini iptal edeceğiz, tekrar eski parlamenter sisteme dönceğiz. Bunların niyeti bozuk. Niyeti bozmuşlar. Niye yaptıklarını bilmiyorum. Bunun mantıklı hiçbir gerekçesi de yok. Parlamenter sistem hiçbir problemi çözmedi. 2002 yılından önce parlamanter sisteminin uygulandığı dönemler kan, gözyaşı ve ekonomik krizlerin olduğu dönemlerdir. 2002 yılı öncesi Türkiyesi'nden tebessümle hatırlayacağımız hiçbir hatıramız yok" dedi.

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Külliye'de kritik görüşme başladı
Trump'a tokat gibi 'DNA' cevabı!
Avustralya büyük 'Kudüs' hatasının eşiğinde!
Başkan Erdoğan'dan çok net 'af' mesajı
Trump'ın sözlerine Erdoğan'dan cevap!
Kaşıkçı olayında yeni arama kararı!
Erken emeklilik tartışmalarına noktayı koydu
Suriye'de YPG ile sıcak çatışma!
Sanayi üretimi beklentileri aştı!
TSK ve Jandarma'da dev operasyon
9 saatlik incelemede dikkat çeken detay!
Milyonları ilgilendiren teklif Meclis'ten geçti
Suudilere şok! Savaş uçağı düştü
Patolojik hal almaya başlayan bir 'sıkıntı'
Olayı aydınlatacak ses kaydı ortaya çıktı!

Evde lunapark!

Süper babaların süper eğlenceli vakit geçiren çocukları olur

Droneların uçaklara çarptığındaki etkisi!

Ohio Üniversitesi'ndeki bilim insanları, droneların uçaklara çarptığındaki etkisini öğrenmek istediler ve çok fazla hasar bırakabileceklerini keşfettiler.

Türk mühendislerden otomotiv sektörüne 'Platooning' aşısı

Türk otomotiv mühendisleri ilk defa büyük dev firmaların yapmaya çalıştığı Platooning adı verilen özellikle tır ve kamyon gibi büyük araçların sürücüsüz şekilde konvoy gibi gidebilmesini sağlayan yüksek teknolojiyi içeren bir sistem üretti.

Ada görünümlü Pertek Kalesi göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Pertek ilçesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Pertek Kalesi, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Vatandaş satın aldığı ürünü 'cep'ten denetleyebilecek! İşte o uygulama

Ticaret Bakanı Pekcan, HKS uygulamasıyla vatandaşlarımız, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisi, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan görebilecek." dedi.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suudlardan ABD'ye tehdit gibi cevap

Kaşıkçı hadisesi nedeniyle Suudi Arabistan'a tepki göstermesi konusunda üzerinde yoğun baskı oluşan ABD Başkanı Trmup'ın tehdit dolu açıklamalarına Suudi Arabistan yönetiminden de aynı tonda bir cevap geldi. Riyad, ABD'nin Kaşıkçı konusunda atacağı adımlara aynı şekilde cevap verileceği bildirdi.

Yeni parti kuruyor! Tarih belli oldu

54. Hükümette Başbakanlık görevini üstlenmiş ve 28 Şubat Darbesinin hedefindeki isim olan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr. Muhammed Fatih Erbakan, yeni kuracağı partinin çalışmalarına hız verdi.

Türkiye karşılıksız kedi bile vermez! 

Ajan Brunson'ın iadesiyle geri adım atıldığını iddia edenlere tepki gösteren Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, “Türkiye karşılıksız bir kedi bile vermez. Büyük devletler arasında al-ver diplomasileri olur. Türkiye'nin ne kazandığı yakın bir zamanda ortaya çıkacaktır” dedi.

Diriliş Ertuğrul'un yayın tarihi açıklandı

TRT 1'in reyting rekortmeni dizisi ''Diriliş Ertuğrul'' yeni sezonunun başlama tarihi gecikince dizinin hayranları tarafından yeni sezonun ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. ''Diriliş Ertuğrul'' dizisi ile ilgili her hafta yeni haber gelişirken, İnternette aramalarda liste başı yeni bölüm fragmanı oldu. Peki Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınladı mı? Yeni sezon ne zaman başlayacak? sorularının cevabı bu haberde.

Bu kategorideki diğer haberler