Kılıçdaroğlu'nun, Erdoğan'ın ailesi ile ilgili iddiaları fos çıkınca, CHP bu kez de kelime oyunu ile durumu kurtarmaya çalıştı.

Güncelleme: 02.12.2017 09:15

Kılıçdaroğlu'nun, Erdoğan'ın ailesi ile ilgili iddiaları fos çıkınca, CHP bu kez de kelime oyunu ile durumu kurtarmaya çalıştı.

HABER MERKEZİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesinin yurtdışına para gönderdiği iddiası da diğerleri gibi yalan çıktı. CHP'liler bu kez de "yurtdışına para gönderildi" iddiasını bir kenara bırakıp asılsız iddialarının üzerini örtmek için 'Para trafiği' demeye başladı.
 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Salı günkü grup toplantısında gösterdiği bazı belge ve dekontları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve iddiaya muhatap olan kimselerin avukatı olan Ahmet Özel'in savcılığa teslim etmesi ve basına dağıtması yönündeki ısrarına kulak tıkayan CHP'liler, kamuoyu baskısı karşısında sonunda belgeleri basınla paylaştı. Belge olduğunu iddia ettikleri dosyaları basınla paylaşan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, açıklaması da CHP'nin yine iddiasından çark ettiğini gözler önüne serdi.  Tezcan, açıklaması sırasında, Kılıçdaroğlu'un yurtdışına para gönderildi iddiası yerine para transferi ifadesini kullanmayı tercih etti.  Kılıçdaroğlu başından itibaren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çocuklarının, dünürünün, eniştesinin ve kardeşinin yurt dışında kurulmuş şirketlere milyon dolarlar ile ifade edilen para aktarıldığını iddia etmiş ve bu konuda bazı dekontlar göstermişti. Ancak gelinen noktada, CHP'liler, 'yurtdışına para gönderildi' iddiasından vazgeçip iddialarını 'para transferleri' olarak açıklamaya başladılar.

ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Çukur'dan kötü haber! Hayranları şokta!
Bakan duyurdu: 1600 hakim savcı alınacak!
Made in China! Yapay ay gönderecekler...
Fransa'dan 'tokat gibi' karar!
Finansal Akbaba'dan faiz artışı sinyali!
TÜPRAŞ ABD ile masada!
Bu tuzağa düşmeyin! Atm'de kopyalayıp...
Siyasetin hanımefendisi Hakk'a yürüdü
Yurt genelinde hava durumu
Darbeci Sisi'nin suç ortağı 'Fransa'!
Ara Güler hayatını kaybetti
Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar
FETÖ'nün silah fabrikası hala faaliyette!
Siyonistler belgeseli bile hazmedemedi
CHP'de toplu istifa
Suudi Arabistan'a şok! ABD harekete geçti

Trafiğin yoğunluğuna muhteşem çözüm

San Franciscoda Golden Gate köprüsünde, trafiğin yoğun olduğu vakitte şeritleri değiştiriyorlar...

Bilimin hayatımızdaki önemi

Parkinson hastası amcanın beyin pili kapalı ve açıkken kayıt edilen görüntüleri..Bilimin ne kadar müthiş bir şey olduğunu ve hayatımızda ne kadar büyük yeri olduğunun ispatı.

Baba güven demek!

Sakatlanan oğlunun kolundan tutup bitiş çizgisine ulaşmasını sağlayan baba. 1992 Olimpiyatları Derek Redmond

Bugatti hız testi

Bir Bugatti'nin motorunu test etmek istiyorsanız, yolu tamamen boşaltmanız gerekir.

Atla drift yapılır mı?

Atla drift yapan kovboy.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Ses kaydı gündeme bomba gibi düştü

Cemal Kaşıkçı'nın işkenceyle öldürüldüğüne dair ses kayıtları ortaya cıktı. Ses kaydında Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” ve “Yaşamak istiyorsan sus!” gibi sözler söylüyor.

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

Siyonistlerin yeni hizmetkarı!

Yahudilere yakınlığıyla bilinen Fas Kralı 6. Muhammed, bir hizmete daha imza attı. Kral, Nazilerin gerçekleştirdiği Yahudi soykırımı iddialarını içeren Holokost'un lise eğitim müfredatına eklenmesi için talimat verdiği öğrenildi.

Bu kategorideki diğer haberler