İddiaya göre Kuzey Kore, geçen sene test esnasında yanlışlıkla kendini vurdu.

Güncelleme: 04.01.2018 17:15

İddiaya göre Kuzey Kore, geçen sene test esnasında yanlışlıkla kendini vurdu.

Şark'ul Avsat'ın haberine göre, The Diplomat'ın yanı sıra, CNBC ve Daily Mail gazetesinde de yer aldı.

Haberde, Pukchang askeri üssünden fırlatılan Hwasong-12/KN17 türü orta menzilli balistik füzenin, kalkışından çok kısa bir süre sonra arızalandığı ve başkentten iki saat uzaklıktaki Tokchon şehrine düştüğü bilgisi yer aldı. 

O dönemde, füze denemesinin başarısız olduğu bildirildi, ancak daha önce Hwasong-12'nin nüfusun yoğun olduğu bir şehre düştüğü bilinmiyordu.

Fabrika ve tarım alanlarına düştü
Dergi, uydu görüntülerinden alınan bilgiyi şu sözlerle aktardı, "Puckhang askeri üsten fırlatılan füze, f Tokchon şehrinde fabrika ve tarım alanlarının olduğu alana düştü."

Kore yarımadası üzerinde nükleer bir savaş olasılığı, geçen yıl uluslararası medyada manşetlerde yer aldı.

Ancak, birçok analist bir nükleer kaza riskinin Pyongyang'ın güvenlik sistemleri için daha büyük bir tehdit oluşturabileceğine inanıyor.

Çok Okunanlar

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

Şehzade Orhan Osmanoğlu'ndan bomba bir yazı

2. Abdülhamit Han'ın torunu Şehzade Orhan Osmanoğlu istihbarat servisinin önemi ile ilgili çok dikkat çeken bir yazı yazdı. Osmanoğlu 'Aslanlarımız çakal avında..' başlıklı yazısında Sultan Abdülhamid Han'ın kurduğu istihbarat teşkilatını da anlattı.

Paralel manyaklık!

FETÖ örgütünden bir üsteğmen hakkındaki iddianamede mahrem liderlerinden biri şunları söyledi: “Cep telefonlarını son iki rakamlarını 99'a tamamlayacak şekilde kodlayıp kâğıda kaydederdik. Kendi cep telefonumdan asla aramazdım, evime uzak büfelerden kontörlü telefonlardan arıyordum. Birkaç kişiyi arayacağım zaman farklı büfeleri gezerdim.”

Bu kategorideki diğer haberler