Taksim'de başına yorgun mermi isabet eden Cezayirli felsefe öğretmeni Benkaida Oumelkhır, yoğun bakımdan çıktı. Genç kadın kısmen de olsa konuşmaya başladı

Güncelleme: 05.09.2017 09:47

Taksim'de başına yorgun mermi isabet eden Cezayirli felsefe öğretmeni Benkaida Oumelkhır, yoğun bakımdan çıktı. Genç kadın kısmen de olsa konuşmaya başladı

İstanbul'a diş tedavisi için gelen ve yorgun mermiyle başından vurulan 27 yaşındaki Cezayirli felsefe öğretmeni turist Benkaida Qumelkhır'ın tedavisi bir fizik tedavi merkezinde sürüyor. 14 Mayıs'ta Harbiye'deki klinikte diş çekimi yapılan Benkaida Qumelkhır ve nişanlısı, Taksim Meydanı'na doğru yürüdükleri sırada Harbiye tarafından gelen bir yorgun mermiyle neye uğradıklarını şaşırdı. Mermi genç kadının başına isabet etti. Nişanlısı Muhammet Bafoubu, Benkaida'nın narkozdan dolayı bayıldığını zannederek yerden kaldırmak istedi ancak başındaki kanı görünce hemen sağlık ekiplerine haber verdi. Aradan geçen zamana rağmen nereden geldiği hala tespit edilemeyen yorgun bir mermi nedeniyle ağır yaralanan Benkaida Qumelkhır, Haseki Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alındı. Genç kadın 3 ay sonra kendine geldi. Tam olmasa da konuşmaya başladı. Olayla ilgili bir şey hatırlamıyor. Fizik tedavi için İzmit'te bir hastanede tedavi görüyor. Merminin nişanlısının kafatasına saplanıp omuriliğine kadar indiğini ve merminin çıkarılamadığını belirten nişanlısı Muhammet Bafoubu, "Havadan gelen bir merminin kafasına saplandığını öğrendim. Biz sadece diş tedavisi ve bir sürelik otel masrafları için yanımızda para getirmiştik. Ücretini kendimiz karşılayarak tedavi oluyoruz. Turist olarak geldiğimiz İstanbul'da adeta hayatımız altüst oldu. Türkiye'den yardım bekliyoruz" dedi. Öte yandan İstanbul polisinin maganda kurşunuyla ilgili çalışmaları da sonuçsuz kaldı.

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Konsolos'un konutundaki arama iptal edildi
Veliaht Prens cinayeti inkar etti
Ömer Çelik açıkladı! Erdoğan affetti
CNN'den tüyler ürperten iddia
Kaşıkçı suikastinde flaş gelişme
12 ilde FETÖ operasyonu
FETÖ'nün futbol yapılanması davasında flaş gelişme
4 üniversitede operasyon: 20 gözaltı
Külliye'de kritik görüşme
Trump'a tokat gibi 'DNA' cevabı!
Avustralya büyük 'Kudüs' hatasının eşiğinde!
Başkan Erdoğan'dan çok net 'af' mesajı
Trump'ın sözlerine Erdoğan'dan cevap!
Erken emeklilik tartışmalarına noktayı koydu
Suriye'de YPG ile sıcak çatışma!

Evde lunapark!

Süper babaların süper eğlenceli vakit geçiren çocukları olur

Droneların uçaklara çarptığındaki etkisi!

Ohio Üniversitesi'ndeki bilim insanları, droneların uçaklara çarptığındaki etkisini öğrenmek istediler ve çok fazla hasar bırakabileceklerini keşfettiler.

Türk mühendislerden otomotiv sektörüne 'Platooning' aşısı

Türk otomotiv mühendisleri ilk defa büyük dev firmaların yapmaya çalıştığı Platooning adı verilen özellikle tır ve kamyon gibi büyük araçların sürücüsüz şekilde konvoy gibi gidebilmesini sağlayan yüksek teknolojiyi içeren bir sistem üretti.

Ada görünümlü Pertek Kalesi göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Pertek ilçesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Pertek Kalesi, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Vatandaş satın aldığı ürünü 'cep'ten denetleyebilecek! İşte o uygulama

Ticaret Bakanı Pekcan, HKS uygulamasıyla vatandaşlarımız, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisi, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan görebilecek." dedi.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Ben sana özgürlüğü veriyorum, sen de bana özgünlüğü ver çocuk!

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenler ve onların kalpten verdikleri emek… Takdire şayan, idealist bir öğretmen olan Emel Arığ Işık ile Türkiye'de yaygınlığı her geçen sene artan okul öncesi eğitimi konuştuk. Meslekte çocukların basmakalıp etkinliklerle değil; hayal dünyasını harekete geçirecek faaliyetlere yönlendirilmesinin öneminden sıkça bahseden Emel Hanım, başarının sanattan ve bilimden geçtiğini ve en büyük datanın, verinin içimizde olduğunu söyledi.

Erken emeklilik tartışmalarına noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada erken emeklilik konusuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Olayı aydınlatacak ses kaydı ortaya çıktı!

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolması olayı ile ilgili Türk polisinin elinde 11 dakikalık ses kaydının olduğu iddia edildi. Ses kayıtlarını değerlendiren güvenlik kaynakları, Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluğa girdikten kısa bir süre sonra saldırıya maruz kaldığını belirtiyor.

Vatan haini söylediği sözlerin bedelini ödeyecek!

Can Dündar 2014'te Cumhuriyet'ye karaladığı köşesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haklarına saldırdığı gerekçesiyle tazminat ödeyecek.

Bu kategorideki diğer haberler