Milli iradeyi tanımayan ve her seçim sonrası kargaşa çıkarmaya çalışan CHP hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen dilekçede bazı partililerin "Anayasal haklarını ihlali" ve "Görevi kötüye kullanma" gerekçesiyle cezalandırılmaları istendi.

Güncelleme: 06.11.2017 09:13

Milli iradeyi tanımayan ve her seçim sonrası kargaşa çıkarmaya çalışan CHP hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen dilekçede bazı partililerin "Anayasal haklarını ihlali" ve "Görevi kötüye kullanma" gerekçesiyle cezalandırılmaları istendi.

KORAY TAŞDEMİR / İSTANBUL

7 dönemdir üst üste seçimleri kazanamayan ve her seçim sonrası itiraza başvuran CHP'nin 'Oy Hırsızlığı' belgelendi.  Ataşehir, Şişli, Beşiktaş, Kadıköy belediyelerinde birbiri ardına patlayan yolsuzluk skandalları ve rezidansların altında ezilen CHP, bu kez de sahte delege krizi ile çalkalanıyor. Anamur İlçe Başkanlığı Delege seçimlerine şaibe karıştırıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Seçimlerin iptali için savcılığa suç duyurusunda bulunan partililer,  CHP'nin kongresinde yapılan usulsüzlüklere ilişkin, parti içi seçimlere hile karıştırma suçunu işleyenlerin cezalandırılması talep etti.

Seçime katılmadı, imzayı başkası attı

CHP kongresinde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle Anamur Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurulan suç duyurusunda, "29 Eylül Cuma günü saat 14:30-16:30 arası yapılacak olan Akdeniz Mahallesi delege seçimlerinde Arif oğlu 1934 doğumlu Hasan Güzel isimli şahıs 28 Eylül Perşembe günü saat 07:00'de otobüs ile tedavi amaçlı Ankara'ya gitmiştir. Burada olmamasına rağmen imzaları başkaları tarafından atılarak yetkili kişilerce oy kullandırılmıştır" denildi.

Anamur Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen dilekçede, "Seçim mahallinde İlçe Başkanı Ayhan Güven, İlçe Yöneticisi Ali Demirbaş, Ali Öztürk ve Adil Türhan isimli şahıslar bulunmakta iken Hasan Güzel Ankara'da Arif Güzel de yok dediğimde; hayır oyu kullanıp şimdi gitti demişlerdir. Eski Belediye Başkan Aday Adayı Ayhan Güzel'in babası yerine orada olmamasına rağmen oy kullanan evrakta sahtecilik yapan şahıslardan şikayetçiyim." ifadeleri yer aldı.

Sorumlular derhal cezalandırılmalı

Şüphelilerin seçimlere katılmadan oy kullandığı belirtilen suç duyurusunda "Telefon yer tespitleri yapıldığında veya Ayhan Güzel telefonundan arandığında babasının nerede olduğu sorulduğunda ya da Hasan Güzel'in TC kimlik numarası girilip Ankara'da yaptırmış olduğu tahlil sonuçları ile gerçek açığa çıkacaktır. Ayrıca Anamur Otogarı kayıtlarında Ankara iline ne zaman gittiği açıktır"  ifadelerine yer verildi.  

Kongreye katılmayanların kişilerin oy kullanmasının yasal olmadığına dikkat çeken müşteki ifadesinde  "İlgili seçimde görev bakımdan sorumlu olan şahısların imza örneklerinin alınarak suç unsuru olan imzalı listelerin ivedi olarak muhafaza altına alınmasını ve şüphelilerin cezalandırılmasını saygılarımla arz ederim" şeklinde olduğu ortaya çıktı.

En etkin Müslüman liderler listesine Erdoğan damgası!
Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
MEB'den yeni uygulama
İran'dan ABD'ye gözdağı!
PKK'nın sözde sorumlusu yakalandı!
Kaşıkçı'nın nişanlısından Erdoğan paylaşımı
BM: Türkiye'den talep gelirse...
ABD'den tehdit gibi 'Kaşıkçı' çıkışı!
Bulunan sır araçtan iki bavul çıktı!
AP'den Kaşıkçı açıklaması
Özil'den takdire şayan paylaşım
'Kaşıkçı' olayındaki sır araç inceliyor!
Bakan Albayrak'tan 'bütçe' açıklaması!
Bomba iddia! Kaşıkçı'nın cesedi bulundu
Başkan Erdoğan'dan öğretmenlere müjde!
Eğitimde yeni dönem başlıyor!
FETÖ'cüler Yunan gibi yüzerek kaçıyor!

Japon suşisine Türk orkinosu

Akdeniz açıklarında avlandıktan sonra Ege ve Akdeniz kıyılarındaki çiftliklerde büyütülen orkinos ihracatından yılın 9 ayında 56,6 milyon dolar gelir elde edildi.

'Türkiye muz cumhuriyeti değildir'

Kuveyt Parlamento Başkanı Merzuk el Ghanim : “Buradan Türkiye'yi hedef almak isteyenlere sesleniyoruz. Başaramayacaksınız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir.”

Türkiye neden hedef?

Alev Alat'lı : “Türkiye kendisine biçilen rolü oynamıyor. Sadece oynamamakla kalmıyor, bir de seslendiriyor “oynamayacağım” diye. Mesele bu.”

Sanki bugünü anlatıyor...

"Milleti Osmaniye diyerek, Bizi Hintli, Özbek, Türkistanlı, Afrikalı Müslümanlarla bağımızı kesmek istiyorlar. Yani diyorlar ki. Siz hudutlarınızla sınırlısınız. Bunları diyenler maaşlarını Fransa'dan, İngiltere'den alıyorlar."

Polisten HDP'li vekile soğuk duş!

Beraberindeki grupla PKK'lı teröristin cenazesine katılmak isteyen HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'e güvenlik şube müdürünün tepkisini içeren görüntüler ortaya çıktı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Kaşıkçı'nın nişanlısından Erdoğan paylaşımı

Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Bahçeli: Yerelde ittifak bitmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada gündemi sarsan ifadeler kullandı. Bahçeli "Yerel seçimlerde ittifak beklentimiz kalmamıştır" dedi.

Hitler'li, Stalin'li dönemde yazılan ‘andımız' çocuklara dayatılamaz! Gericiliğe hayır

Danıştay'ın, kendini hükümetin yerine koyarak aldığı ‘Andımız' kararı, her kesimden tepki çekti. Karar, Türkçe Ezan'ı ve Andımız'ı yazan Reşit Galip'in ruhunun hortlatılması olarak yorumlandı.

Bahçeli'nin ittifak çıkışına Erdoğan'dan cevap

Başkan Erdoğan AK Parti Grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan "yerel seçimlerde madem ki 'biz yolumuza' diyorlar biz de 'herkes kendi yoluna' deriz" dedi.

Bu kategorideki diğer haberler