Uluslararası camiada karşılaştığı krizlerde Türkiye aleyhine saf tutmayı adet haline getiren CHP, Amerika ile yaşanan vize kısıtlaması krizinde de ABD'nin tarafında yer aldı.

Güncelleme: 11.10.2017 09:09

Uluslararası camiada karşılaştığı krizlerde Türkiye aleyhine saf tutmayı adet haline getiren CHP, Amerika ile yaşanan vize kısıtlaması krizinde de ABD'nin tarafında yer aldı.

KORAY TAŞDEMİR

AK Parti iktidarını Amerikancı olmakla suçlayan tatlı su solcusu CHP'liler, ABD'nin Türkiye'ye yönelik vize kısıtlaması kararı karşısında Amerika'nın yanında saf tuttu.

Sözde eski diplomat olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz'ın konuyla ilgili Türkiye'yi eleştirmesi büyük tepki çekti. AK Parti iktidarlarını Amerikancı olmakla suçlayan CHP'nin son yaşanan vize kısıtlaması krizi karşısında tam Amerikancı olarak Türkiye'nin Rusya ile yakınlaşmasını eleştirmesi büyük tepki topladı.

Türkiye'nin dış politikasını hedef aldı

Türkiye'den ziyade Amerika'nın çıkarlarının savundan ve bir müstemleke valisi gibi konuşan CHP'li Öztürk'e,  genel başkan Kılıçdaroğlu'ndan cevap gelmedi.  TBMM'de düzenlediği basın toplantısında ABD'nin Türkiye'yi hedef alan eylemlerinden daha çok Türkiye'yi eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Türkiye'nin Ortadoğu'daki milli çıkarları için uluslararası ilişkilerde oluşturduğu denge ve alternatif politikalarını hedef aldı. Türkiye'nin Batı'dan ve NATO'dan uzaklaştığı, Rusya'ya yaklaştığı, dış politikanın ABD ve AB ile ilişkileri sıkıntıya soktuğunu savunan Yılmaz, tansiyonu düşürmek için yol haritası oluşturulması gerektiğini de söylemekten de geri kalmadı.

CHP daha önce de Almancı olmuştu

CHP'liler bundan önce de Türkiye'nin Almanya ile yaşadığı sıkıntıları fırsat bilip Almanya yanında saf tutarak Alman yalanlarına çanak tutmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alman Focus dergisi muhabiri Frank Nordhausen'e verdiği röportajda, Uzun zamandır Türkiye'de şu an hiç kimse için güvenlik garantisi olmadığını söylüyorum. Tabii ki devlet terör örgütlerinin propagandalarına karşı önlem almalı. Maalesef yasaların geçmediği, adaletin olmadığı bir dönemde yaşıyoruz. Dünyanın güvenini yeniden sağlamak için Türkiye'nin yine demokrasiye dönmesi gerekir" ifadelerini kullanarak,   Türkiye'de tatil yapacak Alman turistlere dönük bir güvenlik riskinin söz konusu olduğunu söylemişti.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
Trump'tan Türkiye'ye 'İdlib' teşekkürü!
Kredi borcu olanlara fırsat!
'Irak ve Suriye'de terör tehdidi devam ediyor'
İngiliz muhalefetinden 'Filistin'i tanıma' sözü!
'İnsanlığın kalbi olması beklenen BM'nin nabzı atmıyor'
Geleceğin mesleklerine ilgi duyan gençlere destek!
30 yıllık 'kedicik'ten müthiş Adnan Oktar iddiası
Yerli zırhlıya mükemmel takviye! Düşmanlar saklanamayacak...
ABD duyurdu: Üç ülkeden de çekeceğiz
FETÖ'cü Öksüz ABD'nin de radarında!
Katil Esed rahat durmuyor! İdlib'de sular yeniden ısındı...
Çin, ABD ile bu şekilde savaşacak! Yatırımlar genişliyor...
İran-AB ilişkileri ABD'ye inat gelişiyor!
AK Parti'den MHP'nin af teklifine flaş yorum
Türkiye bir numara olacak! 13 tane daha geliyor

Türkiye'nin EURO 2024 tanıtım videosu yayınlandı

Türkiye'nin EURO 2024 tanıtım videosu yayınlandı.

Azerbaycan'ın milli mühimmatına ASELSAN aklı

ASELSAN tarafından üretilen lazer güdüm kiti, Azerbaycan'ın geliştirdiği milli mühimmata başarıyla entegre edildi.

İslamiyeti kabul eden Norveç'li genç gözyaşlarını tutamadı

Norveç'te İslamiyete geçen gencin yaşadığı duygu seli ve gözyaşlarının sicim gibi akışı,

OYUN SÖZÜ. Birinci Bölüm: Çanakkale

Bu kazadan sağ çıktı!

Bu kazadan sağ çıktı.

Çok Okunanlar

Kurtlar Vadisi Pusu ne zaman başlayacak?

TV ekranlarının efsaneleşmiş dizisi Kurtlar Vadisi Pusu'nun izleyenleri, merakla başlayacağı tarih bekliyor. Çıktığı ilk günden bu yana sahneleri ve komplo teorileriyle akıllara kazınan efsane dizinin yeni yayın hayatına başlama tarihini sabırsızlıkla bekleyenler için araştırdığımız bu haber tam aradığınız soruların cevabını verecek. Kurtlar Vadisi Pusu ne zaman başlayacak? Neden başlamıyor? KVP yeni sezonda hangi isimle gelecek? KVP'nin konusu ne olacak? gibi sorularınız bu haberde cevap buluuyor.

'Boğazımıza bıçak dayadılar, görüşe olmayacak!'

Çin Ticaret Bakanı Yardımcısı Shouwen, ABD'nin ekonomik saldırıları karşısında görüşme yoluna giremeyeceklerini ifade ederek, "ABD ülkemizin boğazına bıçak dayamışken bu savaşın çözümü konusundaki görüşmeleri sürdüremeyiz" dedi.

Çok sert çıktı: Derhal bırak!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "İsrail'e olası barış anlaşmasını tehlikeye atacak siyasetini derhal bırakması çağrısında bulunuyorum. İsrail'in bu yolda devam etmesi yanlış." dedi.

Gelinim Mutfakta yarışmasının birincisi kim oldu? 25 Eylül 2018

Kanal D ekranlarında yayınlanan yarışma programı Gelinim Mutfakta 25 Eylül çeyrek altın ödülü kimin oldu? Ekranların sevilen yarışmasında bu soru yanıtını arıyor. Detayları haberimizden okuyabilirsiniz.

Sedanur cinayetinde şok gelişme!

Sedanur'un cansız bedenine ulaşıldıktan sonra Müge Anlı'nın programına katılan Himmet Uç da çelişkili ifadelerinden dolayı gözaltına alındı. Otopsi raporu tam kesinleşmeyen Sedanur'un cinsel istismara uğradığı tahmin ediliyor.

Bu kategorideki diğer haberler