Avrupalıların seçim kampanyalarını Türkiye karşıtlığı üzerine kurmaları, Türkiye'nin AK Parti ile birlikte dünyada söz sahibi olmasına bağlanıyor. Avrupalılar Türkiye'nin ayağa kalkması karşısında adeta çılgına dönüyor.

Güncelleme: 07.09.2017 08:57

Avrupalıların seçim kampanyalarını Türkiye karşıtlığı üzerine kurmaları, Türkiye'nin AK Parti ile birlikte dünyada söz sahibi olmasına bağlanıyor. Avrupalılar Türkiye'nin ayağa kalkması karşısında adeta çılgına dönüyor.

KORAY TAŞDEMİR

Türkiye'nin AK Parti ile birlikte dünyada söz sahibi konumuna yükselmesi Avrupa'nın rahatsızlığını her geçen gün artırıyor. Türkiye politikalarını 'Ne ayağa kalksın ne de yere düşsün" mantığı üzerine kuran Avrupa devletleri, Türkiye'nin Ortadoğu'da kendini göstermesi, ekonomik başarıları ve istikrarlı yönetimi karşısında adeta çılgına dönüyor. Avrupalı siyasilerin seçim çalışmalarında Türkiye aleyhine sarf ettiği sözler ve iktidarı Türkiye karşıtlığı üzerinden elde etmeye çalışmaları da Türkiye'nin artık eskisi gibi gündemi belirlenen değil, gündemi oluşturan bir ülke olduğunu kanıtlar nitelikte.

Almanya'da gündem Türkiye

Almanya'da genel seçimler öncesi televizyonda kozlarını paylaşan Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) lideri ve başbakan adayı Martin Schulz'un Türkiye karşıtlığında birbirleriyle yarışmaları Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu kanıtlar nitelikte. Karşı karşıya geldikleri televizyon programında kendi ülkelerinin iç sorunlarını konuşmak ve vaatlerini bu minval üzerine sıralamak yerine Türkiye karşıtlığı üzerinden prim yapma derdinde olan alman siyasiler, farkında olmadan Türkiye'nin büyüklüğünü kabul ediyorlar. Düelloda Schulz, "Türkiye'nin AB'ye üyelik müzakerelerini sona erdiririm" demesi üzerine Merkel, AB ortaklarıyla müzakereleri sonlandırmayı ele alacaklarını, ancak nihai bir karar için oybirliği gerektiğini söylemişti.

Eyalet seçimlerinde belirleyici ülke

24 Mart 2017 tarihinde Almanya'nın Saarland Eyaletinde, Eyalet Parlamentosu seçimlerinde dahi Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan belirleyici oldu. Seçim öncesi yapılan anketlere göre Hırıstiyan Demokrat Birlik Partili (CDU) Eyalet Başbakanı Annegret Kramp-Karrenbauer'in koltuğu ciddi bir biçimde sallanıyordu. Kramp-Karrenbauer de Türkiye oynamaktan geri durmadı. Zaten çok az bir Türk nüfusunun olduğu ve hiçbir Türk'ün bu eyalette herhangi bir etkinliğe katılmayı aklının ucundan bile geçirmediği halde Kramp- Karrenbauer, kapılarının Türk politikacılara kapalı olduğunu ilan etti. Saarlandlı seçmenler de eyalet Başbakanı'nın bu yaklaşımını adeta ödüllendirdi. Seçimlerden CDU en güçlü parti olarak çıktı. Annegret Kramp-Karrenbauer koltuğunu korudu.

En etkin Müslüman liderler listesine Erdoğan damgası!
Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
MEB'den yeni uygulama
İran'dan ABD'ye gözdağı!
PKK'nın sözde sorumlusu yakalandı!
Kaşıkçı'nın nişanlısından Erdoğan paylaşımı
BM: Türkiye'den talep gelirse...
ABD'den tehdit gibi 'Kaşıkçı' çıkışı!
Bulunan sır araçtan iki bavul çıktı!
AP'den Kaşıkçı açıklaması
Özil'den takdire şayan paylaşım
'Kaşıkçı' olayındaki sır araç inceliyor!
Bakan Albayrak'tan 'bütçe' açıklaması!
Bomba iddia! Kaşıkçı'nın cesedi bulundu
Başkan Erdoğan'dan öğretmenlere müjde!
Eğitimde yeni dönem başlıyor!
FETÖ'cüler Yunan gibi yüzerek kaçıyor!

Japon suşisine Türk orkinosu

Akdeniz açıklarında avlandıktan sonra Ege ve Akdeniz kıyılarındaki çiftliklerde büyütülen orkinos ihracatından yılın 9 ayında 56,6 milyon dolar gelir elde edildi.

'Türkiye muz cumhuriyeti değildir'

Kuveyt Parlamento Başkanı Merzuk el Ghanim : “Buradan Türkiye'yi hedef almak isteyenlere sesleniyoruz. Başaramayacaksınız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir.”

Türkiye neden hedef?

Alev Alat'lı : “Türkiye kendisine biçilen rolü oynamıyor. Sadece oynamamakla kalmıyor, bir de seslendiriyor “oynamayacağım” diye. Mesele bu.”

Sanki bugünü anlatıyor...

"Milleti Osmaniye diyerek, Bizi Hintli, Özbek, Türkistanlı, Afrikalı Müslümanlarla bağımızı kesmek istiyorlar. Yani diyorlar ki. Siz hudutlarınızla sınırlısınız. Bunları diyenler maaşlarını Fransa'dan, İngiltere'den alıyorlar."

Polisten HDP'li vekile soğuk duş!

Beraberindeki grupla PKK'lı teröristin cenazesine katılmak isteyen HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'e güvenlik şube müdürünün tepkisini içeren görüntüler ortaya çıktı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Kaşıkçı'nın nişanlısından Erdoğan paylaşımı

Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Bahçeli: Yerelde ittifak bitmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada gündemi sarsan ifadeler kullandı. Bahçeli "Yerel seçimlerde ittifak beklentimiz kalmamıştır" dedi.

Hitler'li, Stalin'li dönemde yazılan ‘andımız' çocuklara dayatılamaz! Gericiliğe hayır

Danıştay'ın, kendini hükümetin yerine koyarak aldığı ‘Andımız' kararı, her kesimden tepki çekti. Karar, Türkçe Ezan'ı ve Andımız'ı yazan Reşit Galip'in ruhunun hortlatılması olarak yorumlandı.

Bahçeli'nin ittifak çıkışına Erdoğan'dan cevap

Başkan Erdoğan AK Parti Grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan "yerel seçimlerde madem ki 'biz yolumuza' diyorlar biz de 'herkes kendi yoluna' deriz" dedi.

Bu kategorideki diğer haberler