E- devlet üzerinden her şeyi yaptığınız gibi KYK burs sorgulamalarını yapabilirsiniz. İOKBS burs ücreti ne kadar? İOKBS ilk ödeme ne zaman? 2018 İOKBS sonuçları nasıl öğrenilir? İOKBS kontenjan dağılımı gibi sorularınızın cevabını bu ekrandan öğrenebilirsiniz. Ayrıca MEB'in ilk ve orta öğretim öğrencileri için yaptığı bursluluk sınav sonuçlarını da bizden öğrenebilirsiniz. E Devlet Burs Sorgulama haber ve gelişmelerini hızlı ve detaylı sund

Güncelleme: 09.08.2018 11:43

E- devlet üzerinden her şeyi yaptığınız gibi KYK burs sorgulamalarını yapabilirsiniz. İOKBS burs ücreti ne kadar? İOKBS ilk ödeme ne zaman? 2018 İOKBS sonuçları nasıl öğrenilir? İOKBS kontenjan dağılımı gibi sorularınızın cevabını bu ekrandan öğrenebilirsiniz. Ayrıca MEB'in ilk ve orta öğretim öğrencileri için yaptığı bursluluk sınav sonuçlarını da bizden öğrenebilirsiniz. E Devlet Burs Sorgulama haber ve gelişmelerini hızlı ve detaylı sund

E- devlet üzerinden her şeyi yaptığınız gibi KYK burs sorgulamalarını yapabilirsiniz.  İOKBS burs ücreti ne kadar? İOKBS ilk ödeme ne zaman? 2018 İOKBS sonuçları nasıl öğrenilir? İOKBS kontenjan dağılımı gibi sorularınızın cevabını bu ekrandan öğrenebilirsiniz. Ayrıca MEB'in ilk ve orta öğretim öğrencileri için yaptığı bursluluk sınav sonuçlarını da bizden öğrenebilirsiniz. E Devlet Burs Sorgulama haber ve gelişmelerini hızlı ve detaylı sunduğumuz haberimizi okumayı unutmayın.

Burs sorgulama zor ve karışık bir olaydır, Öğrencilerin kafasını karıştırmadan hızlı ve aradığına hemen ulaşan bir haber hazırladık tüm sorularınıza cevap bu haber de. internette can sıkıcı ve karmaşık sorgulamalara biz de karşı olduğumuz için net,açık, ve kolay olması öğrencilerin ilk isteği. haberimzide burs sorgulamalarınızı en kolay ve kafanıza takılan sorulara en net cevabı bulabilrisniz.

2018 İOKBS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR

2018 - 2019 eğitim yılı içinde MEB tarafından yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sonuçları "http://www.meb.gov.tr" ve "http://odsgm.meb.gov.tr" internet adreslerinde ilan edilecek. Sonuçlar adreslere posta yoluyla gönderilmeyecek ve bu iki site dışında hiç bir yerden açıklanmayacak.

İOKBS KONTENJAN DAĞILIMI

Kontenjan Dağılımı şu şekilde yapılır;

1) Her yıl tespit edilen parasız yatılılık veya bursluluk kontenjanlarının;

a) %10'u Kanunlarla Özel Hak Tanınan Öğrencilere,

b) %5'i Bakanlığa bağlı resm\u00ee okul veya kurumlarda kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışan, emekli olan ya da vefat eden öğretmenlerin öğrenci olan çocuklarına, c) %5'i ailesinin oturduğu yerleşim biriminde ortaokul, özel eğitim ortaokulu veya imamhatip ortaokulu bulunmayan öğrencilere,

ç) %80'i (a), (b) ve (c) bentleri dışındaki diğer öğrencilere, ayrılır

2) Birinci fıkradaki kontenjanlardan; (a) ve (c) bentlerinde belirtilen kontenjanların dolmaması halinde kalan kontenjan diğer öğrencilere ayrılan %80'lik kontenjana ilave edilir. Öğretmen çocuğuna ayrılan %5'lik kontenjanın dolmaması halinde ise kalan kontenjan öğretmen dışındaki Bakanlık merkez, taşra ve yurtdışı kadrolarında çalışan diğer eğitim personelin çocukları için kullanılır, buna rağmen dolmaması halinde kalan kontenjan %80'lik kontenjana ilave edilir.

İOKBS BURS ÜCRETİ NE KADAR VE İLK ÖDEME NE ZAMAN?

Bursluluk ücretleri bir sene de 4 defa ödenmektedir. Yani 3 aylık dönemlerle bursluluk paranızı alırsınız. Bursluluk ücretleri yaklaşık olarak şu aylarda ödenmektedir: Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim. Yani burs paralarınızı 3 ayda 1 defa alırsınız.

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabildiği bu burs bir öğrenci için çok değerli bir miktardır. 2018 İOKBS burs ücretin 648.04 TL

DİPLOMA NOTUNA GÖRE BURS

İstanbul'da eğitim veren üniversitede, lisansüstü program başvuruları başladı. Başvuran adaylara, diploma notuna göre burs alma olanağı tanınıyor.
Lisansüstü programlara başvurular başlıyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde lisansüstü eğitim almak isteyenlere diploma notuna göre burs imkanı sağlanıyor. Üniversitede tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarına başvurularda toplu başvurular, üstün başarılı, TÜBİTAK'ta görev yapanlar gibi birçok kategoride burslar verilebiliyor.

Detaylı bilgi üniversitenin internet sitesinde edinilebilir.

2018 İOKBS kontenjanları merak edilirken  İOKBS burs ücretleri de aranıyor. Haberimizde İOKBS sonuç sorgulama ekranı linkini ve MEB tarafından yapılan kontenjan ve burs ücretleri hakkındaki son açıklamaları bulabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
ABD'nin kararına Rusya'dan misilleme
Firar eden asker AVM'de dehşet saçtı!
Kaşıkçı cinayetine ilişkin yeni görüntüler!
Adnan Oktar operasyonunda ikinci dalga! 
ABD Meclisi'nden Suud'a soğuk duş
Bodrum'daki faciadan korkunç kareler!
Cinayetin ardından, Selman 'kurnazlığı'!
Erdoğan ile Trump arasında kritik görüşme
Günün Ayeti, Hadisi, Duası
Merkel'den S. Arabistan'a rest!
Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama
Bakandan İstanbul'a 'dev proje' müjdesi
ABD Senatör, Prens Selman'ı hedef aldı!
Kartal deplasmanda yıkıldı! 2-0
Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi

'Türkiye muz cumhuriyeti değildir'

Kuveyt Parlamento Başkanı Merzuk el Ghanim : “Buradan Türkiye'yi hedef almak isteyenlere sesleniyoruz. Başaramayacaksınız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir.”

Türkiye neden hedef?

Alev Alat'lı : “Türkiye kendisine biçilen rolü oynamıyor. Sadece oynamamakla kalmıyor, bir de seslendiriyor “oynamayacağım” diye. Mesele bu.”

Sanki bugünü anlatıyor...

"Milleti Osmaniye diyerek, Bizi Hintli, Özbek, Türkistanlı, Afrikalı Müslümanlarla bağımızı kesmek istiyorlar. Yani diyorlar ki. Siz hudutlarınızla sınırlısınız. Bunları diyenler maaşlarını Fransa'dan, İngiltere'den alıyorlar."

Polisten HDP'li vekile soğuk duş!

Beraberindeki grupla PKK'lı teröristin cenazesine katılmak isteyen HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'e güvenlik şube müdürünün tepkisini içeren görüntüler ortaya çıktı.

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin açıklama yaptı.

Prens Selman Siyonizm'in emrinde

Milat'a konuşan Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu, Siyonizm'e adapte olan Suudi Prens Salman'a, yeni Filistin haritasına tüm Arap ülkelerini ikna etme görevi verildiğini belirterek “Kaşıkçı da bu projenin önünde engel görüldüğü için öldürüldü” dedi.

Günün Ayeti, Hadisi, Duası

Günün Ayetini, Hadis-i Şerifini ve Duasını sayfamızdan okuyabilirsiniz...

Bu kategorideki diğer haberler